Лікування від кокаїну

Лікування наркоманії

Наркоманія є складним комплексом, оскільки це захворювання, що включає зміни в мозку, а також широкий спектр соціальних, сімейних та інших факторів навколишнього середовища. Отже, лікування кокаїнової залежності повинно враховувати цей широкий контекст, а також будь-які інші психічні розлади, що трапляються одночасно, що вимагають додаткових поведінкових або фармакологічних втручань.

Фармакологічні підходи

В даний час не існує ліків, схвалених Управлінням з контролю за ліками для лікування кокаїнової залежності, хоча дослідники вивчають різні нейробіологічні цілі. Минулі дослідження в основному зосереджувались на дофаміні, але вчені також виявили, що вживання кокаїну індукує зміни в мозку, пов’язані з іншими нейромедіаторами – включаючи серотонін, гамма-аміномасляну кислоту (ГАМК), норадреналін та глутамат. В даний час дослідники випробовують ліки, що діють на рецепторі дофаміну , підтипі рецептора дофаміну, якого багато в центрах емоцій та в мозку. Інші дослідження – це тестування сполук (наприклад, N-ацетилцистеїну), які відновлюють баланс між збудливою (глутамат) та гальмівною нейромедіацією, яка порушується тривалим вживанням кокаїну.

Деякі ліки, що продаються для інших захворювань, показують перспективу зменшення вживання кокаїну в рамках контрольованих клінічних випробувань. Серед них найбільшу перспективу виявив дисульфідам, який використовується для лікування алкоголізму. Вчені ще не знають, як саме дисульфірам зменшує вживання кокаїну, хоча його наслідки можуть бути пов’язані зі здатністю інгібувати фермент, який перетворює дофамін у норадреналін. Однак дисульфідам діє не на всіх. Фармакогенетичні дослідження виявляють варіанти гена, та впливає на ефективність дисульфіраму у зменшенні вживання кокаїну.

Нарешті, дослідники розробили та провели ранні тести на кокаїнову вакцину, які можуть допомогти зменшити ризик рецидиву. Вакцина стимулює імунну систему створювати кокаїн-специфічні антитіла, які зв’язуються з кокаїном, запобігаючи його потраплянню в мозок. На додаток до демонстрації безпеки вакцини, клінічне дослідження показало, що пацієнти, які досягли високого рівня антитіл, значно зменшили споживання кокаїну. Однак лише 38% вакцинованих осіб досягли достатнього рівня антитіл і лише за 2 місяці.

Дослідники працюють над удосконаленням кокаїнової вакцини шляхом підвищення міцності зв’язування з кокаїном та його здатності виділяти антитіла. Фармакогенетичне дослідження з невеликою кількістю пацієнтів свідчить про те, що особи з певним генотипом добре реагують на кокаїнову вакцину – інтригуючий висновок, що вимагає додаткових досліджень.

На додаток до методів лікування наркоманії, дослідники розробляють медичні заходи для вирішення гострих надзвичайних ситуацій, що виникають внаслідок передозування кокаїну. Одним з підходів, який вивчається, є використання генетично сконструйованих людських ферментів, що беруть участь у розщепленні кокаїну, що протидіє поведінковій та токсичній дії передозування кокаїном.

Записатись на консультацію

Поведінкові втручання

Багато поведінкових методів лікування кокаїнової залежності виявилися ефективними так і в амбулаторних умовах. Дійсно, поведінкова терапія часто є єдиним доступним та ефективним методом лікування багатьох проблем з наркотиками, включаючи наркоманії. Однак інтеграція поведінкових та фармакологічних методів лікування може зрештою виявитись найбільш ефективним підходом.

Дослідження показують, що люди, які брали участь у лікуванні в реабілітаційний центрах психосоціального характеру, які мали психічні симптоми – такі, як депресія, емоційний стрес та ворожість – продемонстрували значне зменшення цих проблем.

Когнітивно-поведінкова терапія

Когнітивно-поведінкова терапія є ефективним підходом для запобігання рецидивам. Цей підхід допомагає пацієнтам сформувати критичні навички, які підтримують тривалу стриманість – включаючи здатність розпізнавати ситуації, в яких вони найімовірніше вживають кокаїн, уникати цих ситуацій та ефективніше справлятися з низкою проблем, пов’язаних із вживанням наркотиків. Цю терапію можна також використовувати разом з іншими методами лікування, тим самим максимізуючи переваги обох.

Терапевтичні спільноти , в яких люди, які одужують від розладів вживання наркотиків, допомагають одне одному зрозуміти та змінити свою поведінку – можуть бути ефективним лікуванням для людей, які вживають наркотики, включаючи кокаїн. Терапевтичні спільноти можуть вимагати 6- до 12-місячного перебування і може включати виїзну професійну реабілітацію та інші допоміжні послуги, спрямовані на успішну реінтеграцію особистості у суспільство.

Незалежно від конкретного виду лікування розладів вживання наркотичних речовин, важливо, щоб пацієнти отримували послуги, які відповідають усім їх потребам у лікуванні. Після закінчення стаціонарного лікування постійна підтримка, яку також називають допоміжним лікуванням, може допомогти людям уникнути рецидивів. Дослідження показують, що люди, які віддані утриманню, беруть участь у поведінці самодопомоги та вважають, що вони мають можливість утриматися від вживання кокаїну, частіше утримуються, що може збільшити вразливість до рецидивів, включаючи депресію та зниження самоефективності.

Вчені знайшли багатообіцяючі результати телефонного консультування як недорогого методу надання додаткового догляду. Наприклад, люди, які зловживали стимуляторами та брали участь у семи сеансах телефонного консультування, продемонстрували зменшення споживання наркотиків протягом перших 3 місяців, тоді як ті, хто не отримував дзвінків, збільшили рівень їх вживання. подвоєння кількості сеансів, отриманих згідно з одним дослідженням.

Групи відновлення на базі громади, такі як анонімні наркомани, які використовують 12-крокову програму, також можуть бути корисними для підтримки утримання. Учасники можуть скористатися підтримкою та спілкуванням з тими, хто стикається із з такими самими проблемами як і в них самих.

Записатись на консультацію

Оцініть автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Олександр

    Отличная статья, очень полезная информация.

    Відповіcти
  2. Веталь

    Маючи досвід у допомозі наркозалежним, вважаю кокаїнову залежність однією із найбільш небезпечних, поруч із амфетаміновою в першу чергу через оманливе визначення “легкий наркотик”. Оскільки саме вони стають першим кроком до вживання важких речовин. Додаткова небезпека – це “мода”, коли “фен” чи “кокс” стали настільки популярними, що прирівнюються чи не до пива.

    Відповіcти
  3. Альона

    Згодна з написаним.

    Відповіcти
  4. Олександр Євгенович

    Цікава стаття. Кокаїнова залежність дуже важка, тому що Цей наркотик створює іллюзію позбавляння людей від комплексів

    Відповіcти
  5. Юлія Олексіївна

    Завжди важливо пам’ятати,якщо не тягнути час, звернутися за допомогою,все може змінитися на краще! Дякую ВАМ!

    Відповіcти