Алкоголізм серед різних груп населення та зміни особистості

алкоголізм Блог

Алкоголізм у підлітків

Зловживання алкоголем серед підлітків є серйозною загрозою сучасного суспільства. Рання алкоголізація може призвести до деформації та десоціалізації особистості, а алкоголізм, що почався в молодому віці, має складний перебіг. Деякі фактори, що сприяють зловживанню алкоголю у підлітковому віці, включають групування з однолітками, потребу випробувати нові відчуття та позбутися комплексів. Клінічні прояви підліткового алкоголізму можуть включати психопатоподібну поведінку та постабстинентну астенію. Соціальна дезадаптація, така як втрата роботи або зупинка навчання, може виникнути раніше у підлітків, що страждають від алкоголізму. Запобігання алкогольної залежності серед молоді є важливою задачею, але наразі не існують ефективні методи для цього. Це вимагає подальших досліджень та удосконалення програм превенції алкогольних проблем серед підлітків.

алкоголізм

Алкоголізм у жінок

Алкоголізм у жінок частіше сприймається суспільством як ганебна звичка, а не як хвороба. Тому жінки зазвичай ховають своє захворювання. Нетерпимість суспільства до жіночого алкоголізму є головним фактором, що стримує поширення цього проблеми серед жінок. Наприклад, в Японії жінки майже не вживають алкоголь. Деякі автори стверджують, що жінки починають пити пізніше, ніж чоловіки, але швидше переходять від контрольованого вживання алкоголю до безконтрольного. Жінки з алкоголізмом частіше мають афективну патологію, включаючи тенденції до суїциду. Потяг до алкоголю зумовлений не лише афективним компонентом, але й імпульсивністю. Ця особливість визначає частоту “істинних” запоїв у жінок. Хвороба має високу прогресивність, але початок її виникає пізніше у жінок через соціальну роль та вплив громадської думки.

Зміни особистості

Наслідком алкоголізму є зміни у психофізичному та особистісному статусі хворих. Вони швидко стомлюються, постійно скаржаться на загальну слабкість, погане самопочуття. Часто вони втрачають колишні інтереси, за винятком тих, які пов’язані з алкоголем. Алкоголіки байдужі до своєї долі, не мають певних планів на майбутнє, їх не чіпає нещастя близьких людей.
В інших випадках хворі стають грайливими, проявляється схильність до фантастичних перебільшень своїх можливостей і здібностей. Часто вони легко переходять від стану крайньої відчайдушності та сліпої благодушності до злостивості, прискіпливості. Вони стають нетерпимими в колективі, слугують постійною причиною скандалів, допускають фізичне
насильство над близькими. Особливо різка зміна особистості алкоголіків відбувається на останній стадії хвороби.
Їхнє життя пов’язане з добуванням коштів на спиртне і вживанням алкоголю. Все інше відходить на задній план. Відсутні почуття прихильності та обов’язку.
Піднесений настрій, безтурботність і легковажність у поведінці стають характерними рисами особистості хворого. Жарти нерідко носять плоский, “вуличний” характер. Не можна визначити, як поведеться себе хворий у даній ситуації, все визначає “настрій хвилини”. Постійною для подібних хворих стає така риса, як безволля. Різко падає здатність до творчої праці. У діяльності
ти алкоголіка переважають “штампи” минулого досвіду. Те, що раніше вирішувалося легко і швидко, тепер вимагає тривалого осмислення.
Поступово у хворих на алкоголізм руйнується пам’ять. У підсумку, як зауважив С.С. Корсаков, “хворі стають тупими, некмітливими, забудькуватими”.

Несприятливі наслідки алкоголізму

(соматичні розлади, соціальні проблеми,
патологія спадковості)

