Наслідки вживання наркотиків

Лікування наркоманії

Молоді люди, які постійно зловживають наркотичними речовинами, часто стикаються з низкою проблем, включаючи академічні труднощі, проблеми, пов’язані зі здоров’ям (включаючи психічне здоров’я), погані стосунки з однолітками та участь у системі правоохоронних органів. Крім того, є наслідки для членів сім’ї, громади та всього суспільства.

Думки вчених про наслідки вживання наркотиків

Зниження оцінок, прогули у школі та інших видах діяльності, а також збільшення потенціалу припинення навчання у школі – це проблеми, пов’язані з наркоманією підлітків. Дослідження, вказують на те, що низький рівень прихильності до освіти та вищі показники прогулів, здається, пов’язані із вживанням психоактивних речовин серед підлітків. Когнітивні та поведінкові проблеми, з якими стикається молодь, яка вживає алкоголь та наркотики, можуть заважати їх успіхам у навчанні, а також створювати перешкоди для навчання їхніх однокласників.

Фізичне здоров’я при вживанні наркотиків

Травми, спричинені нещасними випадками (такими як автомобільні аварії), фізичними вадами та захворюваннями, а також наслідки можливих передозувань є одними з наслідків, пов’язаних зі здоров’ям підліткової наркоманії. Непропорційна кількість молоді, яка вживає алкоголь та інші наркотики, стикається з підвищеним ризиком смерті через самогубства, вбивства, нещасні випадки та хвороби.

Дослідження про зловживання наркотиками – у репрезентативній вибірці лікарень – повідомляє про тенденції серед людей, які звертаються за допомогою до відділення екстреної допомоги, пов’язаних із незаконним вживанням наркотиків або немедичним вживанням наркотичних засобів. За попередніми оцінками, за останній рік, епізоди невідкладної допомоги, пов’язані з наркотиками, для молоді віком від 12 до 17 років зросли на 17 відсотків. Це збільшення було більшим, ніж для будь-якої з старших вікових груп, про які повідомлялося. Показово, що кількість відвідувань відділу екстреної допомоги, пов’язаних з марихуаною/гашишем, для молоді віком від 12 до 17 років зросла на 50 відсотків у період з 2020 по 2021 рік.

ВІЛ/СНІД при вживанні наркотиків

Передача ВІЛ/СНІДу насамперед відбувається через вплив рідин організму інфікованої особи під час статевого контакту або шляхом спільного використання нестерильного обладнання для ін’єкцій наркотиків. Інший основний засіб передачі – від матерів до немовлят під час вагітності або процесу пологів. Багато молодих людей, які вживають наркотичні речовини, ведуть себе так, як вони ризикують заразитися ВІЛ/СНІДом чи іншими захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Це може включати фактичне вживання психоактивних речовин (особливо тих, які вводяться ін’єкційно) або поведінку, що є результатом поганого судження та контролю імпульсів під час відчуття впливу речовин, що змінюють настрій. Показники діагнозу СНІДу зараз відносно низькі серед підлітків, порівняно з більшістю інших вікових груп. Однак, оскільки хвороба має тривалий латентний період до появи симптомів, цілком ймовірно, що багато молодих людей із СНІДом насправді були інфіковані ВІЛ у підлітковому віці.

Незважаючи на те, що кількість смертей серед молоді, пов’язаних з алкоголем, зменшилася, молодь все ще надмірно представлена ​​в цій сфері. Катастрофічні наслідки, пов’язані зі здоров’ям, пов’язані з вживанням наркотиків серед підлітків. Окрім особистих та сімейних негараздів, додаткові витрати на охорону здоров’я та втрата майбутньої продуктивності лягають на суспільство.

