Букмекерська контора, як вид ігроманії

Букмекерская контора, как вид игромании Лікування ігроманії

Особливості та наслідки ігрової залежності

Ігрова залежність досить часто порівнюється з наркотичною, тому що психологічні та соціальні процеси, що відбуваються в обох випадках багато в чому практично ідентичні.

Ігроманія є психічним розладом, і у свідомості людини постійно відбувається процес, основною метою якого є гра і підтримання гри. Реальне життя, сім’я, робота стають вже другорядними, ігроман маніпулює та обманює з метою отримання коштів для гри.

У хворих на ігроманію характерною особливістю є ілюзія абсолютного контролю над власним життям і залежністю, розвивається когнітивна помилка, їх мозок фільтрує всю інформацію, що надходить з боку лише досягнення бажаного, саме тому ігроман приходить до соціальної ізоляції та проблем з суспільством. Він не здатний критично оцінювати реальність та складність становища.

Залежність від гри закріплюється на лімбічному рівні, коли глибинні структури мозку запам’ятовують легкий шлях отримання задоволення, накопичення позитивних вражень та з часом розвиток, навчання та діяльність стають непотрібними, адже є швидкий та простий спосіб отримати бажаний результат та емоції.

Гравець бачить лише виграші і не оцінює втрати, перебуваючи в омані, що здатний обіграти систему, людей, і в будь-який момент може відігратися і повернути витрачене.

Як результат:

 • багато хто втрачає великі суми грошей, бізнес;
 • не приймають інші методи заробітку;
 • втрачають зв’язок із реальним життям;
 • стають одержимими грою і у разі невдачі відчувають бурхливі емоції, що межують із психопатією чи неврозом.

Наростаюча масовість залежності від ставок

В сучасний час набирає величезних масштабів проблематика залежності від ставок. Залежність від ставок небезпечна тим, що є безліч пропозицій отримати легкі гроші, і вплив реклами схильна до великої кількості інтернет-аудиторії.

Щоб стати залежною від ставок людині потрібно лише мати смартфон і доступ до всесвітньої мережі, далі новачки намагаються робити ставки за допомогою підтримуючих майданчиків, порад на форумах, відеороликах у соцмережах. Граючи на ставках людина відчуває ілюзію що розуміється на грі краще за професіоналів, почувається особливим, залежність підкріплюється легкими і швидкими виграшами.

Масова реклама і доступність сприяли широкій популярності великих букмекерських контор і залежністю від ставок на сьогодні страждає до 15% активних користувачів інтернет-ресурсів.

Пропаганда матеріальних цінностей та простих шляхів досягнення високого становища у суспільстві та безбідному існуванні швидко переконують все більше молодих людей зробити першу ставку.

Записатись на консультацію

Проблематика та особливості ставок на спорт

Цей вид ігроманії несе в собі особливу небезпеку через те, що зовні він виглядає як, нібито, під спортивне захоплення, а значить, асоціюється навіть зі здоровим способом життя. Адже гравець має бути як мінімум обізнаний у тому чи іншому виді спорту, на який робить ставки. Необхідно знати особливості спортсменів, тенденції в команді, якщо це командний спорт аналізувати досвід попередніх ігор одним словом, бути залученим до процесу і слідкувати за ним постійно.

Очевидно, що для людини, далекої від спорту, це виглядає мало привабливо. Загальновідомим є той факт, що людська природа прагне визнання, причетності до чогось масштабного, масового, більшого, ніж сама особистість. Яскравий приклад — об’єднання футбольних фанатів по всьому світу. Це відчуття єдності і, начебто, загальні інтерес та мета надають відчуття власної значущості та ейфорії від масового руху. З цього, очевидно, що за такої мотивації, можливість отримати ще й матеріальну вигоду буквально захоплює дух.

Серед ігроманів окремо слід зазначити не лише фанатів та вболівальників, а й самих спортсменів: коли все оточення залучене до спорту та серед друзів та знайомих з’являється інформація про такий «заробіток» — це виглядає не як азартна гра, а, швидше, як логічна можливість, варіант професійної діяльності. Наскільки основна цінність у грі на ставках — це інформація, у гравця, який має пряме відношення до спорту, є безпосередня перевага та мотивація — це доступ до інформації, яка може допомогти передбачити результат спортивної події. В основному це так звані покупні, підставні, ігри, коли недобросовісні організатори заздалегідь домовляються між собою та з букмекерами про результати гри/події.

