- Вступ
- Як залежність доходить до “туману свідомості” ?
- Механізми деградації мислення
- Симптоми та ознаки когнітивної деградації
- Психологічні та соціальні наслідки
- Методи діагностики та оцінки стану
- Реабілітація та відновлення когнітивних функцій
- Профілактика та підтримка
- Висновок
- Література
- У вас залежність ? – безкоштовна консультація за номером +380686604046
- Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам
Вступ
Коли справа стосується наркотиків, пропадають посмішки і жарти. Кожного дня команда психо соціального тренінг-центру ” На грані ” проводить терапевтичний процес і спостерігає за динамікою одужання пацієнтів. Кожен має свої особливості, але у кожного є одне спільне – це хронічна хвороба.
Залежність від наркотичних речовин ( ПАР ) має пагубний вплив на центральну нервову систему людини. Рецептори ( біохімія в активних центрах мозку ) до такої ступені змінюється, що бажання вжити наркотик стає біологічно сильним. Це і є поштовхом до смерті!
При вживанні наркотиків різко погіршуються пам’ять, здатність до логічного мислення, засвоєння нової інформації, зосередження. Глибоко деформується особистість людини, розвиваються серйозні психічні захворювання. Процес деградації особистості дуже швидкий, зазначають спеціалісти нашого тренінг центру ” На грані ” у Вінниці.
Як залежність доходить до “туману свідомості” ?
Залежність від наркотичних засобів у кожного має свій особистий розвиток. Деякі люди з першого разу попадають у ” лапи ” залежності, деякі поступово втрачають свою особистість.
” Туман свідомості ” – це розвиток самої хвороби. І це стосується наркомана який вжив тільки що речовину, а також того, що вирішив одужувати. Так, варто пам’ятати, що залежність від наркотиків – на все життя.
Психотерапевтами наркологічної клініки ” На грані ” була створена програма лікування, що ставить в першу чергу акцент на зміну мислення.
Наркотики можуть змінювати важливі ділянки мозку, необхідні для підтримки життєдіяльності, і викликати компульсивне вживання наркотиків, яке є ознакою залежності.
Раніше вважалося, що сплески нейромедіатора дофаміна, що виробляється наркотиками, безпосередньо викликають ейфорію, але тепер вчені вважають, що дофамін має більше відношення до того, щоб змусити нас повторювати приємні дії (підкріплення), ніж до безпосереднього отримання задоволення.
Простими словами, людина яка вживає наркотики, втрачає свої ресурси – деградує. Обезцінює себе, втрачає “здоровий” глузд, втрачає вміння аналізувати, втрачає свої цінності, живе в ілюзії. Вплив наркотиків на когнітивні функції руйнує всі сфери здоров’я людини ( психологічну, духовну, фізичну, соціальну ).
Механізми деградації мислення
У нашому психо соціальному тренінг-центрі ” На грані ” кожного дня ми організовуємо людей, мотивуючи їх до нового способу мислення і нових звичок.
Психоактивні речовини впливають на роботу всіх органів і систем. Накопичуючись в організмі, вони поступово провокують іх дисфункції. Найчастіше цей руйнівний процес організму людина не в змозі самостійно зупинити.
Кожне надходження наркотику супроводжується різким звуженням судин. За допомогою цього організм намагається захистити мозок від інтоксикації. Але в цей момент, крім отрути, в мозкові тканини не надходить кисень і необхідні корисні речовини. Наслідок – загибель нервових клітин і порушення процесів метаболізму.
Незалежно від того, як людина вживає (перорально, інтраназально, або внутрішньовенно ) однаково важко страждає нервова система. Посилюється синтез медіаторів гормонів задоволення, створюючи ілюзію щастя, позбавляючи внутрішнього занепокоєння. Згодом людина вже не здатна відчувати позитивні емоції без штучного стимулятора.
ПАР ( психо активна речовина ) від ілюзій переходить у реальні важкі стани :
- депресія, часті випадки суїциду
- галюцинації
- деградація інтелектуальної діяльності
- неадекватність у поведінці
- втрата сенсу життя
- відчуття непотрібності і відчуженості
Згодом відбувається виснаження нервових центрів, що відповідають за приємні відчуття. За умови виникнення залежності спроби відмовитися від згубної звички супроводжуються ломкою, білю, депресивним станом, смертю.
Спеціалісти психо соціального тренінг-центру ” На грані ” пропонують вам розглянути можливі ризики від різних видів наркотиків :
- Стимулятори кокаїн, амфетаміни і т.д. Призводять до зупинки серця, розвитку депресії та важких психозів. Часті випадки інфаркту.
