Види наркотиків: стимулятори, опіоїди, канабіноїди

види наркотиків Блог

Вступ

За останні десять років у світі з’явилися десятки нових наркотиків, кидаючи новий виклик суспільству і здоровому глузду. Україна, зокрема Вінниччина спостерігає за послідовністю і розвитком наркотичних засобів. Наркотичні речовини, за складом бувають синтетичного та природнього походження. Головною їх задачею -є порушення психіки людини. Дія на нервову систему людини може проявлятися у вигляді ейфорії або розладів сприйняття.

Види наркотиків: стимулятори, опіоїди, канабіноїди


Існує безліч наркотичних речовин, кожна з яких руйнує людину, її сім’ю, здоров’я. Основні види наркотиків розділяють за такими категоріями:


°опіати;
°на основі конопель;
°амфетаміни;
°екстазі;
°кокаїн;
°галюциногени;
°снодійні;
°інгаляти


Кожна категорія проявляється по різному. Один вид дає «енергію» людині, інший «стимулює» настрій, а інший взагалі призводить до галюцинацій. На перших етапах залежна людина відчуває ніби полегшення. Але це не жарти. При тривалому вживанні, підвищується ймовірність розвитку: психозу, звукових та зорових галюцинацій, маячні розлади, ажитація, катонітичні прояви, мікрогалюцинаторний синдром, маніакальні стани, а також низка інших симптомів руйнування особистості та погіршення фізичного здоров’я. Стан ейфорії швидко змінюється сильними «ломками». У наркомана повністю зміщуються моральні орієнтири: щоб дістати чергову дозу, він маніпулює близькими, бреше й може вчинити серйозний злочин.
У наступному заголовку розглянемо найпоширеніші наркотики.

Стимулятори

Як свідчать дослідження, часто вживати наркотики починають зовсім випадково, через цікавість. 
Спеціалісти нашого психо-соціального треннінг центру » На грані» пропонують розглянути вам перші з найпоширеніших, небезпечних видів наркотику:
Амфетамін та метамфетамін — наркотик з психотропним впливом. Після вживання амфетаміну ( фену ) людина отримує почуття гарного настрою, усі проблеми ніби вирішуються в мить.

Види наркотиків: стимулятори, опіоїди, канабіноїди

Підвищується концентрація, думки стають світлішими. Але це ілюзія. Головною метою цього звіра — є руйнування ЦНС. При тривалому вживанні, фахівцями нашої клініки » На грані » було виявлено велика кількість людей, з діагнозом шизофренії.
Солі — синтетичний наркотик, виробленний з урахуванням котіонів. Розповсюджується у вигляді дрібного порошку, різного кольору ( жовтого, білого, рожевого, блакитного і т.д. ) Вживши цю небезпечну речовину людина відчуває полегшення, задоволення. Відчуття могутності, впевненості. Небезпечність цього виду у тому, що людина не взмозі контролювати частоту вживання. З першої спроби людина опиняється у полоні. Спеціалісти нашого тренінг центру, у лікуванні наркоманії зустрічаються з випадками, коли після вживання солей, людина на довгий час ( іноді назавжди ) втрачає глузд. Параноя, порушення мовлення, параноя, безсоння, галюцінаціі, ряд фізичних вад — набуває людина при залежності.
Кокаїн, крек — виготовляється з рослини коки. Цей наркотик, вважає молодь, » модним». Але небезпека у тому, що звикання моментально вражає людину. Психостимулятори прискорюють пульс і можуть призвести до швидкої зупинки серця, залежні вмирають від раптового інфаркту чи інсульту, попереджають фахівці тренінг центру » На грані «.

Опіоїди

Опіумний мак — гарна квітка, яка доводить людей до смерті. З початку рослину використовували, як засіб від кашлю. Але згодом лікарі стали помічати, що людина впадає у так званий стан » кайфу » ( апатичної відстороненності ). Опіум — це молочний сік, який отримують з надрізаних головок опіумного маку.

