Смертельна залежність від метадону. Чи є шанс на одужання?

метадон Лікування наркоманії

Вступ до страшної теми — метадон…

Врятуйте нашу родину!
До психо-соціального тренінг центру » На грані » звертаються по допомогу знесилені батьки, і самі залежні. Мова піде саме про лікування залежності від метадону. Іноді рідні навіть не підозрюють, що їх дитина вже багато років у проблемі.
Реабілітаційний наркологічний центр » На грані » проводить цикл медико-психотерапевтичного лікування метадонової наркоманії будь-якої стадії. Кожен етап відбувається під чітким наглядом фахівців, що спостерігають за динамікою одужання. Будь-яка залежність руйнує особисті якості та пагубно впливає на психіку. Метадонова залежність категорична-не вибирає ні статі, ні статусу. 75 % молоді Вінниччини втрачають найцінніший час, у пошуках » брехливого » наркотику. Гонитва за чимось ніби кращим, перетворюється на страждання не тільки залежного, а і його родини. Відсутність мотивації змін, туманне бачення майбутнього, постійне відчуття страху – явні ознаки деградації особистості. Вплив на психіку підштовхує хвору людину, до необдуманих вчинків.
Команда професіоналів психо соціального тренінг центру» На грані » готова бути поряд навіть у самих складних ситуаціях. Не втрачайте надію, тому як вихід у лікуванні залежності є.

Что такое метадон?

Ефективність у лікуванні саме метадонової залежності у Вінниці є одним з найголовніших завдань тренінг центру » На грані «. Тому як наркотик » важкий «, » підступний «, » нахабний «.
Метадон — синтетичний наркотик з групи опіатів, вперше використовувався в медичних цілях для знеболення важких хворих під час лікування. Потім на протязі деякого періоду був популярним, як » метадонова замісна терапія «, від абстиненціі. Неминучими наслідками його вживання є незворотні порушення психіки, загрозливі життю ускладнення або смерть від передозування.

метадон


Оманливе відчуття блаженства та заспокоєння після його прийому відбувається в результаті різкого викиду ендорфінів. Цей ефект запам’ятовується організмом, тому за першою дозою наркотика, нерідко слід друга, третя, наступна. Через 2-3 тижні регулярного вживання, неважливо якого, вуличного або фабричного метадону, розвивається залежність.
Фабричний метадон — синтетична » отрута «, що вводить в оману батьків, і самих залежних. Ніби вживання невеликих доз не є шкідливим. Рятуючи дитину, часто дорослі не розуміють важкість наслідків » замісної підтримувальної терапії » ( ЗПТ )
» Вуличний «метадон — його можна знайти на «чорному ринку» — через «закладки» або «з рук». І це ще одна тривожна інформація. Спеціалісти клініки » На грані » застерігають рідних і близьких, що лікування у домашніх умовах не ефективне. » Вуличний » метадон викликає швидке звикання. Неймовірний біль і
страх, якщо людина вирішила » спригнути » сама. Тому залежний від метадону живе ніби по » спералі «. Ілюзія » кайфу » заміняється абстинентним синдромом ( біль ).

Як розвивається залежність від метадону?

Деградація особистості-вплив метадону саме так діє на організм людини. Лише нетривалий час вживання метадону наносить неймовірний » удар » на психічний стан залежного. Фізична залежність від метадону настає фактично з перших прийомів наркотику. 
Як кожен наркотик, метадон має свої етапи » тиску » на людину. Початок вживання вводить людину в оману, що вона ніби зможе контролювати своє вживання. Тут і починається вся складність розвитку хвороби залежність.Аби вжити наступну » дозу » починається перший етап розвитку хвороби. Залежний відчуває все частіше тривогу, починає обманювати, маніпулювати, виводити на емоції себе, і поряд оточуючих.
Метадонова залежність більше всього потребує аналізу саме психологічної сфери людини. Тому, психо соціальний тренінг центр » На грані » у складі терапевтичної команди фахівців пропонує авторські методи лікування. Вплив оточення на вулиці, цікавість у випробуванні щось нового, недовіра у сім’ї, невпевненність, низька самооцінка — це лише деякі поширені причини, що змушують залежного вживати наркотик. Від ейфорічного стану, до постійного відчуття дискомфорту без » дози » день за днем іде час наркомана. Проблеми з правоохоронними органами, часті дорожньотранспортні аварії, руйнуються сім’ї, якість працездатності, втрачаються цінності, з’являється самотність.
Однією і найпоширеніших причин є дитячі травми. Психотерапевти нашого тренінг центру корегують і встановлюють зв’язок між батьками і особисто залежним. Іноді важливо з’ясувати маленьку деталь, яка упродовж тривалого часу підштовхувала залежного до вживання.
Залежність від метадону зупиняє час розвитку людини. Після першої спроби наркотичної речовини, наркозалежний залишається у тому віці, з якого почав вживати.
З огляду на той факт, що ломка від прийому наркотику дуже сильна і може тривати місяць, перебувати вдома без допомоги лікарів вкрай важко як для самого хворого, так і для його рідних.
Метадонова залежність визначена небезпечною. Після вживання речовини, залежний відчуває наркотичне запаморочення упродовж 3 днів. Від сонливого стану до збудження. Від ілюзіі ейфоріі до втрати себе справжнього.

