Перемога над наркотиками: Ефективні методи боротьби, лікування та реабілітації

наркоманія Лікування наркоманії

Наркоманія – що це? І як з цим боротися?

Чи часто ми собі задаємо питання, для чого робимо певні дії? До чого ми прагнемо? Як, взагалі ми себе позиціонуємо?
Невже людина, яка прийшла у цей світ, варта того, щоб страждати від впливу наркотиків ( наркоманія ) ? Невже, нам настільки байдуже, що ми наносим шкоду своєму здоров’ю, шукаючи ” задоволення ” у такій ” отруті “, як наркотик?

Час поринути трошки глибше у певні знання, зробити профілактику, навіть якщо вас ця хвороба обходить стороною. Не застрахований ніхто, але певна інформація може запобігти ” неприємним ” наслідкам.
Згідно з останніми статистичними даними, 3% людей на землі, а це приблизно 200 мільйонів чоловік – наркозалежні. Як тільки інтернет-індустрія розпочала свою активну діяльність, близько 600 сайтів, які продають наркотичні речовини, були розкрито. А скільки ще скритих ” каналів “, які розповсюджують наркотики.
Психо-соціальний тренінг-центр ” На грані ” закликає до реагування, кожного громадянина. Навіть, якщо просто за для профілактики. Не минайте стороною таку проблему як наркоманія. Можливо сьогодні, близька вам людина опинилась у біді, можливо ви помічаєте підозрілу поведінку – безкоштовне консультування у нашому психо-соціальному тренінг-центрі ” На грані ” дозволить вам прийняти вірне рішення.

Щорічно в результаті вживання наркотиків гинуть близько 200 тисяч людей. Наркоманія знаходиться на шостому місці в списку найбільш поширених причин смерті осіб віком 15-49 років.
Наркоманія залишається важливою соціальною і медичною проблемою, оскільки наслідки цього явища мають згубний вплив на все суспільство, зазначають лікарі нашої клініки. Велике значення має організація дозвілля підлітків, створення умов, що забезпечують корисне проведення вільного часу. Адаптація у суспільстві – один з важливих напрямків, який ми, як спеціалісти удосконалюємо

Боротьба з таким явищем як наркоманія

І.П. Павлов говорив: “Здоров’я — це безцінний дар природи, який дається, на жаль, не назавжди, його потрібно берегти. Але здоров’я людини багато в чому залежить від неї самої, від способу її життя, умов праці, харчування, її звичок”.
Але, довічне питання, чому все ж таки розуміючи шкоду наркотичного впливу, людина потрапляє у пастку залежності? Хоча, хтось і порадив людині вжити той або інший наркотик, доросла людина сама приймає рішення.

Перемога над наркотиками: Ефективні методи боротьби, лікування та реабілітації


Терапевти психо соціального тренінг-центру ” На грані ” найпоширенішими причинами наркоманії вважають:

  • низьку самооцінку
  • страх перед майбутнім, або змінами
  • внутрішні хвилювання, тривожність
  • непорозуміння у родині
  • сором
  • неблагополучне соціальне оточення
  • часті депресивні стани

Тривалість життя людей, які вживають наркотики в молодому віці, часто не перевищує 30-35 років. Відмінною особливістю цього захворювання є те, що людина стає хворою з власної волі — або, точніше сказати, через її відсутність.
Також варто нагадати, що виховання і психологічна зрілість починається саме з дитинства, і батьківської опіки. Це є саме психологічною причиною, і дає певні умови, для розвитку хвороби. Профілактикою за для запобігання проблеми, що призводить до вживання ПАР ( психо активних речовин ) – є усвідомлення батьків, і інформування дітей.

Перемога над наркотиками: Ефективні методи боротьби, лікування та реабілітації


Також, фахівці клініки ” На грані ” виділяють такі фактори ризику:

▪Біологічні ( гени, з якими народжується людина, відіграють значну роль у формуванні залежності )
▪Еволюційні ( генетичні чинники і фактори навколишнього середовища взаємодіють з критичними етапами розвитку в житті людини та впливають на ризик появи наркозалежності)
▪Соціальні ( загальний рівень добробуту, оточення людини, особливості сімейних стосунків )
На сьогодні для характеристики психічного стану, що розвивається у членів
сім’ї залежної людини, широко використовується термін ” співзалежність “.
Після опитування фахівців тренінг центру ” На грані “, було визначено певну кількість подібних звернень дітей до батьків.

