Кодтерпін — лікарська залежність від препарату

кодтерпін Блог

Вступ

Визначення лікарської залежності та введення в тему препарату кодтерпін

Таблетки від кашлю — призводять до психічного розладу.. Навіть уявити важко, що таке можливо. І це дійсно так.

кодтерпін

Кодтерпін — легкодоступні пігулки, що розповсюджуються через аптечні мережі. Діючою речовиною є кодеїн, який є алкалоїдним опіумом, має наркотичні властивості.
Серед населення, не є популярним у лікуванні кашлю. А от серед людей, які шукають доступний » дешевий кайф «- цей наркотик, дуже навіть поширений. Його вживають, як чистим, так і в домішках у добавку з іншими хімічними речовинами. У досить великих дозах він здатний викликати ефект, який схожий зі станом ейфорії після прийому опіатів. 

Найпоширенішими аптечними наркотиками, до складу яких входить кодеїн, є: Кодепсин, Кофекс, Кодтерпин, Мікстура Бехтерева, Коделак, Нурофен Полюс, Каффетін, Но-шпалгін, Солпадеїн, Пенталгін-Н, Кодетерп, Кодесан і т.д.

Залежність від ліків від кашлю з кодеїном можлива при неправильному або тривалому застосуванні цих препаратів. Кодеїн може викликати психічну та фізичну залежність, якщо він не використовується за призначенням лікаря або у більших дозах, ніж рекомендовано.

Спеціалісти психо соціального тренінг-центру » На грані » застерігають, що звичка до таблеток кодтерпін поступово, з наростаючим ефектом приносить шкоду людині.. Багато залежних людей починають вживати його безконтрольно, по 10-20 таблеток за раз, і це в кращому випадку.

Після того, як людина відчула після більшої кількості вжитих пігулок, ейфорію — бажання спробувати ще раз посилюється. А разом з бажанням відчути ейфоричний стан, збільшується кількість таблеток.

Працівники психо соціального тренінг-центру» На грані «, впевненно і наполегливо наголошують тюна тому, що це не жарти — кодтерпін відноситься до наркотичної речовини.

Характеристи препарату кодтерпін

Опис препарату, його склад, способи застосування та поширеність.

Зазвичай ліки певного виду використовуються у вигляді таблеток, а також сиропів. Завзяті наркомани підвищують дозу до 100 — 200 пігулок за раз. Це просто шокує звичайну людину. Можна лише уявити, як страждає організм людини.

Тривалість впливу залежить від дозування й індивідуальних особливостей організму, зазначають фахівці тренінг-центру. Загалом вона становить 4-6 годин. При цьому, людина відчуває » ілюзорне » полегшення.

По завершенні дії препарату пацієнту стає погано, і бажання скоріше знайти полегшення, випливає через купівлю знову таки цих пагубних таблеток. Залежна від кодтерпіна людина, при припиненні вживання препарату, зазнає ломки, що супроводжується психологічними та фізичними стражданнями.

Отже, варто знати, кодеїн – це лікарська речовина, що застосовується як компонент для виготовлення різних болезаспокійливих та відхаркувальних препаратів. Входить до складу таблеток, болезаспокійливих засобів, і несе за собою залежність.

1 таблетка містить кодеїну фосфату гемігідрату 30 мг (у перерахунку на кодеїну основу 22,1 мг). Допоміжні речовини : лактози моногідрат, крохмаль картопляний, повідон, кальцію стеарат.

Кодеїн є слабким аналгетиком центральної дії. Кодеїн чинить свою дію, взаємодіючи з μ-опіоїдними рецепторами, хоча він має до них низьку спорідненість, знеболювальний ефект кодеїну обумовлений його перетворенням у морфін.

Показано, що кодеїн,
особливо у комбінації з іншими аналгетиками, такими як парацетамол, ефективний у лікуванні гострого ноцицептивного болю.

Але є одне » але «. Кількість пацієнтів, що звертаються за допомогою до психо соціального тренінг-центру » На грані «, що » підсіли » на кодтерпін просто вражає. І, допоміжні властивості препарату, програють відштовхуючись від розладу, з яким приїжджають пацієнти.

Механізм дії та ефекти при вживанні

Пояснення того, як діє кодтерпін в організмі та які ефекти він викликає

При регулярному вживанні ліків від кашлю з кодеїном може розвинутись толерантність до препарату. Дуже небезпечно змішувати кодтерпін та алкогольні напої. Спиртне посилює дихальну недостатність, спричинену кодеїном.

