Чому вагітним не можна пити алкоголь?

Лікування алкоголізму

Шкода алкоголю на всі сфери життя людини впливає дуже шкідливо. Він зачіпає не тільки фізичне здоров’я, але і соціальну, а, згодом, і духовну сторону особистості.

Що вже говорити про вживання алкоголю в період вагітності. Лікарі в один голос не перестають повторювати таку просту на перший погляд істину-алкоголь і вагітність абсолютно не сумісні.

Необмежене споживання алкоголю може призвести, як мінімум до викидня, а також до таких страшних речей, як аномалії в розвитку плоду і високу ймовірність плодового алкоголічні синдрому. Вживає жінка мало замислюється над наслідками і, як це зазвичай відбувається, думає, що саме в її випадку нічого страшного не станеться. Вона не бачить в цьому жодної проблеми. Однак алкоголь може порушити розвиток плоду навіть на самих ранніх термінах вагітності і навіть при мінімальному вживанні алкогольних напоїв, так як безпечних доз просто не існує. Алкоголь не знає промаху ні за яких обставин. У медичній практиці є безліч сумних прикладів, коли діти ставали інвалідами на все життя через пияцтво своїх матерів.

Записатись на консультацію

Що відбувається з дитиною, коли мати в період вагітності вживає спиртне?

Спробуємо в цьому розібратися:

  1. алкоголь через кровотік матері передається в кров ненародженої дитини через плаценту. Тут важливо відзначити, що це відбувається в одну мить, відразу після вживання. В наслідок чого, рівень алкоголю у дитини стає рівним, що і в крові матері.
  2. після потрапляння спиртного в організм дорослої людини, печінка починає активний процес знешкодження. І, якщо у дорослої людини такий процес протікає досить швидко, то внутрішні органи плоду не так розвинені, в наслідок чого алкоголь залишається в його організмі значно довше, що надалі призводить до порушення розвитку печінки, серця, головного мозку.
  3. вживання спиртного згубно впливає на формування центральної нервової системи плода, викликає гальмування в розвитку, в слідстві чого, після народження, дитину чекають функціональні і когнітивні розлади.

Що чекає малюка, мама якого перебувала в активному вжитку алкоголю під час вагітності?

Проблеми в подальшому житті у таких дітей можуть проявитися в різноманітних областях. Це можуть бути:

  • фізіологічні проблеми – діти, мами яких вживали спиртне в період виношування, народжуються з усілякими фізичними відхиленнями, потворністю;
  • освітні проблеми – ті, які будуть відображатися на якості навчання і запам’ятовування, концентрації уваги;
  • поведінкові проблеми – спілкування і соціалізація, нездатність контролювати свої емоції, депресія, синдром дефіциту уваги;
  • побутові проблеми – придбання повсякденних життєвих навичок.

Але найстрашнішим є те, що такі діти мають схильність до алкоголізму і наркоманії.

Багато мам, які вживали спиртне під час вагітності, на жаль, занадто пізно усвідомлюють весь трагізм своїх дій. Вони виправдовують вживання так званими «капризами вагітних», коли, як їм здається, організм просто вимагає вживання того чи іншого продукту або напою. Такі «капризи» абсолютно нормально сприймаються іншими членами сім’ї і в народі навіть ходить негласний закон, що «не можна відмовляти жінці при надії». Так, зміни, які відбуваються в організмі жінки при зародженні нового життя-колосальні, але вони не можуть виправдати вживання спиртного. Миттєва слабкість може мати страшні і незворотні наслідки. Це свідоме приречення свою дитину на страждання і труднощі в подальшому житті.

Є й такі, які можуть звинуватити весь світ-лікарів, сім’ю, уряд, але не погодяться з тим, що причиною хвороб їхніх дітей послужив саме спосіб життя. І, на жаль, таких більшість.

Що ми можемо зробити для того, щоб зберегти життя і здоров’я наших малюків?

Відповідь банально проста. Перша допомога дитині – це повна відмова майбутньої мами від споживання спиртних напоїв. Навіть якщо знаходяться «знаючі» родичі, які можуть порадити випити чарку вина для «підняття гемоглобіну». Це застарілі і вельми небезпечні методи. Поставити діагноз, так само як і призначити лікування, може лише досвідчений акушер-гінеколог, робота якого і полягає в тому, щоб 9 місяців очікування були максимально комфортними для майбутньої мами і ознаменувалися появою на світ здорового і міцного малюка.

Важливою є і донесення інформації, основний посил якої – в повній мірі висвітлювати шкоду споживання алкоголю при вагітності. Такі бесіди необхідно проводити з потенційними майбутніми батьками, ще на стадії планування дитини. Якщо в сім’ї є проблема з вживанням алкоголю – планувати вагітність не варто. Необхідно звернутися за професійною допомогою, пройти курс лікування, підготувати свій організм-і лише тоді йти на такий важливий і вирішальний крок. На кону – життя майбутніх дітей, які мають право з’явиться на світ здоровими і щасливими. А відповідальність за ці життя лежить на плечах батьків. Ні лікарів, ні родичів, та абсолютно нікого на свете- лише батьків, яким всього лише і потрібно – розуміти, що життя і здоров’я їхніх дітей залежить тільки від них самих.

Проводити бесіди на цю тему необхідно ще зі шкільного віку. Велике значення також мають ті умови, в яких дитина росте. Тож не дивно, що в родині людей, які регулярно вживають спиртне – дитина-дівчинка теж потягнеться до чарки. Для неї це буде нормою життя. Вона просто не знає, як може бути інакше.

Алкоголь і вагітність – це несумісні поняття.

Тут є два шляхи:

  1. повністю відмовитися від вживання.
  2. піддатися миттєвому бажанню і в майбутньому пожинати плоди своїх слабкостей.

Тільки от чи варто така сумнівна розкіш життя і здоров’я не тільки дитини, а й усієї його родини? Кожен сам повинен дати собі відповідь на це питання.

Записатись на консультацію

Черватюк Тарас Сергеевич, в 2020 году прошел полный курс реабилитации в нашем тренинг-центре и по сегодняшний день выполняет обязанности старшего изменения, пройдя перед этим путь от волонтера к консультанту, работает на развитие реабилитационной деятельности при организации "На грани", ведет информационные группы, занятия по духовно-нравственному развитию, занимается профилактикой вне центра.
Также прошел обучение на базовом семинаре-тренинге по химической зависимости с 15.08.21 по 29.08.21 в городе Одесса, который был организован Общественным союзом "Международный антинаркотический союз "Реванш". Участвовал в сезонных лагерях Международного Антинаркотического Форума в Закарпатье и Одессе где бывшие зависимые, а ныне – руководители центров, специалисты по проблеме зависимости со всей страны проводили собственные спикерские, лекции и тренинги.

Оцініть автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Альона

    Згодна з написаним.

    Відповіcти
  2. Юля

    Дякую! За Ваші старання! Класна стаття!

    Відповіcти