Ось, як самі підлітки відмічають, якими вони хотіли б бачити батьків:

“… цікавляться нами та готові допомогти, коли потрібно”;
“… вислуховують нас та прагнуть зрозуміти”;
“… дають відчути, що вони люблять нас”;
“… виказують своє схвалення”;
“… приймають нас такими, якими ми є – з усіма нашими помилками і
недоліками”;
“… довіряють нам і чекають від нас хорошого”;
“… ставляться до нас, як до дорослих”;
“… спрямовують нас”;
“… веселі, завжди в гарному настрої, мають почуття гумору, вміють створювати теплу атмосферу вдома та подають гарний приклад”. Спілкування є ключем до встановлення гармонічних відносин між підлітками та батьками.
Причинами наркоманіі можуть бути різнобічні фактори, тому у нашому психо соціальному тренінг-центрі “На грані” дипломовані спеціалісти створюють для кожного, індивідуальну “програму відновлення особистості”.
Підтримка молоді зі сторони влади як на місцевому, так і на державному
рівнях (спортивні заходи, організація дозвілля і т.д.)

Внутрішня політика суспільства відносно профілактики та борьтьби з
негативними явищами в молодіжній спільноті ( наркоманія та інші ), турбота суспільства про
здоров’я і виховання дітей, підлітків та молоді є важливим фактором
впливу (стримуючим або провокуючим) на розповсюдження наркотизації
молоді.

Розробка комплексних профілактичних програм з чіткою системою
моніторингу і оцінкою їх ефективності

Підтримка державою громадських організацій і організація спільних
програм

Розповсюдження соціальної реклами

Заборона реклами тютюнових та алкогольних виробів

Формування в суспільстві системи цінностей, які є несумісними із вживанням ПАР та наркоманія

Як вилікуватися від наркозалежності?

По перше, важливо розуміти, що наркотичні речовини мають не лише негативний вплив на розвиток людини, а й з кожним роком розповсюджуються у нових хімічних формулах. Якщо, вчора популярним був амфетаміну, то сьогодні молодь потерпає від впливу убивчої речовини ” соль “, що теж має різні складові, як наслідок – смерть, шизофренія, і деградація.

Спеціалісти психо соціального тренінг-центру “На грані” розділяють наркотики на види:

▪Опіати

▪Барбітурати

▪Стимулятори

▪Галюциногени

▪Депресанти

Один вид наркотику на деякий час ” підіймає життєвий тонус “, дає енергію, потім неймовірно вражає нервову систему, серцево судинну роботу, розлад психіки. Інший вид наркотичної речовини, ” подавляє страх “, ніби заспокоює, як результат – панічні атаки, епілептичні припадки.

Перемога над наркотиками: Ефективні методи боротьби, лікування та реабілітації

Наслідки плачевні, від нещасних випадків до втрати здорового глузду, назавжди…
Лікування наркозалежності ( наркоманії ) у Вінниці в тренінг-центрі ” На грані ” пропонує наступні методи :

  • Медикоментозного очищення організму. Тобто, зняття неприємних симптомів абстинентного синдрому: біль, нудоту, головний біль, ” ломаня у тілі ” і т.д. Цей метод більш ефективний у допомозі пацієнтам з залежністю від опіоїдів, героїну та кокаїну.
  • Психологічної підтримки залежного, а також його ( її ) родини. Профілактика рецидивів та соціальна реабілітація. Наш психо соціальний тренінг-центр ” На грані ” після індивідуального ознайомлення з людиною, взаємодіє з нею, через різні терапії, такі як :
  • індивідуальна психотерапія
  • групова психотерапія
  • арт – терапії ( драматерапія, казкотерапія, кінотерапія, бібліотерапія, і т.д. ) Вагомим здобутком, у налагодженні психологічного стану у родині залежного, є саме розвиток психотерапевтичної допомоги сім’ям, та рідним.
    На додаток до консультування або психотерапії пацієнтові можуть знадобитися медичні послуги, сімейна терапія, навчання батьків, професійна реабілітація та соціальна підтримка і юридичні послуги.
    Проводячи різні, профілактичні роботи по різним університетам, коледжам, школам, у спілкуванні з працівниками по виховній роботі, кількість учнів, що вживають доволі часто зустрічається, серед різної вікової категорії. І, що вражає, так це те, що батьки рідко цікавляться, а іноді взагалі не помічають, що з дитиною ” щось не так “.
    Тому, дипломовані спеціалісти психо соціального тренінг-центру ” На грані ” поглибленно продовжують працювати з рідними, батьками, сім’ями, використовуючи відео програми, групи та індивідуальні консультації з психологом.

