Хронічний алкоголізм

Лікування алкоголізму

Хронічний алкоголізм дуже важке і залежне захворювання. Наслідками постійних п’янок може стати цироз печінки, рак легенів, печінкова недостатність, безпліддя, імпотенція і викидні. Якщо вчасно не зупинитися пити, все може закінчитися летальним результатом.

Алкоголізм асоціюється з низкою ознак:

  • Хворобливий потяг до алкоголю;
  • Ріст толерантності (зростає витривалість до великої кількості алкоголю);
  • Втрата кількісного контролю;
  • Наявність синдрому відміни або абстинентного синдрому.

Алкоголь атрофує клітини. Якщо приймати алкоголь у великих кількостях, це призведе до масового відмирання нейронів в корі головного мозку, що підтверджується дослідженнями.

Етапи розвитку хронічного алкоголізму:

  1. Спочатку алкоголь розширює судини і розріджує кров. Але цей ефект спостерігається при споживанні напоїв середньої міцності в кількості 50-100 г, а міцних – 30-50 м.
  2. Вживання більшого обсягу веде, навпаки, до згущення крові і руйнування мозкових клітинних мембран. Це неминуче, питання тільки в тому, скільки клітин і нейронів загине і продовжить гинути.
  3. Етанол руйнує також мембрани еритроцитів крові, сприяючи їх злипання один з одним, що призводить до утворення згустків. А згустки крові перетворюються в тромби, які перекривають потік крові.
  4. Згустки починають закупорювати кровоносне русло, що призводить до нестачі кисню для клітин мозку. Цей факт, а також умертвіння нейронів і створює стан сп’яніння.
  5. Зі збільшенням концентрації етанолу в крові змін зазнає діяльність серця, яке починає стукати частіше, швидше проштовхуючи кров, що загусла, проходженню якої і так заважають згустки. В результаті клітини кори головного мозку продовжують знекровлювали і вмирати.

Якщо серце і судини не витримують навантаження, сп’яніння може закінчитися інсультом або інфарктом . Це залежить від віку людини, його стану здоров’я, тривалості стану сп’яніння і обсягу випитого.
Відбувається це тому, що 86 мільярдів нейронів починають відмирати набагато швидше, ніж це визначила природа.
Загибель понад 4% нервових клітин протягом 10 років веде до помітної розумової деградації людини. Навіть зовні оболонка головного мозку алкоголіка помітно відрізняється від того, як виглядає цей орган у непитущого.
Уражаються саме ті ділянки, які мають відношення до вищої нервової діяльності. Відразу після вживання алкоголю, уражаються саме ті ділянки, які мають відношення до вищої нервової діяльності.

Зараз вже у медиків немає сумніву в тому, що при регулярному і великому вживанні алкоголю необоротно страждають всі мозкові частки!

Записатись на консультацію

Оцініть автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Руслан

    Шляхом кропіткої праці над собою в житті можливо все виправити, в центрі працюють кращі спеціалісти!!!

    Відповіcти
  2. Максим

    В наше время хронический алкоголизм явление распространённое. Хорошо что существует такая информация, которая способствует предотвращению этой проблемы в будущем. ТОЛЬКО не хватает активности от власти!

    Відповіcти
  3. Альона

    Цікавий матеріал.

    Відповіcти