Марихуана — Перший крок до залежності та наркоманії

марихуана Лікування наркоманії

Вступ — Марихуана, вживання та наслідки

Залежність від марихуани однозначно є. Тому, співробітники психо соціальний тренінг-центру » На грані «, ні в якому разі не зменшують вплив саме цього, ніби » природнього заспокійливого «. Спеціалісти тренінг центру наголошують на тому, що канабіс ( марихуана, травка ) являється рослиною, до якої з часом є звикання, і як наслідок — психічні розлади. Ступінь і сила дії цього наркотика на організм людини залежить від вмісту у ньому такої речовини, як тетрагідроканабінол.
Вживання марихуани, з першої спроби несе за собою невтішні результати. І це не жарти. У середині 20 сторіччя канабіс заборонили для використання навіть у наукових цілях. Хоча раніше, використовували у лікувальних цілях, ми, разом з командою психо соціального тренінг-центру » На грані «, відштовхуємось від кількості людей, які під впливом » лікарської рослини » перетворили своє життя на жах..

марихуана

Постійний страх, розруха у сім’ї, відчуття втоми, апатія, невпевненість, низька самооцінка, погіршення сну — це лише невелика низка супутників, з якими залежна людина живе, і страждає. Ну, невже заради цього кожен з нас прийшов у це життя?

Міфи та реальність про вживання марихуани

Розкриття популярних хибних думок про марихуану та їхнє спростування

Досвід пацієнтів тренінг центру » На грані » та лабораторні експерименти вказують на те, що канабіс погіршує пам’ять. Спостерігаючи за пацієнтами нашої клініки, фахівці визначили погіршену здатність до запам’ятовування нової інформації та проблеми із її обробкою.

Дозвольте внести ясність у певні речі, що до наслідків марихуани. Розглянемо з вами міфи про конопляну речовину — марихуану :

 • Міф 1 Марихуана — » легкий » наркотик. Численні дослідження показали, що навіть невелика доза травки може викликати вкрай неприємні психічні захворювання – психоз і шизофренію.
 • Міф 2 Марихуана — покращує самопочуття і настрій. У нашому психо соціальному тренінг-центрі » На грані «, періодично приїжджають пацієнти, які вживали ін’єкційні наркотики, а з часом ніби » перейшли » на марихуану. Як аргумент — ніби речовина не шкодить здоров’ю. Не правда. Зріла людина, не звертається за настроєм до куріння марихуани. Щаслива людина знаходить себе у » чистоті » від наркотичних речовин.
 • Міф 3 Від одного вживання залежним не стану. Більше 500 тисяч наркозалежних в Україні по останнім даним Міністерства охорони здоров’я, і більше 120 тисяч щорічно помирають. Невже це не наштовхує вас на думку, що немає нічого корисного у, навіть невеликій кількості вживання?
  Кожен, хто попав у » сіті » залежності, починали з одного: з думки, що легкі наркотики (марихуана) їм не зашкодять, а допоможуть розслабитися.
 • Міф Канабіс дозволений в успішних країнах, тому не несе за собою шкоду. Лікування залежності від трави – складне і тривале через те, що призводить до цілого ряду серйозних проблем зі здоров’ям, до прикладу:
 • Панічна атака
 • Дипресія
 • Психоз
 • Шизофренія

В Україні алкоголь теж є легальним, але смертність з кожним роком зростає. І посилатися на дозвіл країн, де конопля є легалізованою, недоречно, тому як статистика захворювання вражає.

марихуана

Особливо жахливо те, що у найбільшій групі ризику є підлітки. Вживання марихуани викликає ейфорію, збудження, яке може переходити в стан напруженості, занепокоєння. При регулярному вживанні ризик розвитку залежності зростає. Для стрімкого розвитку хвороби психологічного характеру необхідно 1,5 — 4 роки. При стажі вживання марихуани 5 — 7 років хвороба переходить у фізичну залежність. Наслідками вживання канабісу — порушення роботи внутрішніх органів і руйнування клітин головного мозку. При регулярному вживанні психоактивної речовини розвиваються такі симптоми наркотичної залежності, як емоційна чутливість, підвищення артеріального тиску, порушення сну, психотичні прояви, прискорене серцебиття і т. д.