Необхідно пам’ятати, прийом препарату супроводжується важкими депресивними станами. А на початку вживання проявляє себе у вигляді :

 • нервозність
 • сонливість
 • регулярна втома
 • порушення координації та контролю рухів
 • невиразність мови Розвиток залежності від кодеіну ( кодтерпін, кофікс, кодетерп, кодесан і т.д ) поширюється непомітно, і поступово :
 • На першому етапі, після разової спроби таблеток, людина відчуває легкість. І потребує повторення цього стану, чим підштовхує себе до ризику.
 • На другому етапі, людина порівнює стан з кодтерпіном і без нього. Різке збільшення дози, часто переходить до ін’єкцій, що посилює » кайф «. Відповідно, зростає дискомфорт без таблеток.
 • На третій стадії у людини частішає безсоння і тривога. З’являються проблеми у сім’ї , зі здоров’ям, фінансові втрати. Кодеїн — це алкалоїд із групи фенантренів, який раніше виробляли з опійного маку. Залежно від дози він чинить центрально-депресивну, аналгетичну, протитривожну, седативну та інколи ейфоричну дію. Як і всі опіати, діюча речовина зв’язується з супраспінальними опіоїдними рецепторами і таким чином пригнічує кашльовий центр у стовбурі головного мозку. Використання кодеїну викликає чимало суперечок — у деяких наукових публікаціях його протикашльовий ефект навіть ставиться під сумнів.

Близько 10% кодеїну, що всмоктався в організмі людини, проходить через нирки в незміненому вигляді.
Лікарі психо соціального тренінг-центру » На грані » спостерігають, небезпека у тому, що кодеін пригнічує дію на ЦНС: препарати, що належать до класу опіоїдів, можуть спричиняти підвищену стомлюваність і сонливість. Може виникнути нудота, різке запаморочення.

Ефект діі кодеїнового впливу, може і має частку заспокійливого стану, але наслідки, які спостерігають фахівці тренінг-центру говорять інше.

Ризик розвитку лікарської залежності

Розгляд факторів, що сприяють розвитку залежності від препарату кодтерпін

Близькій людині важко одразу розпізнати поряд залежного від кодеіну. Тому як цей медичний препарат, поступово і тихо впливає на людину. Тому, спеціалісти психо соціального тренінг-центру » На грані » виділяють певні чинники, які допоможуть розрізнити, чи дійсно людина залежна :

 • Низький тиск
 • Тривожні думки
 • Запаморочення
 • Судоми
 • Нечіткий пульс
 • Потовиділення
 • Непомірне дихання
 • Спазми у шлунку
 • Нудота Лікарі — психіатори тренінг центру » На грані » зустрічаються не тільки з невинними любителями протикашльових засобів, а й тими, хто цілеспрямовано роками у великих дозах застосовує кодеїновмісні речовини. Спотворена мова, знижений зір, мимовільне сльозовиділення, діарея, зубний біль, шкірні ураження — це лише малий список того, що характеризує кодеїнового наркомана зі стажем в період загострення, абстиненції (ломки). А ломка проявляє себе болісно і тривало.

Вчасне звернення до психо соціального тренінг-центру» На грані » забезпечить вас, і ваших рідних від :

 • Рушійного впливу на імунітет
 • Хвороби нирок
 • Внутрішніх кровотеч
 • Хвороби шлунку
 • Хронічного безсоння Фактори ризику кодеїнової залежності можуть бути різнобічні. Це, як приклад спробувати щось дешеве і » прикольне «, до зняття дійсно якогось болю. Головною метою життя стає пошук і вживання чергової дози. Ризик сумісності кодеіну і інших наркотиків — ще більш пагубніше впливає на розвиток залежності. Розвивається стійка залежність – за відсутності речовини у крові, наркоман відчуває болісну ломку. Передозування, може призвести до смертельного результату.

Наслідки та методи лікування

Визначення наслідків тривалого вживання кодтерпіну та методів лікування лікарської залежності

Завдяки тому, що на відміну від важких наркотиків, ліки з кодеїном купити набагато легше, психологічна залежність розвивається набагато швидше.

Серед підлітків залежність від кодеіну дуже поширена, тому як сам медикамент достатньо доступний, і недорогий у порівнянні.
Молодь проявляє себе через самовираженя, тобто через кодеїнові таблетки людина ніби проявляє впевненність і спокій. Насправді навпаки присвоюючи — низьку самооцінку.

Фізична складова кодтерпінової залежності проявляється головним образом під час синдрому відміни, висловлюючись в різних суглобових болях, порушенні травлення, підвищенні тиску, порушенням сну і дратівливості.

