Вступ
Звернувши увагу на життя людей, що не дивлячись на важкість обставин, пов’язаних з вживанням алкоголю, створили себе нових, і відновили всі сфери життєдіяльності – приходить розуміння, що життя прекрасне. Адже хвороба залежність, має свої важкі наслідки, і різні шляхи, як найгірше повпливати на людину, щоб вона відчула відчай. Не виняток сьогоднішня історія про Юлію, що одного разу попавши під вплив алкоголю, і загубивши себе як особистість – знайшла шлях до одужання, і сьогодні допомагає іншим. Адже жіночий алкоголізм, порівняно від чоловічого має свої особливості, і ступінь своєрідного впливу на організм. Жіночий алкоголізм – хвороба виліковна, і Юлія це доводить у кожному дні свого тепер зрілого повноцінного життя. Незважаючи на шкоду, у психологічній, соціальній, фізіологічній, і духовній сфері, приклад проходження відрізка шляху, від занепаду до одужання Юлії – є надихаючим поштовхом для багатьох.
Знайомство з героїнею
Народилася наша героїня у родині люблячих батьків з середнім достатком заробітної плати, у маленькій, але затишній “хрущовці”. Перебуваючи у любові, на життя дівчинки вплинув поступовий розвиток алкоголізму у матері і рішення батька піти з родини, до іншої жінки. Але є і досягнення і падіння, що сьогодні називається досвід. Сьогодні Юлії 40 років. За життя доля подарувала шанс роботи на пасажирських суднах, вивченню іноземних мов, неймовірних подорожей, придбання освіти у митній справі, і здобутків у спорті. Але, навіть тут хвороба залежність, віднайшла шлях до враження найболючіших місць Юлі, починаючи з дитячого протесту, після постійних “маминих загулів”, і відчуття самотності, яке створилось усередині від “уходу батька”. Ніби проживаючи життя звичайної людини, хвороба поступово переходила від однієї стадіі, до іншої.
Шлях до залежності
Будучи підлітком, героїня шукала підтримки у родині. Мати, у якої стрімко розвивався алкоголізм, завжди десь тікала, або спала. Батько був зайнятий своїм життям, і Юля вирішила знайти опору на вулиці, серед тодішнього суспільства і знайшла – наркотик (алкоголь). Бажання втамувати внутрішню пустоту, допомогла чарка, і випалена цигарка. На той час, по відчуттям, які можуть виникнути наслідки, Юлія навіть і не підозрювала. Клінічні смерті, передозування, втрата рідної дитини, депресія і параноя, соціальний занепад, ненависть до себе і оточуючого середовища – саме так хвороба алкоголізм себе проявляла саме у житті нашої незламної Юлії. Алкоголізм поступово вражав життя, починаючи з соціальної сфери, потім відчутним стали психологічні зміни, фізична слабкість і неймовірне відчуття нікчемності і злості – духовний занепад.
Усвідомлення проблеми
Так і почалось з’являтись усвідомлення, що все може раптово скінчитись, що постійний пошук заспокійливих (алкоголю) лише поширює страх і тривогу. Кожного разу випробовуючи і ризикуючи власним життям, після наступної “алкогольної анастезіі”, Юлію не покидало розуміння, що потрібно шукати вихід. Що достатньо без кінця страждати, і наносити собі неймовірну шкоду… Так починалось нове життя героїні. Дзвінок у психо соціальний тренінг-центр “На грані” став поштовхом для подальшого тверезого відновлення і сьогоднішньої успішної Юлі. Проконсультувавшись зі спеціалістами, Юлія була запрошена на бесіду до психолога “На грані” у Вінниці. Початком змін у житті Юлії, стало рішення спробувати професійну допомогу і пройти програму одужання. Через важкість стану, зневіру і важке психологічне здоров’я, через небажання, але маленьку частинку розуміння, Юлії було не легко, але перший крок був зроблений.
Процес одужання
Обрані певні методи лікування алкоголізму у психо соціальному тренінг-центрі “На грані” були поштовхом до відновлення особистості нашої героїні. Завдяки детоксикації організму, крапельниці і комплексу вітамін, виснажений організм Юлії почав функціонувати, з налагодженням сну, пам’яті і поступово гарного настрою.
Володіючи достатнім досвідом, маніпуляційні лікарі психологічного центру “На грані” провели повне обстеження організму, що допомогло у подальшому привести у порядок весь організм.
Фахівцями тренінг-центру “На грані” було проведено повний курс реабілітації, як індивідуальної, так і групової психотерапії. За допомогою окремих груп взаємодопомоги, у Юлії з’явилась не лише мотивація для подальшого одужання, а й розуміння особливостей хвороби залежність, з певними навичками володіння собою.