Перехід від вживання марихуани до залежності

Якщо ви, або хтось у вашій родині спробували покурити марихуану, і вам сподобалось — це перший » тривожний дзвінок «. Людина сприймає прийом як » таблетку » від стресу і з часом перестає помічати, що без канабісу обійтися не може.

План, ганжа, гашиш, анаша, травка, дурь – суміш з висушеного листя та насіння, відома як канабіс або марихуана. Скільки різних назв має ця речовина, стільки і наслідків несе за собою. У людей, що вживають спостерігається прискорене серцебиття, відбувається порушення координації, почервоніння очей, розширені зіниці, вони багато сміються та розмовляють, але можуть страждати перепадами настрою. Вже перший контакт з наркотиком — марихуана встановлює в мозку прив’язку наркотику до відчуттів насолоди, створюючи психологічну установку на повторне вживання та формування залежності від травки.

Токсини від вживання марихуани поступово накопичуються в організмі, розмивають вітаміни і мінерали, а також згубно позначаються на стані імунної системи. Ті, хто регулярно вживає » травичку «, стають вразливими до розвитку і патологій самих різних захворювань. Тобто те, що курець вважає за необхідне при вживанні наркотику — це небезпечна психічна деградація. А люди, схильні до розладів особистості та істероїдної поведінки можуть взагалі впасти в стан паніки, що не піддається контролю. Толерантність набирає обертів, і страждають поряд рідні і близькі люди. Особи з психічними розладами в анамнезі або генетичною схильністю до їх розвитку, більш прихильні до невтішних наслідків від коноплі. Відомо, що канабіс впливає на молоді мозкові структури, які ще не повністю сформувалися.

Вживання канабісу у період вагітності пов’язане з порушенням внутрішньоутробного розвитку, що призводить до зменшення маси тіла дитини при народженні. Також може зростати постнатальний ризик розвитку рідкісних форм раку.

Марихуана, як ворота до інших наркотиків

Роль марихуани у формуванні наркотичної залежності та переході до сильніших наркотиків

Дослідження виявило, що вплив на навички мислення, пам’ять та поведінку від наркотику гірший, ніж від алкоголю. І дійсно, фахівці психо соціального тренінг-центру » На грані «, часто чують від залежних людей, і що саме цікаве, від рідних — конопля має не дуже сильний вплив на психо-фізичний стан людини.

Канабіс — стартовий наркотик.Канабіс природним чином стимулює центр винагород у мозку, тож у такий спосіб може фармакологічно сприяти виникненню наркотичної залежності. Поступово, підштовхуючи людину до спроби » щось цікавішого «, а саме » важкого наркотику «( героїну, кокоїну, амфетаміну, методону і т.д. ). Ось, як зазначають спеціалісти тренінг центру, вживання марихуани себе проявляє.

Різні інтоксикаційні ефекти канабісу становлять різну загрозу. Необхідно також враховувати вплив на соціальне середовище та психічне здоров’я. Також є непередбачуваний ризик параної, і саме тут індивідуальна чутливість до ефектів канабісу може відрізнятися, — зазначають фахівці психо соціального тренінг-центру » На грані «.

Є данні, які вказують, що довготривале вживання канабісу дещо зменшує обсяг сірої речовини в мозку і це може впливати на рівень інтелекту. Підлітки, які зловживали марихуаною, мали зниження інтелекту на 6-8 пунктів під час проходження тестів на визначення IQ.

Чоловіки, які курять марихуану частіше одного разу на тиждень мали нижчий відсоток рухливої та здорової сперми.

Ризик отримати залежність вищий, якщо почати вживати канабіс ще підлітком, або робити це щодня. З часом відмова від марихуани може спричинити зміни в настрої, тривогу та роздратованість. Людина відчуває дискомфорт, тому знову прибігає до вживання конопель.

