Детоксикація організму, як перший етап реабілітації

Лікування наркоманії

Важливо розуміти, що більшість наркотиків є психоактивними, а це означає, що вони викликають залежність або стан залежності.

В зв’язку з залежністю виникають труднощі, і для зміни картини залежності часто потрібна допомога фахівця. Першим етапом у кількох реабілітаційних програмах є зазвичай детоксикація. Різні методи детоксикації можуть дати більш повне уявлення про те, які процедури вважаються ефективними для видалення шкідливих речовин. Процедури детоксикації можуть відрізнятися від людини до людини, залежно від виду та кількості вживаних наркотиків, тривалості зловживання наркотиками та інтенсивності розвитку залежності. Виникає фізична та хімічна залежність від кожної психоактивної речовини, разом з неврологічними змінами.

Коли людина припиняє вживання наркотиків, настане відміна. Початок абстинентних симптомів може зайняти кілька тижнів, перш ніж вони перестануть бути настільки серйозними, щоб завдати шкоди комусь без належного лікування. Якщо не лікувати належним чином, це може привести до летального результату.

Відмова від опіоїдів

Хімічний нейромедіатор необхідний для спілкування в нервовій системі, і він змінює рецептори, що зупиняє нормальне вироблення нейромедіаторів. Коли припиняється вживання наркотиків, виникають симптоми відміни. Нейромедіатори та рецептори перестають працювати належним чином. Хоча відмова від опіоїдів рідко призводить до летального результату, вони часто супроводжуються нестерпним болем.

Симптоми відміни опіоїдів включають:

  • блювота та/або нудота;
  • безсоння;
  • агітація;
  • затримання;
  • м’язовий біль;
  • пітливість.

Люди, які страждають від нудоти та блювоти, можуть відчувати сильну абстиненцію у разі нестачі кисню. Крім того, у них може розвинутись бронхіт у легенях, що спричиняє їх погане самопочуття. За допомогою будь-якої речовини, такої як бупренорфін або клонідин, або меншої дози опіоїду, процес детоксикації опіоїдної залежності зазвичай передбачає зменшення кількості вживаних наркотиків.

Препарат під назвою налоксон також може бути використаний для короткочасної відміни під наглядом лікаря для блокування опіоїдних рецепторів у мозку. Антагоністи опіоїдів використовуються для лікування найрізноманітніших станів і служать програмами швидкої детоксикації. Як було зазначено вище, при застосуванні антагоніста спостерігається лише дуже невелике полегшення симптомів абстиненції, і відміна почнеться після виведення опіоїду з організму. Існують значні ризики для здоров’я, пов’язані з швидкою детоксикацією.

Записатись на консультацію

Симптоми відміни стимулятора

Такий стимулюючий наркотик, як Амфетамін, зменшує дофамін у нашому мозку, що пов’язано з нашим почуттям задоволення. Залежні зазвичай зловживають ним, для своїх високопоставлених осіб та осіб чи груп, які прагнуть підвищити або покращити свої міркування.

Стимулюючий детокс дуже неприємний і навіть небезпечний. У вас можуть з’явитися симптоми абстиненції, включаючи безсоння, нудоту та відсутність апетиту. Крім того, залежні, можуть відчувати сухість і млявість, пітливість та дратівливість. Суїцидальні думки та дії повинні бути негайно звернені до лікаря, якщо вони свідчать про серйозні проблеми психічного здоров’я. Найчастіше антидепресанти використовуються під час відміни та детоксикації для поліпшення настрою та підвищення толерантності до алкоголю. Детоксикація повинна відбуватися в чистому та здоровому середовищі під наглядом медичних працівників за рецептурними препаратами одного або кількох медичних працівників.

Деякі ознаки виведення включають:

  • нудота і болі в животі;
  • втрата ваги;
  • м’язові болі;
  • потіння;
  • напади тривоги;
  • виникають труднощі з концентрацією уваги;
  • порушення сну;
  • спазми;
  • депресія;
  • серцебиття в серці;
  • нервозність;
  • агітація;
  • дратівливість.

Відміна препаратів, що пригнічують ЦНС, часто може призвести до психотичних епізодів, і ознаки можуть тривати тижнями, якщо їх не лікувати належним чином.

Згідно з дослідженням, зловживання опіоїдами та їх зловживання є епідемією, а використання опіоїдів для знеболення перевищує кількість незаконних вживання наркотиків. Алкоголь також був хронічною проблемою, що призвело до кількох смертей, не пов’язаних з іншими наркотиками.

Безпечна детоксикація в організмі

Зловживання наркотиками є поширеною проблемою в Україні.

Не варто намагатися проводити детоксикацію самостійно, тому що всі наркотики мають ефект відміни та загрожують здоров’ю. Детоксикація повинна проводитися під наглядом лікаря і повинна бути першим етапом у програмі відновлення. Оскільки залежність є не тільки фізичними, але й психічними, детоксикація ніколи не може бути єдиним кроком у процесі одужання.

Ремісія після детоксикації може бути ризикованою, оскільки повернення до колишніх рівнів залежності від психоактивних речовин, коли організм більше до них не звик, може призвести до передозування і навіть смерті.

Психічні захворювання можуть змусити багатьох людей звертатися до наркотиків як форми есканізму, а ті, хто зловживає наркотиками, можуть відчувати погіршення симптомів. Подвійне діагностичне лікування необхідне при одночасному зловживанні наркотиками та психічних захворюваннях людини. Висококваліфікований персонал з подвійної діагностики чутливий до індивідуальних потреб і забезпечує безпечне та сприятливе середовище для відновлення сил. Замінні ліки використовуються для того, щоб люди були розслабленими та здоровими під час детоксикації, оскільки раптовий прийом алкоголю та наркотиків може спричинити проблеми зі здоров’ям, деякі з яких можуть бути фатальними.

Препарати, що використовуються під час детоксикації, покликані зменшити тягу та симптоми абстиненції. Вибір методу детоксикації, що контролюється медиками, усуває ускладнення та забезпечує найпростішу детоксикацію. Медична детоксикація не лікує залежність. Поодинока залежність від детоксикації майже напевно призведе до ремісії. Програми консультування, прийому ліків, харчування та догляду за ними можуть допомогти людям зберегти тривалу тверезість після очищення їх організму від наркотичних речовин, що викликають залежність.

Записатись на консультацію

Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Альона

    Дякую за інформацію.

    Відповіcти
UK