Види наркотиків: стимулятори, опіоїди, канабіноїди


Героїн — небезпечний наркотик, який взяв свій початок з Афганістану. Користь, як раніше вважалось, призвів до згубливого враження людей в Україні, і в усьому світі.
Стан, який людина відчуває при вживанні, нагадує казковість і ейфорію. Людина ніби відчуває безтурботність життя. Ефект прийому героїну проявляється в розвитку стану апатії, відсторонення від реального світу, які проявляються своєрідним «кайфом». Самостійна відмова від героїну неможлива. Згодом людина деградує. Порушується серцево судинна система, сповільнюється пульс. Людина втрачає жагу до життя.

Відбувається швидке руйнування клітин печінки, порушується нормальне засвоювання вітамінів в організмі, вимивається кальцій, порушується нормальний психічний стан, мислення.
Методон — синтетичний лікарський препарат, у вигляді розчину або порошку. Після вживання людина відчуває снодійний ефект, заспокоюється. Після 2 , 3 вживання людина опиняється у пастці. Як результат,шкода організму — ослаблення імунітету, розумова деградація, проблеми з зубами, погіршення зору, імпотенція, проблеми з судинами та венами.
Вуличний методон дуже поширений серед молоді, і є ще більш небезпечним. Нарколог — психіатр нашого психо соціального треннінг центру » На грані » неодноразово зустрічав пацієнтів, після передозування. Наслідком таких ситуацій — є поєднання вуличного метадону з алкоголем, або іншим видом наркотику. Після декількох вживань, толерантність зростає. Відчуття, що чогось не вистачає у житті, приводить людину до «притонів», безнадійності, відчаю, одинокості, смерті..
Морфін — найбільш відомий алкалоїд опіуму, виділений у 1805 р.Основна небезпека – це вживання внутрішньовенно. Через антисанітарію майже 85% залежних мають СНІД, ВІЛ, гепатит.Толерантність розвивається протягом приблизно трьох тижнів щоденного вживання. Висновок — інвалідність, або смерть.

Канабіноїди

У лікуванні наркоманії наші фахівці не рідко чують від пацієнтів, що куріння трави не завдає їм шкоди.

Види наркотиків: стимулятори, опіоїди, канабіноїди


Маріхуана ( травка) — вид популярного наркотику, що частіше використовують шляхом куріння. Отримують наркотик з листя, насіння, смоли конопель. З пилку рослини виробляють анашу, зі смоли – гашиш, з листя – марихуану. Молодь вважає, що це наркотик легкий. Але це міф. Легких наркотиків не буває. Буває лише повільний розвиток формування психічної залежності ( повільна смерть ) Також спеціалісти нашого тренінг центру виявили статистику, що молодь частіше починає з коноплі свій нелегкий шлях залежності. Спочатку людина добре спить, має чудовий апетит, посміхається, і не хвилюється. Але вже через місяць ЦНС починає про себе заявляти. Бажання вжити не тому що добре, а тому що не комфортно і страшно. Пропадає сон, нервозність, відчутний вплив на родинних відносинах, в роботі. З часом залежний «переходить» на інші наркотики, шукаючи ілюзорне задоволення.
Гашиш, гашишна олія (смола канабіса). Відрізняється більш вираженою психоактивною дією, за рахунок більшої концентрації наркотичних молекул, зокрема, тетрагідроканнабіолу ( ТГК ).
Типовими ознаками є сухість у ротовій порожнині, повищена балакучість, сміх без причини, легке запаморочення. Також високий артеріальний тиск, підвищення дихання, почервоніння очей. При великій кількості, ймовірні панічні атаки, тремор кінцівок, галюцінаціі.
Каннабідіол (КБД) — це природний екстракт канабісу або звичайної коноплі. Враховуючи те, що у США речовина використовується у лікувальних цілях, харчових добавках, напоях, українська молодь потерпає від впливу, ніби натурального продукту. Багато людей сприймають наркотик, як знеболююче, що призводить до звикання.