Працівники психо соціального тренінг-центру» На грані » пропонують розглянути такі етапи розвитку хвороби:

 • Експериментальний

Людина пробує марихуану з інтересу, чи то щобпідтримати атмосферу у дружньому колі.

 • Регулярний

Вживає марихуану частіше, що зняти певний дискомфорт, або відчуття стресу.

•Залежний

Контроль пропадає, і залежна людина повністю підкорюється наркотику

Профілактика та допомога

Заходи профілактики вживання марихуани та доступні форми допомоги при залежності.

Психоз, галюцинації та марення — чи таких наслідків очікує людина, яка покурила одного разу марихуану?

Лікування від марихуани вимагає комплексного пролонгованого підходу. Профілактика вживання марихуани вкрай важлива, за для запобігання руйнівного впливу на особистість людини, і всіх її сфер здоров’я.

Консультанти психо соціального тренінг-центру » На грані » проводять інформативні заняття для учнівських закладів, для більш обширного розуміння проблеми. Дуже важливим є доносення суті проблеми, з підліткового віку.

Також, терапевтами нашої клініки регулярно проводяться психологічні тренінги для запобігання певних обставин, що можуть привести до вживання.

Разом з правоохоронними органами, соціальними службами, волонтерами, проводяться профілактичні опитувальні програми.

Медична допомога надається поетапно, робиться забір аналізів, проводиться психологічне і соціальне тестування пацієнта. Якщо в цьому є необхідність, проводиться дезінтоксикація організму і призначається медикаментозне лікування.

Реформація особистості — курс відновлення людини у нашому реабілітаційному центрі, є дуже ефективним та цільовим. Психотерапевти ознайомлюються з кожною людиною особисто, допомагаючи справитися з неврозами і хронічною втомою, затяжними депресивними станами і різними стресовими ситуаціями.

Проблеми в особистому житті, поряд з хворобливими станами душі, а також соціальна дезадаптація можуть стати вирішальним фактором при виборі людиною наркотиків ( марихуани ) на противагу звичайному способу життя.

Спеціалісти психо соціального тренінг-центру » На грані » допоможуть вам відновити здатність раціонально мислити, здатність до сприйняття і розуміння дійсності, на абстрактне мислення, навчання і пам’ять. Завдяки процесам терапіі ви позбудетесь паніки, стану страху, занепокоєння і психозу.

Медична допомога при залежності, зазначають фахівці психо соціального тренінг-центру » На грані » необхідна. У нас ви відчуєте безпеку :

 • Безкоштовна консультація нарколога в галузі медичної психологіі
 • Індивідуальний підхід і вибір методу лікування
 • Безкоштовне обстеження всього організму
 • Вітамінний курс відновлення
 • Переведення в стаціонар
 • Курс реабілітації
 • Пост реабілітаційний період
 • Терапевтичні методи ( індивідуальні; групові ) для співзалежних
 • Адаптація в суспільстві

Висновок

Підбиття підсумків і звернення до необхідності усвідомленого підходу до вживання марихуани.

Психо соціальний тренінг-центр » На грані » представляє собою комплекс заходів, направлених на забезпечення
високого рівня здоров’я людей, їх творчого довголіття, усунення причин різних захворювань, поліпшення умов праці, побуту і відпочинку, охорону громадського порядку.

Боротьба із залежністю спеціалістами нашого центру, у ході профілактики, поділяється на певні етапи :

 • первинну, тобто таку яка запобігає вживан-
  ню наркотиків будь-якою особою
 • вторинну – комплекс заходів направлених на раннє виявлення і активне лікування осіб, які вже вживають наркотики, але ще не мають залежності
 • третинну – власне лікування осіб, які вже мають залежність, їх медико-соціальна адаптацiя, у тренінг центрі » На грані «, запровадження про-
  грам зменшення шкоди з метою мінімізації негативних наслідків зловживання наркотиками.