- Опіати – морфін, метадон, героїн і т.д. Порушення роботи органів дихання небезпечне кисневим голодуванням внутрішніх органів ( часті випадки удушення ). А також гепатит, сифіліс, СНІД.
- Седативні препарати – заспокійливі, транквілізатори. Не рідко бувають випадки енцефалопатії. Проблеми серцево-судинної системи, судомні напади та спроби суїциду.
- ЛСД, псилоцибін, мескалін – галюциногени. Призводять до параної, тривожних станів, панічних атак. Поступова деградація ( слабкість ) у м’язах.
Симптоми та ознаки когнітивної деградації
Найчастіше, людина, яка потрапила у залежність від наркотику приховує це. Не завжди у рідних і близьких є можливість розпізнати ” брехню ” залежної людини. Адже саме так розпочинається розвиток хвороби – з маніпулювання, недоговорювання, скритності і обману.
Спеціалісти нашої клініки ” На грані ” частіше зустрічають вже на важких стадіях залежності людей, які звертаються за допомогою. Коли рідні вже бачать хворобу ” неозброєним оком “.
Але хочеться застерегти вас, тому для початку ви маєте бути проінформовані. Отже, когнітивна деградація проявляє себе через нездатність концентруватися, як наслідок смертельні надзвичайні ситуації на дорозі і у побуті. Порушення пам’яті, що тормозить розвиток людини, як особистості.
В залежності від прояву особливостей психічних розладів, вони можуть кардинально впливати на образ і якість життя людини або бути практично непомітними ( на початку вживання )
Розлади психічного характеру – це широкий спектр патологій, спровокованих зміною психіки людини. Ці зміни прямо або побічно впливають на спосіб життя людини в соціумі, її працездатність, здатність виконувати щоденні завдання і адекватно сприймати події, що відбуваються навколо.
Психологічні та соціальні наслідки
Як зазначив психолог тренінг -центру ” На грані ” : ” Залежність не стосується однієї людини. Хвороба сімейно-спільна “. Страждає як родина так і оточення на роботі, у навчанні, загалом у суспільстві.
Наркозалежність є поширеною та серйозною проблемою сучасного суспільства, яка впливає на всі аспекти життя людини. Вплив наркотиків на організм і психіку людини призводить до руйнування фізичного та психічного здоров’я, втрати контролю над своїм життям, руйнування соціальних зв’язків, втрати роботи та навчання, а також до злочинності та загрози життю.
Залежний набуває нового змісту життя – вживання психоактивних речовин. Руйнування відносин між рідними, агресивна поведінка у суспільстві, ігнорування навчання або роботи. Поступово знаходяться ” однодумці ” , що залюбки розділять горе за чаркою алкоголю або дози наркотиків. Людина повністю перебудовує спосіб життя, втрачає роботу, кидає навчання, обриває старі зв’язки. Розірвати це порочне коло можна тільки зі сторонньою допомогою.
Врата інтересу до життя, спонукає залежну людину до ізоляції. Відчай і невпевненість укорінюються з кожним разом вживання. Людина відчуває внутрішній біль, що призводить до ще більшого вживання. На відчуття ейфорії, приходить депресія і параноя. Страхи зазвичай зводять залежних людей до непередбачуваних ситуацій.
Методи діагностики та оцінки стану
Психо соціальний тренінг -центр ” На грані ” детально рік за роком вивчає проблему наркоманії. Певні ознаки вам допоможуть більше зрозуміти, чи потрібна людині допомога. Вам варто звернутися до спеціалізованої клініки ” На грані ” у Вінниці у випадку виявлення :
- розладів психічного здоров’я
- різкого погіршення стану здоров’я
- різкого висловлювання і несподіваної агресії людини
- скованості, скритності
- нових незрозумілих компаній, зміни кола спілкування
- порушення пам’яті
- фінансових боргів
- знецінених рідних і близьких
Діагностика у ” На грані ” наркозалежності є важливим етапом на шляху до здорового життя. Для точної оцінки стану використовуються різні критерії, які дозволяють визначити наявність та ступінь вираженості цього стану у людини.
Сучасні технології діагностики у нашій спеціалізованій клініці ” На грані ” допомагають тисячам наших пацієнтів у Вінниці. Кожен з залежних має можливість, не залежно від ступеню важкості хвороби бути швидко обстеженим і професійно організованим на індивідуальний метод одержання.
Від точності, правильності та своєчасності проведення процедури багато в чому залежать результати подальшого терапевтичного курсу, в результаті життя і доля хворого, запевняють фахівці психо соціального тренінг-центру ” На грані “
Дипломовані спеціалісти нашого центру дадуть кожному ясне розуміння проблеми і ключі до її вирішення. Головне – перший крок, тобто бажання залежного і рідних.
