- Вступ
- Взаємозв’язок між алкоголізмом і домашнім насильством
- Психологічні та соціальні аспекти
- Стигматизація та бар’єри для отримання допомоги
- Наслідки для здоров’я та благополуччя
- Стратегії розірвання поточного кола
- Програма одужання наркологічного реабілітаційного центру “На грані”
- Висновок
- Література
- Безкоштовна консультація +380686604046
- Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам
Вступ
Близько 17% від загальної кількості випадків алкозалежності припадає на жіночий алкоголізм. 27% ніжної статті, вживає регулярно. І, це не завжди розпочинається з якихось проблем, або “нещасливого” сімейного життя. Часто, все розпочинається саме з приємних вражень і відчуттів, що згодом перетворюється у залежність від хімічних речовин. Майже половина всіх актів домашнього насильства відбуваються на ґрунті зловживання алкоголем або іншими психоактивними речовинами. Це відбувається тому, що психоактивні речовини вражають частини мозку, які відповідають за імпульсний контроль людини, внаслідок чого людина стає агресивною або більш схильною до агресії. Якщо б не було вживання цих речовин, цілком імовірно, що могло б обійтися і без насильства. Спеціалісти психо соціального тренінг-центру ” На грані ” пропонують детальніше ознайомитись з ознаками і причинами специфічності поєднання алкоголю і неочікуваних наслідків. Тема, дуже глибока і частково не розкрита. Тому, перед тим як вибирати послідуючі дії, варто розуміти взаємозв’язок між цими явищами.
Взаємозв’язок між алкоголізмом і домашнім насильством
Алкоголізм – це хвороба, що вражає всіх членів родини. Але цього недостатньо, щоб зупинити вплив хвороби на життя людей. Проте сім’я страждає не тільки від того, що людина стає агресивною, але і від того, що алкоголізм стає центральним аспектом життя всіх членів сім’ї (знижується економічний рівень життя, псуються стосунки, нехтуються фізичні та емоційні потреби дітей, що веде до проблем з їх розвитком, погіршується фізичне і психічне здоров’я не тільки самої людини, яка зловживає, але більшості членів її родини, тривога і стрес через алкоголізм в сім’ї може перерости в співзалежність).
Жіночий алкоголізм – початок внутрішніх страждань тендітної статті, що часто призводить до домашнього насильства. Пристрасть до спиртного у представниць прекрасної статі формується набагато швидше, ніж у чоловіків. Родичі, як правило, поняття не мають про те, що відбувається з близькою людиною, оскільки через неприйняття і засудження суспільством жінок, які люблять випити, алкозалежні усіма силами намагаються приховати зловживання спиртним.
Алкоголізм у жінок – це те ж саме, що і залежність від наркотичних засобів, до яких організм людини дуже швидко звикає. Він потребує наступної дози спиртного знову і знову. Крім того, необхідний об’єм випитого для задоволення алкоголю постійно збільшується. Відповідно і збільшується вірогідність нещасних випадків, у стані агресії і психологічних особливостей. Взаємозв’язок між насильством у родині і хворобою залежність – просто ідентичний. Жінка, яка себе звинувачує усередині, а це дійсно так, рано чи пізно знаходить свого агресора.
Психологічні та соціальні аспекти
Оскільки поступовий розвиток алкоголізму призводить до збільшення дози, це негативно позначається практично на всіх сферах здоров’я жінки. Психологічно, жінка менш захищена, в силу біологічних процесів. Часто, сімейні обставини, стресові ситуації, невпевненість у собі є чинником для розвитку залежності. Жінки, схильні до тривожних станів, часто провокують виникнення депресії, і не в силах впоратись з відчуттями.
На допомогу у таких випадках приходить нагадування, що є вихід у вигляді чарки. Також, стверджують фахівці нашого тренінг-центру ” На грані “, варто враховувати соціальну думку суспільства, яка чогось вирішила, що жіночий алкоголізм невеліковний, і жінка що випиває, не має майбутнього. Жіноча залежність значно міцніше, глибше в психологічному сенсі, ніж чоловіча. Виявити, опрацювати справжні причини алкоголізму дуже складно.
Без професійної допомоги жінка не може впоратися з хворобою. Можливо, на перших етапах, сила волі дозволить зупинитися на кілька днів, може бути навіть місяць. Але без опрацювання психіки залежність повертається і проявляється більш інтенсивно, стверджують фахівці нашої клініки ” На грані “.
Стигматизація та бар’єри для отримання допомоги
Жіночий алкоголізм розвивається на протязі декількох місяців або навіть років, характеризується гострою тягою до регулярного вживання спиртних напоїв. І, з кожним наступним вживанням жінка створює у собі закомплексовану особу, і суспільство їй у цьому допомагає.
Справа іде про сором, який відчувають залежні від алкоголю жінки, із за своїх особистих проблем, і із за страху ” показатись ” безглуздою, в очах людей, що оточують. Як не безглуздо звучить, але жінка, що попала під вплив алкоголю, рано чи пізно знайде коло “друзів”, де нам насильство знайде себе у любій формі. Будь то психологічний тиск, а будь то фізичний.
Потім починаються експерименти з різними винами: сухими і міцними потім в хід йдуть крепші алкогольні напої – горілка і коньяки. Відбувається звикання, а дози збільшуються. Так народжується хвороблива пристрасть, коли вже життя без алкоголю немислима. Жінка деградує як особистість, непомітно для самої себе стає алкоголіком, говорять психологи психо соціального тренінг-центру “На грані” у Вінниці.
