Чому необхідна реабілітація?

reabilitacia Лікування наркоманії

Реабілітаційний центр – це місце, де нарко- або алкозалежні люди вчаться жити без наркотиків, вчаться відмовлятися від спокуси знову прийняти алкоголь або наркотики.

Лікування залежності складається з двох етапів: медикаментозного та реабілітаційного.

Наркоманія це важка хвороба психофізіологічного характеру, і наркоман – це хвора людина, якій потрібна медична та психологічна допомога. Вживання наркотиків розхитує психіку. Вольова сфера абсолютно руйнується. Якщо навіть людина сьогодні твердо впевнена, що кине наркотики або алкоголь, то вже завтра, коли прокинеться тяга, вона з легкістю зрадить свої вчорашні наміри. Всі принципи і моральні норми знецінюються, і хвора людина готова на все, щоб роздобути дозу наркотику або пляшку горілки.

Допомога зі сторони сім’ї та родичів

Найкраща допомога залежному, зі сторони близьких людей- це організація курсу лікування і реабілітації в наркологічній клініці. Вони починають жаліти залежного тоді, коли цього не слід робити (бо це дає йому великий простір для психологічних маніпуляцій), і встановлювати гіперконтроль над ним, що призводить до протилежного результату, а зовсім не такому, як спочатку планувалося.

Курс реабілітації означає скоріше соціальне і психологічне відновлення людини після того, як він відновиться фізично, пройшовши медикаментозне лікування. Стійка ремісія при залежності можлива тільки тоді, коли людина повністю розуміє необхідність тверезості і має сили підтримувати свою внутрішню установку тверезості. Фахівці центру реабілітації допомагають пацієнтам досягти цієї мети.

Під час тривалої реабілітації люди вчаться самодисципліні, розвивають силу волі, піднімають свою самооцінку, яка вивільняє внутрішні психологічні ресурси, які допомагають чинити опір тязі до наркотиків і алкоголю. Реабілітанти повинні вчитися протистояти провокаціям.

Суть реабілітації

Суть реабілітації полягає в закріпленні установки на тверезість. Людям, вільним від алкогольної або наркотичної залежності, важко зрозуміти, наскільки буває сильною компульсивна тяга до психоактивних речовин, і як складно протистояти спокусі. Досвідчені психологи і психотерапевти в реабілітаційному центрі зможуть допомогти пацієнтові адаптуватися до життя після реабілітації.

Поступово людина відновлює порушені соціальні зв’язки, налагоджує стосунки з близькими, знаходить роботу, і живе повноцінним життям. Це і є суттю реабілітаційної програми.

Записатись на консультацію

Оцініть автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Веталь

    Маючи власний досвід проходження реабілітації, зрозумів, що на той момент, коли приймалось це рішення, іншої альтернативи просто не існувало. Детоксикація на дому, стаціонар в диспансері, навіть консультування психолога – нічого з цього не давало результату довше кількох тижнів. А саме Реабілітація допомогла вперше досягти реальних змін.

    Відповіcти
  2. Альона

    Згодна з кожним словом.

    Відповіcти