Втім, для звичайного вболівальника також є багато можливостей заручитись деякими підказками. Наприклад, у мережі Facebook та популярних месенджерах давно діють канали від фахівців у сфері ставок на спорт, у кожного з яких є рейтинг, що вказує на якість його прогнозів. З метою залучити клієнтів такий спеціаліст, зокрема, пропонує свій наступний прогноз безкоштовно у разі, якщо попередній не виправдався. Здатність передбачення, інтуїція є взагалі чи не найсильнішою «містичною» складовою цього виду ігроманії. Гравця також мотивує велику кількість спортивних подій, на які можна ставити одночасно щоб підкріпити почуття контролю над ситуацією гравець так само робить ставки на події з малим коефіцієнтом. Це гарантує хоч і символічний, але виграш, створює ілюзію стабільності.

Залежний від ставок гравець рано чи пізно починає брати кредити на гру, так само, як будь-який інший залежний хімічної або не хімічної природи. Наприклад, коли такий гравець отримує інформацію про нібито гарантований результат: букмекерські сайти встановлюють ліміти-обмеження на суми ставок, тоді ігроман шукає однодумця і переконує його робити ставки від його імені.

Є безліч прикладів, як драматичних, так і навпаки, коли людина робить одну ставку і виграє солідну суму, але загальна статистика така: через психологію та біохімію людини гравець у результаті завжди в програші.

Адже коли він уперше виграє – для нього – це як перша доза для наркомана і він уже не може зупинитись самостійно.

Допомога та лікування від ставок

Діагноз «ігроманія» тягне за собою прийняття, що у людини досить серйозні проблеми в житті, з якими вона часто не в змозі впоратися самостійно.

У більшості важких форм ігроманії розвиваються і попутні психічні розлади та залежності – алкогольна та наркотична.

Індивід поступово деградує і ставати соціально дисфункціональним або навіть небезпечним для суспільства. Хворі на ігроманію можуть отримати психологічну допомогу та підтримку в психіатричних лікарнях і реабілітаційних центрах, де є фахівці, які мають достатній обсяг знань і навичок у лікуванні.

Першим кроком у боротьбі із хворобою є:

 • прийняття ситуації та оцінка стану;
 • відмова від будь-яких форм гри та ставок;
 • ізоляція ігромана від зовнішнього світу та соціуму.

Далі залежному необхідна психологічна допомога у первинній діагностиці стану та подальшому вирішенні внутрішніх конфліктів та мотивів, що спонукають до постійного повернення до гри. Людина вчиться бути відвертою з самим собою і оточуючими, одужання від залежності будується на чесності та вірі пацієнта у самого себе та лікування.

У ході терапії відновлюється система цінностей людини, такі як:

 • позитивна самореалізація;
 • відносини із рідними, соціумом;
 • прищеплюються розуміння грані та неможливості повернення до колишньої поведінки та гри.

У ході роботи з залежним фахівці використовують різні методи, які будуються на довірі лікаря та пацієнта, переконання що гра нераціональна, і немає сенсу робити ставки або продовжувати намагатися розбагатіти подібним чином.

Вагомий акцент при лікуванні падає на відновлення відносин із родичами, у сім’ї хворого та близькому оточенні, відновлення соціального статусу.

За допомогою фахівців ігроман отримує критичний аналіз своєї поведінки, вчитися шукати власні помилки, долати проблеми без гри і формувати цілі.

Записатись на консультацію

Черватюк Тарас Сергеевич, в 2020 году прошел полный курс реабилитации в нашем тренинг-центре и по сегодняшний день выполняет обязанности старшего изменения, пройдя перед этим путь от волонтера к консультанту, работает на развитие реабилитационной деятельности при организации "На грани", ведет информационные группы, занятия по духовно-нравственному развитию, занимается профилактикой вне центра.
Также прошел обучение на базовом семинаре-тренинге по химической зависимости с 15.08.21 по 29.08.21 в городе Одесса, который был организован Общественным союзом "Международный антинаркотический союз "Реванш". Участвовал в сезонных лагерях Международного Антинаркотического Форума в Закарпатье и Одессе где бывшие зависимые, а ныне – руководители центров, специалисты по проблеме зависимости со всей страны проводили собственные спикерские, лекции и тренинги.

Оцініть автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

 1. Руслан

  Дуже навчальна та корисна стаття!!! Дякую

  Відповіcти
 2. Віталій

  Навіть не знав таку інформацію.
  Дякую автору.

  Відповіcти
 3. Альона

  Дякую, цікаво.

  Відповіcти
 4. Юлія

  ДЯКУЮ! СИЛ ВАМ І НАСНАГИ!

  Відповіcти
 5. Олександр Євгенович

  Не знав цієї інфи

  Відповіcти