Зловживання алкоголем згубно впливає не тільки на психічне здоров’я людини – алкоголізм призводить до появи численних порушень діяльності різних внутрішніх органів. Зловживання алкоголем сприяє розвитку соматичних захворювань і прямо чи опосередковано є однією з основних причин смертності населення.
За даними ВООЗ, алкоголізм і пов’язані з ним захворювання, що є причиною смерті, поступаються лише серцево-судинним захворюванням і злоякісним новоутворенням. Відзначається пряма залежність рівня смертності від захворювань, пов’язаних з алкоголізмом і кількості споживаного алкоголю на душу населення. Статистичне обстеження в США засвідчило, що середній рівень смертності людей, які систематично п’ють, майже вдвічі вищий, ніж тих, хто не п’є. Зловживання алкоголем, за даними американських авторів, скорочує тривалість життя приблизно на 20 років.
Вплив зловживання алкоголем на захворювання внутрішніх органів загальновідомий. Хоча воно не викликає в людини будь-яких специфічних уражень внутрішніх органів (за винятком печінки),
немає жодного органу, жодної фізіологічної системи, на які б алкоголь не чинив негативного впливу. Особливо значні порушення спостерігаються з боку печінки. Описано хронічні алкогольні гастрити, виразкову хворобу шлунка і 12-палої кишки, ентероколіти. Вважається, що одним із чинників, які сприяють виникненню раку шлунка, є зловживання алкоголем.
У виникненні серцево-судинних захворювань велика питома вага належить злісній алкоголізації – частіше виникають гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, мозковий інсульт. Хронічні бронхіти, емфізема легень поширені в 3-4 рази частіше у хворих на алкоголізм, ніж серед населення не хворих на Алкоголізм.
Алкоголь чинить негативну дію на нервову систему. Зміни з боку вегетативної нервової системи спостерігаються вже на найбільш ранніх стадіях алкоголізму.
Назва низки захворювань нервової системи переконливо показує їхній зв’язок зі зловживанням алкоголем – алкогольні психози, алкогольна епілепсія, алкогольна енцефалопатія, алкогольні поліневрити, які призводять до непрацездатності та високих витрат на лікування.
Взаємозв’язок алкоголізму та сімейних конфліктів широко відображений у зарубіжній і вітчизняній літературі. За даними дослідників, основним мотивом шлюборозлучних справ, порушуваних за
ініціативою жінок, є пияцтво чоловіка. У сім’ях алкоголіків частіше трапляється і фізичне насильство по відношенню до дітей. У таких дітей з’являються фобії, низька самооцінка, порушення соціалізації. Алкоголізм згубно впливає на процеси відтворення населення. За деякими даними, середня кількість абортів, що припадають на жінок у сім’ях, де чоловік систематично вживає алкоголь, у 2-2,5 раза вища, ніж у благополучних.

За дослідженнями, вживання алкоголю під час вагітності може спричинити внутрішньоутробні дефекти розвитку у плода. Діти, які народилися з такими дефектами, часто стикаються з розумовою відсталістю, патологічною гіперактивністю та порушенням уваги. Алкоголізм батьків також збільшує ризик дитячої смертності. Які діти виживають, можуть мати затримки у фізичному та психічному розвитку. Навіть алкогольна обтяженість до народження дитини може вплинути на її інтелектуальний розвиток. Дослідження також показали, що у сім’ях, де діди та прадіди страждали на алкоголізм, нащадки мали виражені розлади центральної нервової системи, проблеми з серцево-судинною системою та різні психичні розлади. Таким чином, вживання алкоголю має серйозні наслідки для розвитку дитини, як під час вагітності, так і в контексті генетичної спадковості.

Література

  1. Психологічна профілактика алкоголізму та наркоманії неповнолітніх
    Автор: Максимова Н.Ю.
  2. Психологічні основи профілактики наркоманії в сім’ї
    Автор: Березін С.В., Лисецький К.С.

Схожі новини

https://nagrani.com.ua/uk/yak-l-kuvati-zh-nochiy-alkogol-zm/

https://nagrani.com.ua/uk/spetsifika-adiktivnoi-povedinki-v-pidlitkovomu-vitsi/

 

Якщо ви помітили, що ваша близька людина потребує професійної допомоги – не втрачайте час.

Зверніться до нас за цими контактами:

Безкоштовна консультація
+380686604046

Сайт: nagrani.com.ua

Ми є в соціальних мережах – приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin

 

Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Юлія

    Корисна інформація. Ми Вам ДЯКУЄМО🌺

    Відповіcти
    1. Саша

      Алкогольна полінейропатія також є наслідком систематичного вживання алкоголю)) токсична енцефалопатія, делірії, це також частина шляху любого хворого на алкоголізм. Бажаю всім рідним залежних терпіння і рішучості щоб звернутись до данного закладу за допомогою

      Відповіcти
  2. Міша

    Дякую дуже класна стаття

    Відповіcти
  3. Віталій

    Багато що стало зрозуміло.дякую вам за корисну інформацію

    Відповіcти
  4. Віталій

    Багато що стало зрозуміло.дякую вам за корисну інформацію.

    Відповіcти
  5. Олег

    Вихід є

    Відповіcти
  6. Катерина

    Цікаво, інформативно. Дякую

    Відповіcти
  7. Валентина

    Дякую. Хороша стаття. корисна інформація. Дякую, що проводите корисну просвітницьку роботу, дуже допомагає і дає відповіді на незрозумілі питання.

    Відповіcти
  8. Альона

    Цікава інформація.

    Відповіcти
  9. Олексій

    Завжди актуальна тема, особливо в теперішніх умовах, коли люди знаходяться у перманентному стресі

    Відповіcти
  10. Олексій

    Велику справу робите! У нашій родині тепер є розуміння і спокій! Ви найкращі!

    Відповіcти