Поступово, залежна від кодтерпіну людина деградує у соціумі. Якщо раніше, було весело, то з часом усамітнення і смуток приходять у життя. Бажання щось робити, змінюється на апатію і дипресію. У залежних відзначається порушення розумової функції, зору. Великі дози призводять до порушення сну або кошмарних сновидінь. Часто, можна розпізнати людину » під кодтерпіном «, яка раз за разом чихає, чухає ніс, або взагалі тіло.

Ризик особливо високий у поєднанні з іншими депресантами центральної нервової системи (ЦНС), такими як алкоголь та опіоїди. Їх поєднання призводить до небезпечних рівнів мозкової та дихальної недостатності, а також викликати зупинку серця.

Працівники психо соціального тренінг-центру» На грані наголошують на тому, що хімічна структура кодтерпіну схожа на морфін та гідрокодон, і викликає аналогічні реакції в організмі. Вживання кодтерпіну — як наслідок може виявлятися стрімка » тяга «, вже за першого використання, і з часом лише посилюватися.

Профілактика та підтримка

Поради щодо профілактики лікарської залежності та надання підтримки для тих, хто зіткнувся з цією проблемою

Психо соціальний тренінг-центр » На грані » відверто говорить про проблему залежності людини. Для кожного співробітника, волонтерів — пацієнт якого спіткала хвороба, дуже важливий. Фахівцями тренінг-центру було розроблено профілактичну методику за для запобігання руйнівного впливу наркотиків ( кодеїну ).

Справедливо твердження про те, що якщо проблема з’явилася на одному рівні, то вирішувати її варто на іншому рівні. Тому, лікарями психіаторами і соціальними психологами було впроваджено окремо :

 • Сімейна терапія
 • Індивідуальний терапевтичний курс для залежного
 • Групові терапіі
 • Розвиток і взаємодія у сфері майбутнього благополуччя
 • Курси для відновлення особистості, мотивації та цілеспрямованності Ще одна важлива складова одужання від залежності — це грамотна соціалізація клієнта центру. Під поняттям соціалізації ми маємо на увазі повернення клієнта в суспільство без вживання наркотику. Коли людина відчуває внутрішній баланс і комфорт в різних життєвих обставинах. Підтримка залежних, подальша взаємодія з працівниками тренінг центру, допомагає сім’ям налагоджувати стосунки. Підтримуючи один одного після певного часу лікування, залежна людина відчуває опору, не залишається на самоті, що дає змогу достойно проходити різні стресові ситуаціі. Цей період важливий тому, що зберігається ейфорична пам’ять, тригерні місця, і видужуючому від кодеїнової залежності дуже важлива правильна підтримка рідних і близьких. Допомога залежного, фахівцями психо соціального тренінг-центру » На грані » проводиться певними методами :
 • Ефективна детоксикація із застосуванням сучасних медикаментів і апаратури
 • Повне обстеження організму, виявлення прилягаючих хвороб
 • Враховування особистих бажань людини. Повага до пацієнта
 • Індивідуальна програма реабілітації ( психотерапія )
 • Допомога і підтримка созалежним сім’ям
 • Постреабілітаційна програма одужання

Регулярно, у повному складі психо соціального тренінг-центру » На грані » проводиться навчально-виховні профілактичні заходи. Інформація про вплив наркотиків на здоров’я людини розповсюджується по навчальним закладам. Разом з правоохоронними органами виконуються практичні заняття самозахисту і безпеки. Окремо, психотерапевтами тренінг центру » На грані » застосовуються практики зцілення людини і т. д.

Висновок

Підбиття підсумків і висловлення важливості усвідомлення ризиків вживання препарату кодтерпін

Життя сповнене безліччю прекрасних можливостей. Кожен із нас має вибір у створенні себе, як особистості і повноцінного здорового життя.

Кодтерпін — невже він кращий? Невже таблетки можуть вилікувати емоційний стан людини? Невже, бажання бути кращим, визначається дешевими пігулками?

На протязі 10 років команда психо соціального тренінг-центру » На грані » веде ретельне обстеження і аналіз проблеми залежність. Враховуючи індивідуальність людини, спеціалісти тренінг центру вдосконалюють і оновлюють систему підтримки залежного.

Лікування кодеіновой залежності і реабілітація наркозалежних в нашій клініці » На грані «здійснюється комплексно і на основі індивідуально-диференційованого підходу. В результаті людина поступово вчиться бути щасливою, не вдаючись до штучних стимуляторів.

Варто пам’ятати — самолікування від кодтерпінової залежності, не можливе, без допомоги спеціалістів. Ризики вживання можуть отруїти ваше життя, і життя близьких вам людей.

Курс лікування у тренінг центрі » На грані » індивідуальний і залежить від стану, тривалості вживання й особливостей організму.