Наслідки для здоров’я та благополуччя
Важливо знати, що перша і друга алкогольні стадії у кожної жінки, що п’є розвиваються по-різному. У деяких вони можуть тягнутися роками, а хтось вип’є за кілька років. Дуже важливо диференціювати звичайну конфліктну ситуацію та насилля: конфлікт – разовий епізод, в той час, як насилля має повторюваний регулярний характер.
До фізичного насилля відносяться не лише побої, але й придушення, опіки та інші різновиди нанесення ушкоджень на тіло іншої людини. Проте існують й інші варіанті домашнього насилля, говорять фахівці нашого тренінг-центру “На грані”. Психологічне насилля – регулярні погрози, маніпулятивна поведінка та приниження особистості. Одним з різновидів цього варіанту насилля є залучення та використання дітей: партнер може погрожувати нашкодити нащадкам, якщо дружина не буде прислухатись та виконувати його вимоги.
Відповідно, діти які по неволі спостерігають за поведінкою батьків переймають модель поведінки. Основна проблема полягає в тому, що фізичне насилля – це злочин, який можна довести, а сексуальне та економічне насилля в сім’ї – ні. У першому випадку ( сексуальний тиск ) чоловік-насильник вважає, що жінка має виконувати його забаганки, без дозволу на обговорення, з прикладанням фізичної сили.
Стосовно економічного насилля, так це заборона використання особистих коштів, постійний контроль і недовіра. Доведена кореляція між зловживанням алкогольними напоями та домашнім насильством – приблизно 92% побоїв у сім’ї скоєні особами в стані сп’яніння.
Стратегії розірвання поточного кола
Психо соціальний тренінг -центр “На грані” багато років професійно допомагає жінкам, що пізнають хворобу залежність. Адже, саме так. Залежна людина, в якомусь сенсі має досліджувати свою хворобу, детально, відчуваючи усі процеси. Тому, у програмі оздоровлення у тренінг-центрі “На грані” Вінниця, є повний перелік методів, що індивідуально працюють для кожної жінки, і для кожної родини, у відновленні особистості.
Домашнє насильство – кримінальний злочин, за який передбачена відповідальність згідно з статтею 126 ККУ. Ви можете звернутись по допомогу до спеціалістів психо соціального тренінг-центру “На грані”- лікарі клініки нададуть кваліфіковану допомогу та проведуть консультацію у зручний для вас час. Комплексний підхід “На грані” Вінниця не лише звільняє жінку від бажання вживати алкогольні напої, а й допомагає формуванню зрілої, поважаючої себе жінки, яка у подальшому чітко розуміє, що їй потрібно, для благополуччя і спокою у родині.
Для лікування жіночого алкоголізму наші висококваліфіковані лікарі “На грані” Вінниця використовують передові методики. Кожен співробітник регулярно проходить курси та навчання новинкам у сфері терапії адикцій різного типу. Наші лікарі відповідально підходять до кожного, хто звернувся, підбираючи найбільш ефективні в кожному випадку методи.
Програма одужання наркологічного реабілітаційного центру “На грані”
У програмі одужання “На грані” створений цілий комплекс допомоги жінкам, які зустрілись з домашнім насиллям віч у вічі. Діють цілі терапії, які повертають до ніжних жінок, почуття гідності і любові до себе. Створено спеціальне товариство, де кожна жінка, що пройшла курс лікування, після реабілітації, має змогу звернутись за допомогою у любий час.
Психотерапевтами тренінг-центру організована низка методик, для подолання насильницького тиску в домашніх умовах, і вихід з цього “кола страждань”. Тому лікування жіночого алкоголізму треба довіряти досвідченим спеціалістам, які знають свою роботу, і викорінять алкогольну залежність.
Основною нашою перевагою є досвід, швидкість та ефективність послуг. Не втрачайте час і зробіть крок у напрямку нового життя. Зателефонуйте, щоб отримати докладну інформацію щодо вартості, а також скористатися безкоштовною телефонною консультацією.
Висновок
Лише почувши слово “домашнє насильство” стає ніяково і моторошно. Можна лише уявити, що відчуває жінка, поряд з якою трапляються насильницькі дії. Жах. І коли алкоголь потрапляє, ніби як допоміжна речовина, це не просто загострює ситуацію, а й вкрай змінює, призводячи до надзвичайних подій.
Це все сумно, коли рік за роком, нічого не діяти, і “плисти за течією”. Важливо вчасно звернутись до фахівців, що облегшить тягар, і дасть можливість жити по новому. За час своєї роботи “На грані” у Вінниці ми накопили великий досвід і знаємо все про те, як лікується жіночий алкоголізм в стаціонарі.
Ми застосовуємо найефективніші програми для поліпшення і стабілізації психоемоційного стану жінок, що попали під вплив домашнього насилля. Також ми використовуємо в роботі програму психотерапії, спрямовану на допомогу близьким, жінок які вживають алкоголь.
Інтегрований підхід, що включає в себе комплексне лікування, з медикаментозною допомогою, реабілітацією, психо-терапією та підтримкою спеціалістів, просто робить неймовірне у перевтіленні з страждаючої жінки, до самодостатньої особи. І це того варте.
Література
Белюмов В. М. Шкода алкоголю, нікотину та наркотиків Белюмов В. М., Костенко О. Р., Флоренська К. М. – Київ.
Горбунов В. І. Алкоголь і сім’я В. І. Горбунов Профілактика пияцтва, наркоманії, токсикоманії, куріння
Грищенко О. Жіночий алкоголізм і збереження здоров’я суспільства О. Грищенко
Безкоштовна консультація
+380686604046Сайт: nagrani.com.ua
Ми є в соціальних мережах – приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin
Дякую за інформацію,та професіональну допомогу