Єдність – наше кредо, тому працівники, волонтери, лікарі – терапевти, консультанти, державні службовці, вихователі різних інстанцій, разом рухаються у напрямку здорового способу життя, щоб по максимуму запобігти впливу хвороби залежність.
Соціалізація людини, що одужує, у нашому тренінг-центрі, після базового курсу реабілітації, координується психо-соціальним реабілітологом, для мінімізації стресу та інших провокуючих факторів, що становлять небезпеку для залежного, при переході в іншу фазу одужання. Ми поряд, навіть після значного полегшення і прогресу, так як хвороба вміє чекати.

Реабілітація

Реабілітаційний курс у психо соціальному тренінг центрі ” На грані “ – це час, коли людина і її родина має шанс наповнити своє життя корисними речами:

▪Відновити та підвищити моральні показники життєстійкості

▪Провести повну переоцінку своїх цінностей

▪Придбати та зміцнити позитивні установки та позитивні переконання

▪Розібратися із дефектами свого характеру

▪ Інтелектуально підтримувати себе

Великий терапевтичний вплив, є саме на психологічні аспекти :

▪Уміння володіти собою у стресових ситуаціях

▪Поринути, і зрозуміти глибини свого внутрішнього стану, що призвів до вживання

▪Навчитися конструктивним способом працювати зі своїми почуттями та отримувати бажані емоції

▪Набути навичок самоспостереження, рефлексії.

▪ Зрілість у прийнятті рішень

Реабілітація наркозалежних розпочинає піклування зі зняття фізичної втоми ( болі, дискомфорту, ” ламання ” )

Перемога над наркотиками: Ефективні методи боротьби, лікування та реабілітації


Після детоксикації – очищення організму, вітамінного комплексу, і нормалізації сну, залежна людина починає відновлювати фізіологічні функції організму. Стан відновлювання заохочує людину до :

▪Відмови від шкідливих звичок

▪Формування нових якісних навичок, здорового способу життя і мислення

▪Мотивація до нових дій, жага до змін

▪Підвищення властивостей працездатності

▪Вироблення зручного режиму відпочинку

▪Правильне харчування

Професійні програми реабілітації удосконалюють людину, як особистість, яка знає, чого варта. Певні етапи, у одужанні залежного проходять через аналіз, і осмислення. Поступово до людини приходить розуміння, де хвороба себе проявляє, і як варто діяти у стресових ситуаціях.
Наркоманія – хвороба хронічна, тому її лікування потребує витрат сил і часу і проходить у кілька етапів. Залежно від стадії захворювання, а також зусиль самого пацієнта.
Ефективність одужання залежить від взаємодіі пацієнт – фахівець – родина. Спеціалісти психо соціального тренінг-центру ” На грані ” враховують індивідуальність людини, і детально опрацьовують способи вирішення проблеми. Кожен пацієнт клініки ” На грані ” проходить ступені відновлення особистості:

  • Діагностичне обстеження. Аналіз фізичного і психологічного стану, призначення необхідної терапії для подальшого лікування. Визначення ступеня тяжкості хвороби
  • Оздоровчо-лікувальні процеси. Виведення людини із стану абстиненції. Інфузіцний, та інші методи очищення організму. Одним словом, повернення пацієнта до нормального тверезого життя з коригуванням залежно від результатів
  • Відновлювальна програма. Медикаментозний, та психологічний супровід під час процесу лікування. Проводяться тренінги, психоаналіз та психокорекція, робота в групах та з родичами, профілактична та мотиваційна робота.
    У процесі формування залежності людина сильно погіршує своє становище в суспільстві, втрачає здатність знайти і зайняти його. У цьому випадку тільки особиста практика наркомана, яка проходить під контролем фахівців тренінг центру ” На грані ” може вирішити проблему.