Протягом багатьох років боротьби з наркоманією, суспільство стикається з рядом перешкод і наслідків:

° Зростання кримінальної інфраструктури

° Стрімке поширення ВІЛ, ВГС через ін’єкційне вживання наркотиків

° Поширення наркотиків серед неповнолітніх викликає особливу тривогу: 60% хлопчиків та 20% дівчаток у віці 14-17 років хоча б раз пробували наркотичні речовини.
21 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект » Про регулювання обігу рослин роду коноплі у медичних, промислових цілях. Після чого міністр охорони здоров’я чітко заявив, що держава буде сурово контролювати обіг ліків, на основі канабісу, а використання його у рекреаційних цілях, як і раніше залишиться під забороною.

Порівняння класів наркотиків

Працівники психо-соціального тренінг центру » На грані » наголошують на тому, що навіть незначна кількість наркотику — ризикований крок у безодню.

Вплив на мозок наркозалежної людини не суттєво відрізняється від різних видів речовини. ЦНС ( центральна нервова система ) в любому випадку страждає. Отже розглянемо найпоширеніший вплив на мозок.
Героїн і марихуана уміло імітує роботу природніх нейромедіаторів. Як наслідок, організм відчуває ніби природнє задоволення. А на справді, нейрони враховують це і відправляють аномальні сигнали в мозок, що поступово руйнує залежного.
Амфетамін, кокаїн, метамфетамін — провокує виділення значної кількості дофаміну у кров, що впливає на систему задоволення. Мозок страждає, ніби перевантажений неймовірною кількістю інформації. Що призводить до Гіперчутливості.
Ін’єкційне вживання несе за собою неймовірну небезпеку. Такі захворювання як СНІД, гепатит знищують не лише залежного, а й поряд людей, через вживання одним і тим самим шприцом.

Курильні суміші ( марихуана )мають одурманюючий ефект, змінюючи сприйняття реальності, провокуючи безпричинний сміх та інші прояви емоцій.
Моральні цінності наркозалежної людини вкрай змінюються. Те, що раніше людина вважала непристойним, жахливим, згодом стає способом життя.
Перебуваючи в хімічній залежності, хворий часто здається досить щасливою людиною. Тому, співробітники психо соціального тренінг центру » На грані » надають містку інформацію, на що потрібно звертати увагу. Ми пропонуємо відповідні методи до кожного клієнта особисто. Враховуючи вік, стать, прилягаючі захворювання, особливості характеру, ми підготували індивідуальність процедури ( терапії ) для кожного залежного та його сім’ї окремо.
Заборонені препарати наркомани приймають у різний спосіб: перорально, вдихаючи, внутрішньовенно. Останній має більш негативний вплив.
Окрім нервової системи, цілком вражаються всі внутрішні органи. Наркозалежний втрачає пам’ять, з’являються галюцінаціі, втрачається здатність співчуття, неадекватна реакція на критику, втрачаються розумові ( інтелектуальні ) здібності, деградація у всіх сферах.
Наші фахівці, у боротьбі з наркозалежністю раді вам допомогти. Подолати хворобу наодинці — неможливо. Разом зі спеціалістами тренінг центру » На грані « ви здобудете свободу. Разом ми здатні подолати усі стресові негаразди, налагодити фізичний стан, здобути нові навички.

Висновки

Самій людині зрозуміти важко, чому саме вона страждає. Чому у сім’ї непорозуміння і сварки. Нелегкий шлях людини, яка захворіла на таку підступну хворобу, як наркозалежність.
Але, не зважаючи на складність, кількість щасливих людей психо-соціального тренінг центру » На грані «, які знайшли свій шлях у житті, будучи залежними, таки зростає. Після проходження певних процедур, методик, лікарі нашої клініки » На грані » радіють разом з пацієнтами.
На кожному етапі роботи по програмі з людиною, що одужує, працює консультант ( провідний спеціаліст програми ). Проводить інформативні заняття, пояснює весь вплив хвороби, дає чітке розуміння людині, на особливості стану при одужанні. Також, тренінг центр » На грані » створив терапевтичне середовище, де людина відчуває себе захищеною. Під наглядом проходять звичайні процеси одужання, де людину опікують наші волонтери. Зворотні зв’язки дають людині зрозуміти, що потрібно під корегувати.
Звичайно, перш ніж починати психологічні практики, проводиться очистка ( детоксикація ) організму, вітамінний комплекс, адаптивні терапевтичні сучасні методики і т.д.
Мотиваційна терапія — один із методів психо-соціального тренінг центру » На грані «. Багато років ми працюємо для людей. Ми створюємо для людини комфортне середовище, де залежний самостійно вибирає свій шлях розвитку.