Реабілітація та відновлення когнітивних функцій
Цікавим є те, що людина яка страждає від впливу наркотиків – може змінити своє життя на краще. І це не просто слова, а реальні люди і реальні історії успіху.
Методи лікування ” На грані ” у Вінниці мають свою послідовність. Кожен з яких вартий уваги. Для вас, у нашому реабілітаційному центрі вам нададуть :
- Медикаментозна допомога. Очищення організму від продуктів розпаду психоактивних речовин. Детоксикація необхідна для стабілізації фізичного і психоемоційного стану пацієнта в період ломки, у разі гострої інтоксикації наркотиками.
- Психотерапія для залежного, а також його рідним.
- Лікарі, психотерапевти ” На грані ” та психологи зміцнюють установку людини на продовження лікування та повну відмову від вживання наркотиків та алкоголю, готують його до можливих труднощів соціально-психологічної адаптації та розповідають про шляхи їх подолання. Когнітивно-поведінкова терапія спрямована на зміну життєвих цінностей, стереотипів поведінки, звичних емоційних реакцій. Безпосередньо у процесі лікування пацієнт навчається раціональному мисленню.
- Соціальна підтримка. Професійні психологи і психоневрологи нашої організації ” На грані ” проводять комплекс занять з відновлення та соціальної адаптації пацієнтів, завдяки яким повертається смак до життя, вміння вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, знайти хобі, проводити час з сім’єю і успішно будувати кар’єру.
Профілактика та підтримка
Коли поряд у залежного є підтримка, це не лише мотивує, а й створює внутрішню атмосферу спокою і безпеки. Допомога залежному у різних життєвих обставинах, особливо на початкових етапах вкрай важлива.
Наші спеціалісти ” На грані ” створили терапевтичні групи, де створені сприятливі умови для відчуття захищеності. Кожен індивідуально пізнає себе, свою хворобу, свій життєвий шлях. Головне – не боятись. Тому що разом долаються любі складнощі.
Добре слово від значимої людини, підтримка позитивних змін – найкращі ліки. Формування довіри у сім’ї, також важливий етап у лікуванні наркоманії. Окремі терапевтичні групи, як для рідних , так і для самих залежних, об’єднують родини, які на протязі багатьох років жили осторонь один від одного.
Команда ” На грані ” завжди радіє сім’ям, які прийняли допомогу спеціалістів і відповідно їхнє життя заграло яскравими барвами. Допомога і підтримка залежного в період ремісії, є одним з ключових факторів успішного одужання і повернення до нормального життя.
Висновок
В період звернення за допомогою, не варто психологічно тиснути на людину. Мати співчуття, як до дійсно хворої людини, і холодний розсуд за для грамотних рішень.
Психо соціальний тренінг -центр ” На грані ” враховує всі індивідуальні особливості наркозалежного, перенесені хвороби, травми (найчастіше психологічні), стан здоров’я, психологічний стан.
Турбота наших фахівців ” На грані ” Вінниця полягає у наданні не тільки послуг з реабілітації залежних людей, а й послуг їхньої подальшої ресоціалізації та соціальної адаптації, які необхідні їм для повернення в соціум.
Ми допоможемо вам змінити своє залежне мислення і оновити свій стан. Ми будемо поряд після закінчення курсу реабілітації, і подолаємо разом можливі стресові ситуації. Ми допоможемо вам владнати відносини у сім’ї і своїм прикладом впливати на ваше майбутнє покоління.
Не соромтеся того, що може навпаки бути для вас мотивацією. Наркотична залежність і всі нелегкі шляхи вашого життя – можуть стати для вас поштовхом для неймовірних змін у світ цікавинок і різноманіття. Відчуйте себе вільним!
Література
Аддиктологія. Психологія та психотерапія залежностей Геннадій Старшенбаум
Психологія та лікування залежної поведінки Скотт Даулінг
Психологічні аспекти залежності Алла Айвазова
У вас залежність ? – безкоштовна консультація за номером
+380686604046Сайт: nagrani.com.ua
Ми є в соціальних мережах – приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin
Хороша інформація в області залежності
В общем зависимость это образ жизни чтоб его изменить нужна вера упор и работа над собой и желание воздать за своё освобождение хвалу Богу ввиде помощи людям при центре и всё остальное у тебя друг восстановиться и приложиться и не один медик не сможет это аргументировать центр На Грани помог мне обрести веру в себя поможет и тебе!!!
Реально работает!!!! Огромная благодарность за помощь, поддержку и понимание!!!! Рекомендую!!!!