Симптоми і ознаки залежності від метадону

Єдине, що вводить в оману людину, яка спробувала метадон — це відчуття, що проблем немає. Дуже сильної ейфорії сам наркотик не має. Залежний відчуває спокій, внутрішнє задоволення, комфорт по тілу та розуму.
Вже через місяць збільшується » доза «, тому як початкове відчуття гармоніі перетворюється на постійні страждання.
Помітні ознаки вживання це: вузькі зіниці , блідий колір шкіри, сонливий стан, пітливість, відсутність апетиту, або навпаки, дивна поведінка, постійний пошук грошей, різкі перепади настрою, неадекватні вислови і т.д. Залежність від метадону призводить до передозування, в 98% випадках, смертельний результат настає через гострий набряк легенів і зупинку серця.
» Ломка » — дуже болісний і тривалий процес для залежної людини. Спеціалісти психо соціального тренінг центру » На грані » спостерігають за довготривалим абстинентним синдромом. Поступово очищуючи організм від метадону, залежний відчуває нудоту, біль по всьому тілу, безсоння і нервозність і т.д. Виражена втрата когнітивних функцій, порушення мовлення.
Нерішучість у зверненні за допомогою у лікуванні залежності полягає саме у страхові, і фізичному болі. Без наркотику, залежний від метадону просто не готовий до неочікованного стану. Тому звернення до фахівців тренінг центру » На грані » полегшує стан абстиненції.
Сьогодні цей препарат заборонений, але його продовжують вживати незаконно – приймають у вигляді таблеток або вводять внутрішньовенно. Це з’єднання накопичується в тканинах, що призводить до некрозу м’язів і вираженої деградації серцево-судинної і дихальної систем.

Ускладнення і ризики залежності від метадону

Варто звернути увагу, що на протязі 20 днів систематичного вживання метадону людина повністю стає залежною від речовини. Великим ризиком є саме передозування. Тому як постійна жага більшого задоволення зростає. До того ж метадон здатний довго циркулювати в організмі, цей ефект називають кумуляцією. Лікарі — наркологи психо соціального тренінг центру» На грані «застерігають, що змішувати алкоголь і інші наркотики з метадоном смертельно опасно.
Метадонові наркомани здатні на прояви спонтанної агресії. Особливо під час ламання. Так, саме » ломка » створює острах, що життя скінчилось. При ламаннях у залежного фізична біль переходить у різні стани, такі як :

 • зниження розумових здібностей та пам’яті
 • захворювання серцево-судинної системи
 • порушення зору
 • ослаблення імунітету
 • висипання на шкірі
  Постійний прийом наркотику протягом 2-4 місяців формує стійку залежність. Людина стає непередбачуваною й агресивною, її постійно переслідують галюцинації, вона дезорієнтована в просторі, страждає від параноїдального марення і постійної депресії.
  Окрім того, що » ламає » ( » кумарить » ) методон дуже довго ( місяць, і більше ), наслідками також є — захворювання вірусними хворобами, розвиток некротичних і гангренозних уражень на місці ін’єкцій, що призводять до ампутацій кінцівок, сепсис (зараження крові), запалення вен ( флебіт ), тромбофлебіт, абсцес.

Лікування залежності від метадону: «Чи є шанс на одужання?»

Психо соціальний тренінг центр » На грані » здійснює завершений цикл медико — психологічного лікування метадонової наркоманії. Лікарі — наркологи, психологи — терапевти комплексно обстежують і працюють з людиною на любій стадіі хвороби.
Програму розраховано на етапи:

 • Детоксикація — очищення організму. Відновлення функцій внутрішніх органів і систем. Виконується класичним або ультрашвидкий методом (УБОД). 
 • Діагностика наявних проблем зі здоров’ям – медичний огляд фахівцями » Медичної зірки «
 • Медикаментозне кодування від метадону — терапевтичний медикаментозний метод, завдяки якому відбувається блокування опіатних центрів у головному мозку.
 • Стаціонарні умови одужання. Індивідуальні та групові психотерапії, спрямовані на усунення причин, які призвели до вживання наркотиків, зміну системи цінностей і соціальну реабілітацію
 • Терапевтична допомога сім’ям. Огляд і опрацювання созалежності.

