Хто такі сольові наркомани?

Лікування наркоманії

Коротко про наркотичну сіль

Сіль – сленгова назва наркотику «альфа-пвп», виробленого синтетично, тобто штучно, у другій половині минулого століття. На сьогоднішній момент ця речовина дуже популярна в молодіжному середовищі, є дешевою і легкодоступною, набула широкого поширення на пострадянських просторах. Відмінною рисою наркотику альфа-пвп можна виділити штучне порівняно дешеве виробництво і яскраво виражену дію, сильний психостимулюючий ефект, що вже після кількох вживань викликає фізичну та психологічну потяг і залежність.

Особливості дії сольових наркотиків

Альфа-ПВП це дуже сильний психостимулятор, що впливає на синтез нейромедіаторів, в основному дофаміну та норадреналіну. Під час дії наркотику ефект проявляється протягом 2-4 годин, людина стає дуже активною, багато рухається, спілкується, працює. Подібна поведінка обумовлена ​​тим, що альфа-пвп стимулює рухові зони мозку людини, але дія в цілому спрямована на мозок повністю, аж до найглибших верств. Як результат людина сильно енергійна, життєрадісна, стимулюється центри насолоди, за рахунок підвищеного синтезу дофаміну підвищується рівень концентрації, прискорюються розумові процеси, покращується загальне самопочуття.

Вживаний наркотик відчуває:

 • напруга, що виявляється в метушливості: багато в чому рухи не є необхідними, зайвими;
 • мова в основному швидка без смислового навантаження;
 • змінюється міміка;
 • можуть бути спазми м’язів обличчя;
 • відпадає потреба спати;
 • цикли сну та неспання порушуються.

Речовина швидко ефективно діє на людину, залежність можна придбати через кілька вживань, виникає сильна психологічна та фізична потяг до наркотику, підвищується дозування.

Характерною ознакою є втрата ситуаційного контролю, під час дії речовини людина може бути неадекватною, не контролювати поведінку та не відповідати за наслідки.

Наркотик зраджує багато енергії, але поведінка стає божевільною і саморуйнівною, небезпечною для суспільства.

Записатись на консультацію

Наслідки вживання солей

Залежна від альфа-пвп людина швидко деградує та руйнує своє життя.

Сіль — непередбачуваний і небезпечний наркотик, наслідки та побічні дії можуть бути серйозними та загрозливими для життя. Насамперед від вживання сильно страждає психіка. Виявляється це в:

 • тривожному стану;
 • нездатності розслабитися;
 • панічних атаках;
 • виникають суїцидальні думки;
 • розвивається параноїдальний психоз.

Особа людини розпадається, зафіксовано неодноразові випадки членошкідництва та самогубств під дією альфа-пвп. Вживання солей швидко знищує нервову систему людини, внаслідок чого страждає емоційна сфера і порушуються розумові процеси, мислення стає примітивним, тунельним. Людина може бути надмірно збудженою, або ж навпаки, не подавати жодних емоцій і відчувати труднощі у вирішенні елементарних побутових завдань.

Залежний від альфа-пвп:

 • втрачає вагу через надмірну активність;
 • пропадає апетит;
 • спостерігається загальне виснаження та зневоднення організму;
 • падає імунітет;
 • може розвиватися ниркова недостатність.

Згодом вживання сильно страждає на серцево-судинну систему організму, проявляються захворювання судин, загальні порушення кровообігу, тромбози, гіпертонія. Наркотик чинить сильну дію на нервову систему, залежний може страждати від частого головного болю, судом, тремору, і підвищується температура тіла.

Побічним ефектом дії наркотику є галюцинації, марення, виявляються «сплячі» хвороби психіки, наприклад, шизофренія, хвороба Паркінсона, неврози, параною, фіксовані випадки розладу особистості, появи множинних голосів, нав’язливих ідей та страхів.

Передозування наркотиком завдає максимальної шкоди організму, провокуючи безповоротні зміни в мозку, недоумство, порушення зору, аж до повної сліпоти. Зловживання та передозування солями може призвести до набряку головного мозку (делірію), інсульту, а також ураженням серця, інфаркту міокарда.

Регулярне вживання може нести непоправні наслідки вже після кількох місяців вживання, летальний кінець від передозування або побічних ефектів зазвичай настає дуже швидко, за один — два роки. Сіль провокує сильну залежність, людина повертатиметься до цього наркотику, відчуватиме сильний психологічний потяг, намагатиметься замінити чи компенсувати іншими речовинами.

Залежність від альфа-пвп руйнує соціальну сферу життя людини, призводить до репутаційних втрат, неадекватних вчинків, агресії та злочинів.

Відновлення організму сольового наркомана

Процес відновлення від вживання альфа-пвп досить складний та тривалий. Нервова система та психіка людини є складними механізмами, і на виправлення шкоди, завданої наркотиком, іноді потрібні роки. Люди, які часто вживають сіль, виявляються в психіатричних лікарнях і страждають від порушення роботи мозку.

Відновити залежного може лише інтенсивне лікування та тривала реабілітаційна програма.

Відновлення починається з детоксикації (звільнення організму від токсинів) та поповнення виснажених ресурсів. Побічні ефекти після вживання коригуються за допомогою нейролептиків, седативних та снодійних препаратів. Після детоксикації необхідно провести психіатричну експертизу для визначення завданих збитків та розробки плану відновлення пацієнта. При лікуванні часто використовуються коректори поведінки, антидепресанти та різноманітні вітаміни для покращення роботи мозку. Подальше одужання залежного включає роботу з психіатром, відновлення соціальних навичок у роботі над психічною стійкістю, боротьбі з психологічним потягом до наркотику, відновлення розумових і рефлекторних функцій.

Записатись на консультацію

Оцените автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Добавить комментарий

 1. Максим

  Дякую вам

  Ответить
 2. Альона

  Дуже страшно і жаль людей, які вживають(

  Ответить