Алкоголізм і сімейні відносини. Діти

діти і алкоголь Лікування алкоголізму

Батьки і діти

Пияцтво батьків є одним з найпотужніших неблагополучних факторів, що руйнують не тільки родину, але і душевну рівновагу дитини. Воно може виявитися фатальним не тільки в момент зачаття і під час вагітності, а й протягом усього життя дитини. Несприятливий соціальний вплив алкоголізму матері або батька на розвиток дітей пов’язано, перш за все, з порушеннями взаємин між ними. Будь-член сім’ї, який мешкав у сусідньому з хворим на алкоголізм, знаходиться в стані психічного стресу. Особливо важка психологічна обстановка виникає в сім’ї, де алкоголізмом хвора мати.

Вплив на дитину

Сімейний алкоголізм вкрай несприятливо впливає на фізичний і психічний розвиток дитини. Для дітей алкоголіків характерні невротичні і неврозоподібні розлади, психопатичний розвиток особистості, проблеми соціальної адаптації.

Ці діти не тільки мають стабільні проблеми з навчанням і поведінкою, а й набагато частіше перебувають у стані страху і горя, схильні до депресій, можуть поводитися неадекватно, страждають заниженою самооцінкою, порушеннями сну, нічними кошмарами: насилу засинають, перед сном довго розгойдуються, часто прокидаються, скрикують уві сні, з’являються занепокоєння в нічний час і сонливість вдень. Їх відрізняє помітна пасивність, байдужість до оточення.

Взаємовідносини

Діти з алкогольних сімей, як правило, не вміють спілкуватися, взаємодіяти з іншими, через що виникають різні проблеми і складності, їх відносини нерідко носять конфліктний і проблематичний характер. Їм важко розуміти людей, вони не вміють регулювати дистанцію у відносинах один з одним і з дорослими. Нерідко відчувають недовіру, керуються негативними мотивами, зближення з іншими їм деколи здається загрозливим, як переддень катастрофи. Їм важко позбутися передчуття, що їх зрадять, зроблять боляче, скривдять.

Працюючи з дітьми даної групи, дорослі найчастіше зустрічаються з такими емоційними реакціями: не бажають розмовляти з оточуючими, уникають спілкування, намагаються зберегти сімейні таємниці, приховати все, що стосується сімейного життя; виявляють недовіру і відстороненість; приховують почуття, емоції.

Записатись на консультацію

Оцініть автора
Лікування Алкоголізма Наркоманії та Ігроманії в реабілітаційному центрі "На грані" Вінниця
Додати коментар

 1. Руслан

  Алкоголь и семейные отношения это в оприоре две несовместимые вещи

  Відповіcти
 2. Олег

  Это очень страшная штука, когда женщина беременная и употребляет алкоголь. Неужели она не понимает что ребёнок в итоге может быть неполноуенным?!

  Відповіcти
 3. Альона

  Це велика біда.

  Відповіcти