Команда психо соціального тренінг центру » На грані » разом з Правоохоронними органами – здійсннють заходи у сфері боротьби з незаконним обігом
наркотиків, їх аналогів та прекурсорів, проведення оперативно-розшукових заходів, виконання функцій виявлення, недопущення вчинення та розкриття злочинів.

Усвідомлення проблеми для батьків і дітей — один із напрямків діяльності наших спеціалістів. Спільність і турбота один до одного — ідея психо соціального тренінг-центру » На ГРАНІ «.

Кожного дня ми працюємо для вас, удосконалюючи систему психотерапевтичного відновлення особистості. Новітні технології та сучасні методи лікування допоможуть вам і вашій родині знайти мотивацію і радість для подальшого розуміння один одного. Адже кожен із нас прийшов у цей світ дарувати любов собі і ближньому. Будьте щасливі.

Література

Брехлива марихуана – Богдан Джот

А в коноплях страх… Єжи Ветулані Марією Мазурех

«Марихуана, міфи та факти» Лінн Циммер, Джон П. Морган

Якщо ви помітили, що ваша близька людина потребує професійної допомоги — не втрачайте час.

Зверніться до нас за цими контактами:

Безкоштовна консультація
+380686604046

Сайт: nagrani.com.ua

Ми є в соціальних мережах — приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin

Оцените автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Добавить комментарий

 1. Юлія

  Дякую! Дуже важлива стаття. Тому що хибною є думка, що марихуана-легкий наркотик. Саме з цієї рослини, людина підставляє себе під ризик перейти на інші наркотичні речовини. Травка — призводить до психічного розладу.

  Ви просто, великі молодці і професіонали своєї справи. Особисто мої знайомі, пройшли ваші методи лікування, і живуть , не відчуваючи болю, який їм приносило вживання 🤗

  Ответить
 2. Игорь

  Это серьезная болезнь лучше предотвратить ее на ранних стадиях

  Ответить
 3. Антон

  Згодин з Написаним саме Коноплі були початком мого вживання

  Ответить
 4. Игорь

  Это серьезная болезнь лучше предотвратить ее на ранних стадиях я так считаю

  Ответить
 5. Игорь

  Лучше не начинать употреблять занимайтесь спортом и собой

  Ответить
  1. Богдан

   В мому випадку вживання маріхуани стало трампліном до вживання важких речовин . Тож нічого безобідного в ній нема , якщо є проблема є вживання то потрібно вирішувати чим скоріше, центер допоміг мені справитись з цими проблемами , дякую спеціалістам !

   Ответить
 6. Богдан

  Користувався послугами,цієї організації,рекомендую.

  Ответить
 7. Богдан

  Користувався послугами,цієї організації,рекомендую.все сподобалось,гарні умови,привітні люди

  Ответить
 8. Александр

  Ця організація здорово допомогла

  Ответить
 9. Ілля

  В мене руйнування моєї особистості також почалось с каннабіса.
  Подяка організації за те, що витягнули с полону залежності.

  Ответить
 10. Катерина

  Гарна змістовна стаття

  Ответить
 11. Олег

  Гарна стаття.

  Ответить
 12. Юрій

  Трава — це перше, що я спробував після алкоголю.

  Ответить
 13. Лілія

  Дуже важлива і доступна інформація для кожного.Нажаль, проблема достатньо поширена серед підлітків,і багато батьків, рідних не усвідомлюють проблему в цілому.Центр «НА ГРАНІ» знаю не за слухом,дуже вдячна кожному працівнику центру,які просто врятували мою сім’ю.Дякую Вам)

  Ответить
 14. Валентин

  Я підсів саме з марихуанни, вона перша мені дуже сподобалась, з першого вживання. Потім через рік вживання я почав вживати інші наркотики!

  Ответить
 15. Аноним

  Наркотики,это бич нашего времени.Очень жаль что молодеж присаживается на них.Очкень часто все начинается с марихуаны.Хорошо что существует подобные центры где могут оказать помощь людям которые попадают в зависимость.

  Ответить