Ресоціалізація

Ресоціалізація – відновлення особистості. Спосіб ефективної адаптації у суспільстві. Можливість проявити себе, поряд з різними життєвими обставинами, ситуаціями, відносинами.
Консультанти психо соціального тренінг-центру ” На грані “, поступово мотивують людину до комфортного відчуття себе у суспільстві. Певні кроки, а саме – позитивне мислення, нові звички, здобутті цінності, напрацьована поведінка, дисципліна і пріорітетність у виховній роботі з працівниками тренінг центру, допомагають залежній людині влаштувати своє життя певним чином.
Звернувшись за допомогою у клініку ” На грані “, ви знайдете безцінні скарби добробуту і затишку. У вашій родині запанує мир і радість. Сімейне взаєморозуміння – це нелегкий, але того вартий шлях, у родині, яка стикнулась з проблемою залежності.
Соціальна адаптація – здорові звички, спрямовані на придбання нового статусу в суспільстві :

☆ Відновлення духовних цінностей

☆ Знаходження мотиваційного напрямку, для якісного життя

☆ Взаємодія з новими товаришами, коло людей по інтересам.

☆ Налаштування взаємних добрих відносин у родині. Виховання дітей, з позиції зрілої людини

☆ Вміло розставлені кордони і відчуття впевненності

☆ Саморозвиток і цілеспрямованність

Час інтеграції – період, протягом якого пацієнт вчиться жити і діяти в реальному світі, при цьому отримуючи підтримку від тренінг центру ” На грані “.
На основі тренінгів, залежна людина отримує знання з приводу працевлаштування. Також, багато, колись залежних людей, на сьогоднішній день знайшли себе у допомозі людям, і підтримують тих, хто цього потребує у тренінг-центрі ” На грані “.
Але, головне, що залежна людина отримує неймовірний досвід, враховуючи життєві нелегкі обставини. Подолавши труднощі, вирішивши стати на шлях одужання – як результат повноцінне життя.

Література

Кокаїн та інші психостимулятори: інформаційні матеріали / Шведська спілка “За суспільство без наркотиків” (RNS); [текст: Свен Ліл’єссон; переклад: Ю. Колесова та Н. Гурова]. – Брест : Альтернатива, 2008. – 39 с. – (Знання для життя) ББК 51.1(2)592

Ісмуков, Микола Миколайович Без наркотиків: програма попередження та подолання наркотичної та алкогольної залежності / Микола Миколайович Ісмуков. – Вінниця : Фенікс, 2004. – 320 с. – (Будь здоровий) ББК 87.774 ББК 74.200.545.1

Майтова, В. М. Сповідь матері колишнього наркомана: Як захистити дітей від наркотиків / В. М. Майтова. – Вінниця, 2000. – 448 с. ББК 87.774

Якщо ви помітили, що ваша близька людина потребує професійної допомоги – не втрачайте час.

Зверніться до нас за цими контактами:

Безкоштовна консультація
+380686604046

Сайт: nagrani.com.ua

Ми є в соціальних мережах – приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin

Резюме
Оцініть автора
Лікування Алкоголізма Наркоманії та Ігроманії в реабілітаційному центрі "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Юлія

    Спасибі що Ви є ! Звичайно, робота над собою – ряд кроків і певних зусиль! Але, особисто я дякую і радію, за себе, і за людей які на моїх очах поступово звільняються від негативного впливу наркотику, і починають по справжньому відчувати життя. Дякую ВАМ! Дякую БОГУ!

    Відповіcти
  2. Юрій

    Пробував різні методи лікування від залежності, але тільки повний курс реабілітації приніс результат. 17 років активного вживання всіх видів наркотиків привели мене на реабілітацію, де я пробув 13 місяців. На сьогоднішній день я чистий вже 5 років і 9 місяців

    Відповіcти
  3. Антон

    Дякую за Доступну Інформацію

    Відповіcти