Пройшовши певні етапи у лікуванні залежності від метадону спеціалісти психо соціального тренінг центру» На грані » допомагають стати залежним повноцінними членами соціуму, долати повсякденні труднощі без стимуляторів, контролювати емоції. Одним із принципово нових напрямів є соціальна психологія, де пацієнтів навчають жити за новими правилами, адекватно взаємодіяти з оточуючими, мислити позитивно.
Психо соціальний тренінг центр » На грані » у складі турботливих професіоналів радіє разом з щасливими сім’ями, що навчились жити з проблемою залежності. Ми час від часу радо зустрічаємо залежних людей, які долають хворобу і своїм прикладом заохочують інших. Ми не залишимо вас на одинці з проблемою. Лікування метадонової залежності потребує зусиль, але разом ми в силі подолати труднощі.

Висновок

У клініці » На грані » ми пропонуємо унікальні програми лікування, розроблені спеціально для тих, хто шукає способи лікування. Професіонали тренінг центру » На грані » створили персоналізовані програми лікування залежності враховуючи вашу історію, потреби, цілі.
Сьогодні у вас є можливість вибрати саме той метод, що буде комфортним для вас. Ми будемо поряд, коли вам це буде дійсно необхідно.
Процедури нашої клініки проводяться у сучасних обладнаних приміщеннях, у комфортних для пацієнта умовах, що сприяє як фізіологічному, так і психологічному відновленню організму.
Нехай сумніви вас не зупиняють. Міцна команда психо соціального тренінг центру » На грані » відповідально ставиться до ваших потреб і особливостей.
Наша мета — допомогти вам подолати виклики та знову насолоджуватися життям. У повному обсязі радіти і створювати затишок у родині. Ставити чіткі цілі, і досягати нових вершин. Пізнавати себе і навколишнє середовище будучи » чистим » і віддавати любов оточуючим.
Якщо сьогодні у лікуванні залежності для вас здається щось неможливим, ми готові вам показати якість життя.

Література

 1. Верстер А., Бунінг Е. Посібник з застосування метадону. — Амстердам, 2000. — Переклад українською О. Косяк та А. Вієвський. — К.: 2001.
 2. Петренко В.І., Дворяк С.В., Антоняк С.М. та ін. Стандарт лікування ВІЛ–позитивних людей, які є споживачами ін’єкційних наркотиків : наказ МОЗ України №476 від 19.08.08 р.
 3. Настанова з фармакологічного лікування опіоїдної залежності з психо-соціальним супроводом. ВООЗ. 2010
 4. Сучасні методи лікування наркоманії: огляд фактичних даних. — ООН, Управління з наркотиків і злочинності. — Нью-Йорк: 2003.

Популярні питання та відповіді на них

Що таке метадон?

Метадон – це синтетичний наркотик з групи опіатів, який спочатку використовувався в медицині для знеболення. Відомий своїми сильними психоактивними властивостями, метадон може призводити до серйозної залежності та незворотних змін у психіці.

Як розвивається залежність від метадону?

Залежність від метадону швидко розвивається, з першими прийомами наркотику. Це впливає на психіку, спричиняючи деградацію особистості, втрату мотивації, страх і постійне відчуття дискомфорту без дози.

Які основні симптоми та ознаки залежності від метадону?

Основні симптоми включають вузькі зіниці, блідість, сонливість, пітливість, відсутність апетиту, різкі зміни настрою та неадекватну поведінку. Високий ризик передозування, який може бути смертельним.

Які ускладнення та ризики залежності від метадону?

Ускладнення включають серйозні захворювання серцево-судинної та дихальної систем, некротичні ураження, інфекції, сепсис, а також психічні розлади, включаючи депресію та параною.

Чи можливо вилікувати залежність від метадону?

Так, існують комплексні програми лікування, які включають детоксикацію, медикаментозне лікування, психотерапію та соціальну реабілітацію. Важливо звернутися за допомогою до спеціалізованих центрів — наприклад до тренінг центру «На Грані»

Схожі статті:

Якщо ви помітили, що ваша близька людина потребує професійної допомоги — не втрачайте час.

Зверніться до нас за цими контактами:

Безкоштовна консультація
+380686604046

Сайт: nagrani.com.ua

Ми є в соціальних мережах — приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin

Оцените автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Добавить комментарий

 1. Артем Данильчук

  Дуже цікава інформація та в розгорнутому в зрозумілому форматі

  Ответить
 2. Юлія Олексіївна Гончарук

  Самий важкий наркотик — методон. Дякую за статтю. Незважаючи на важкість розвитку залежності, ваші фахівці роблять неймовірні речі. Ви просто великі молодці. Моя пошана вам!

  Ответить