Турботливі терапевти клініки » На грані » допоможуть вам відчути радість життя. Ви зможете отримати знання і мотивацію що до майбутніх планів. Налагодите контакт з рідними і близькими. Знайдете свій шлях у житті, в якому немає місця наркотикам. Ви відчуєте свободу, яку вам дасть ваш особистий розвиток, і ваші особисті досягнення.

Відгуки наших клієнтів на платформі Гугл Україна

roma barancev
roma barancev
2024-06-13
1. "Я хотел бы поделиться своим опытом прохождения программы реабилитации от зависимости. Благодаря удивительной команде специалистов и поддержке других участников, я смог обрести новую жизнь, свободную от зависимости. Реабилитационный центр был местом, где я нашел поддержку, понимание и навыки для восстановления. Я благодарен каждому, кто был частью этого процесса." 2. "Прохождение программы реабилитации от зависимости стало переломным моментом в моей жизни. Я был окружен заботой профессионалов, которые научили меня не только преодолевать зависимость, но и строить здоровые отношения и восстанавливать свою самооценку. Я больше не чувствую себя одиноким и разочарованным. Эта программа дала мне новую надежду." 3. "После прохождения реабилитации я чувствую себя сильнее и более уверенным в своих силах. Программа помогла мне открыть новые перспективы и научиться управлять своими эмоциями. Теперь я вижу, что будущее может быть светлым и полным возможностей. Я благодарен всем специалистам, которые были со мной на этом пути."
Vlad Travkin
Vlad Travkin
2024-06-11
Дуже приємні та досвідчені фахівці,достойні побутові умови.Реабілітація це єдиний шанс змінити своє життя в кращій бік.Сам невживаю алкоголь четвертий рік.
Антон Задерей
Антон Задерей
2024-04-28
Дуже Вдячний центру На Грані за допомогу Завдяки вам я Живий❤️🔥
Liliya Chernishevich
Liliya Chernishevich
2024-04-27
Данний центр дав моїй сім'ї шанс на ЖИТТЯ.Саме життя,тому,що до цього ми існували.Якщо у Вашій сім'ї є ця хвороба,нею мають займатися спеціалісти.Супровід співробітників 24/7,як хворого,так і сім'ї.Завжди допоможуть,підтримають і дадуть слушну пораду.Не на хвилину не шкодую.
Oleg Dudkin
Oleg Dudkin
2024-04-27
Гарний дім. Чудові умови. Рекомендую
Юлія Гончарук
Юлія Гончарук
2024-04-27
Центр, з якого почалось моє нове життя. Тепер я не боюсь, що далі буде. Дякую що подарували надію, що надихнули на нові ідеї. За професіональних спеціалістів, за інтелектуальних консультантів, за кожного волонтера, що піклуються. Нехай Господь вас береже, і допомагає у нелегкій справі💜
Богдан Петрик
Богдан Петрик
2024-04-27
Пройшов повний курс лікування відновлення , завдяки тренінг центру моє життя змінилося на краще , якщо ти в проблемі залежності , або твоя близька людина то вихід є тут ти зможеш отримати якісну допомогу спеціалістів та змінити своє житття саме зараз
Vova Shepel
Vova Shepel
2024-04-27
Гарні спеціалісти працюють.Мені допомогли! Дякую!
Таня Ткачук
Таня Ткачук
2024-01-30
Чудове місце,де працюють люди які дійсно зацікавлені в тому, щоб ваше життя змінилось на завжди.Щоб з'явився сенс у житті і мир в серці.

Оцените автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Добавить комментарий

 1. Антон

  Дякую за корисну Інформацію

  Ответить
 2. Александр

  Центр допоміг мені і моєму кращому другові! Спеціалісти уважні і методи дієві!!!!

  Ответить
 3. Александр

  Організація і методика дієва мені і моєму кращому другові допомогли! Нове життя і нові можливості!!!!!

  Ответить
 4. Віталій

  Дуже корисна стаття, дуже чітко і ясно все описано про препарат I про його стадії залежності.

  Ответить
 5. Кудяев Игорь

  Спасибо РЦ «На Грани» , что вернули из бездны к жизни моего сына.

  Ответить
 6. Юлія

  Яку серйозну роботу здійснює Ваша команда професіоналів! Спостерігаю за динамікою одуження, своїх знайомих, що зверталися за допомогою до Вас, і бачу дійсно РЕЗУЛЬТАТ.

  Ответить
 7. Ілля

  Корисна і правдива інфо, сам був в полоні цього препарату.
  Дякую, що спасли.

  Ответить