Психічне здоров’я при вживанні наркотиків

Проблеми психічного здоров’я, такі як депресія, відставання в розвитку, апатія, абстиненція та інші психосоціальні дисфункції, часто пов’язані з наркоманією підлітків. Молодь, яка зловживає психоактивними речовинами, піддається більш високому ризику, ніж люди, що не вживають наркотичних речовин, проблеми з психічним здоров’ям, включаючи депресію, проблеми з поведінкою, розлади особистості, суїцидальні думки, спроби самогубства та самогубства. Доведено, що вживання марихуани, поширене серед молоді, заважає короткочасній пам’яті, навчанню та психомоторним навичкам. Мотивація та психосексуальний/емоційний розвиток також можуть страждати.

Записатись на консультацію

Відношення з однолітками та в сім’ї, як наслідок зловживання наркотиків

Молодь, яка зловживає психоактивними речовинами, часто відчужується своїми однолітками. Підлітки, які вживають алкоголь та інші наркотики, також часто відмовляються від шкільної та громадської діяльності, позбавляючи своїх однолітків та громади позитивного внеску, який вони могли б внести інакше.

Окрім особистих негараздів, зловживання алкоголем та іншими наркотиками молоддю може спричинити сімейні кризи та поставити під загрозу багато аспектів сімейного життя, що іноді може призвести до порушення функцій сім’ї. І брати, і сестри, і батьки значною мірою страждають від алкогольної та наркотичної молоді. Зловживання психоактивними речовинами може виснажити фінансові та емоційні ресурси сім’ї.

Соціально-економічні наслідки вживання наркотиків

Соціальні та економічні витрати, пов’язані з наркоманією молоді, високі. Вони є результатом фінансових втрат та страждань, які зазнали жертви злочинів, пов’язаних із алкоголем та наркотиками, збільшенням навантаження на підтримку підлітків та молодих людей, які не здатні стати на самоокупність, та більшими вимогами до медичних та інших послуг з лікування молоді.

Злочинність, як наслідок зловживання наркотиків

Існує незаперечний зв’язок між зловживанням психоактивними речовинами та правопорушеннями. Арешт, винесення судового рішення та втручання системи ювенальної юстиції є можливими наслідками для багатьох молодих людей, які вживають алкоголь та інші наркотики. Не можна стверджувати, що зловживання психоактивними речовинами викликає злочинну поведінку або правопорушення викликає вживання алкоголю та інших наркотиків. Тим не менш, обидві форми поведінки тісно пов’язані між собою і часто спричиняють шкільні та сімейні проблеми, залучення до негативних груп однолітків, відсутність сусідського соціального контролю та фізичне чи сексуальне насильство. Зберігання та вживання алкоголю та інших наркотиків є незаконним для всієї молоді. Крім того, існують вагомі докази зв’язку між вживанням алкоголю та інших наркотиків та злочинною поведінкою неповнолітніх. Зловживання психоактивними речовинами пов’язане як з насильством, так і з прибутком молоді.

Це посилює страх серед мешканців громади та попит на послуги неповнолітніх та кримінального правосуддя, тим самим збільшуючи навантаження на ці ресурси. Банди, торгівля наркотиками, проституція та зростаюча кількість вбивств молоді є одними з проблем соціального та кримінального правосуддя, які часто пов’язані із зловживанням наркотиками підлітками.

Дослідження показало, що молодь, яка продавала та вживала наркотики, частіше вчиняла злочини, ніж ті, хто продавав лише наркотики або вживав лише наркотики.

Споживачі важких наркотиків частіше скоювали майнові злочини, ніж ті, що не споживають наркотиків, а молодь, яка торгує наркотиками, повідомила про вищі показники злочинів проти людей.

Молодь у цій вибірці, найімовірніше, скоювала крадіжки або продавала наркотики під час вживання наркотиків або їх спроби придбати. Близько чверті молоді також повідомили про напад на іншу молодь з метою придбання наркотиків.

Працівники різних служб щоденно стикаються з горем молоді їх сімей та громад, що виникає внаслідок втручання неповнолітніх у зловживання психоактивними речовинами та правопорушення. Ці фахівці також відчувають труднощі при успішній роботі з цією молоддю. На даний час розробляються стратегії виявлення людей, які були причетні до незаконного вживання наркотиків.

Записатись на консультацію

Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Альона

    Шкода залежних людей(

    Відповіcти