Види наркотиків: стимулятори, опіоїди, канабіноїди


Позитивне мислення — як бонус для кожного, хто спробував себе змінити.
Сімейний затишок — результат індивідуальної психотерапії.
Любов до себе — знаходження свого місця у суспільстві.
Психо-соціальний тренінг центр » На грані » розташований у тихому екологічному місті, біля лісу. Умови знаходження сучасні, і комфортні. Раді вас зустріти і ознайомити. Наші послуги конфіденційні. Консультації безкоштовні. Турбота щира.
Ви маєте право на щастя. Воно поряд з вами. Очікуємо вас і вашу родину 24/7.

Література

 1. Єришев, О. Ф. Лікування алкогольної залежності / Олег Федорович Єришев. , 2004.
 2. Збірка щоденних роздумів АН «Тільки сьогодні»
 3. Копитов, О. В. Соціальні аспекти ризику алкогольної адикції серед підлітків і молоді / О. В. Копитов, О. А. Скугаревський // Соціологія. — 2013.
 4. Медичні, соціальні та економічні наслідки наркоманії та алкоголізму / авт.- укл. Е. А. Кошкіна, Ш. І. Спектор, В. Г. Сенцов, С. І. Богданов. ПЕР СЕ, 2008.

Популярні питання та відповіді на них

Які основні види наркотиків?

Опіати, на основі конопель, амфетаміни, екстазі, кокаїн, галюциногени, снодійні, інгалянти. Кожен вид має свій вплив на психіку та фізичний стан людини.

Як амфетаміни впливають на людину?

Амфетаміни дають почуття гарного настрою і здається, що всі проблеми вирішуються. Однак, це призводить до руйнування ЦНС та розвитку шизофренії при тривалому вживанні.

Що таке «солі» і чому вони небезпечні?

«Солі» – це синтетичні наркотики, що розповсюджуються у вигляді порошку. Вони викликають сильну залежність з першої дози та можуть призвести до серйозних психічних розладів.

Чим небезпечний героїн?

Героїн призводить до стану апатії, відсторонення від реальності та розвитку залежності. Відмова від нього самостійно майже неможлива.

Які наслідки вживання канабіноїдів?

Канабіноїди, такі як марихуана та гашиш, можуть призвести до психічної залежності та переходу на сильніші наркотики. Вони змінюють сприйняття реальності та можуть спричинити панічні атаки.

Як можна боротися з наркозалежністю?

Психо-соціальний тренінг центр «На грані» пропонує індивідуальні терапевтичні програми, включаючи детоксикацію, вітамінні комплекси, адаптивні методики та мотиваційну терапію. Спільна робота зі спеціалістами допомагає подолати залежність.

Чи можливо повністю вилікуватися від наркозалежності?

Так, з правильним підходом та підтримкою спеціалістів можна повністю відновити здоров’я та повернутися до нормального життя. Головне – не боятися шукати допомогу та бути відкритим до змін.

Схожі статті:

Якщо ви помітили, що ваша близька людина потребує професійної допомоги — не втрачайте час.

Зверніться до нас за цими контактами:

Безкоштовна консультація
+380686604046

Сайт: nagrani.com.ua

Ми є в соціальних мережах — приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin

Оцените автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Добавить комментарий

 1. Юля

  Спасибі. Важкий час для молоді. Наркотик перетворюється все більше на » звіра «, який руйнує людину зсередини. Чим раніше звернутись за допомогою, тим імовірніше шанс одужання. Це не жарти. Ви дуже велику справу робите♥️

  Ответить
 2. Артем Данильчук

  Дуже цікаво пізнати про всі можливі психо-активні речовини.Та саме тут можна прочитати та доступно зрозуміти про кожну з речовин Молодці!!!!!

  Ответить