Роль сім’ї, консультантів “На грані”, друзів-однодумців поступово, не лише налагодили взаємовідносини, один з одним, а що головне – створили відчуття єдності і опори.
Виклики на шляху до тверезості
Залежна людина, що прийняла виклик долі, на шляху одужання, так чи інакше стикається зі складнощами так званих змін. Історія нашої героїні, не виняток. Тривала реабілітація психологічного стану, різні форми заперечення, емоційні переживання, давались не завжди легко. Але, підтримка спеціалістів психологічної клініки, і неймовірна жага до пізнання себе нової – поступово приводила Юлію до зрілих висновків і умінню аналізувати. За допомогою індивідуальних заходів, підтримки терапевтів, з’явилась ясність думок і поглядів. Занурення у внутрішній стан, і самопізнання допомогли Юлії розкрити у собі потенціал. Групові психо-терапії, також були ваговим внеском у розумінні героїні, що проблема стосується не тільки її однієї, і разом долаються страхи і незрозумілі важкі наслідки від алкоголю.
Зміни в житті після одужання
Чи можна сказати, що хвороба залежність долається? Алкоголізм – хвороба рецидивуюча, прогресуюча, і хронічна. І Юлія навчилась з нею жити, не піддаючись хибним викликам захворювання. Саме ці ключі, що допомагають відчинити двері у світ нових можливостей і цінностей, має змогу освоїти люба людина, що стикнулась з залежністю, чи то алкоголізму, чи наркоманії. Зміни у житті Юлії відчули рідні, колеги, і саме головне – сама героїня. Весь шлях відновлення був, хоч і не легким, але вартим того. Як результат проходження програми відновлення у “На грані” Вінниця – це любов до себе і оточуючих. Вміння приймати себе, цінуючи кожну мить у житті. З часом героїня стала прикладом для молодих неусвідомлених людей, що стали на схожий шлях, поряд з хворобою залежність. У Юлії з’явилися нові цілі, натхненням до подальших дій, рішучість, і спокій на душі. Відновленні відносини у родині, заспокоєні і щасливі батьки, жага до нових звершень і надбання нових друзів. Поступово відновилися усі сфери здоров’я, і у героїні з’явилось прагнення допомагати людям з подібною проблемою. Крок за кроком, оновлений бадьорий стан пацієнтки вражав і надихав, як спеціалістів психологічного тренінг-центру “На грані”, так і саму героїню.
Поради від героїні
У розмові з психологами “На грані”, Юлія розповіла про певні поради, для людей що опинились в схожих обставинах. Першим кроком у моїй історії – було рішення і довіра фахівцям, згадує Юлія. Хвороба залежність по різному проявляла себе, але постійна підтримка спеціалістів і волонтерів, не дала піддатись негативному впливу хвороби. Кожен процес вкрай важливий, і має своє індивідуальне значення в одужанні і проходженні реабілітації. Психологічна допомога плюс ваше бажання, допоможе створити здорову самооцінку і відчути свою цінність у житті. Це того варте, говорить Юлія. Знайти у собі всередині віру – це дуже важливо. Налагодження психоемоційного стану, поступово приводить до питання: “Хто я?”, “Навіщо я живу?” На зміну позитивного мислення приходить духовне відродження, в процесі одужання. Коли, поставивши маленькі цілі, вони починають здійснюватись – це надихає і направляє у вірний напрямок по життю. За допомогою спеціалізованих терапевтичних заходів я знайшла свій шлях у житті, радісно розповідає героїня:
- З’явилась самоцінність
- Впевненість у собі
- Емоційна зрілість
- Вміння аналізувати
- Наснага до розвитку
- Підйом духу
Висновок
Не варто звертати увагу на соціальну думку суспільства, що жіночий алкоголізм – хвороба приречена. Історія Юлії, як і багатьох “сильних” жінок, є доказом того, що при професійному підході, і рішенні людини – змінюється на краще життя, мислення, звички, і взагалі погляд на світ. Покрокове ознайомлення з причинами і наслідками хвороби, і є “щитом” у випадку обеззброєння від нападу хвороби. Досвідченість команди спеціалістів у психо соціальному тренінг-центрі “На грані”, наповнює людину надією, і вирішенням психологічних проблем. Соціальне відновлення, дозволяє жінці відчути свою значимість у суспільстві і віднайти свою ланку життєдіяльності. Окремі терапевтичні групи, допомагають налагодженню сімейних відносин і призводять до балансу між рідними. І, з часом жінка вже просто не хоче повертатись у той дискомфорт і відчуття страху. Тому що відновлення несе за собою – свободу! Свободу мислення, свободу вибору, свободу від алкоголю.
Література
Безкоштовна консультація
+380686604046Сайт: nagrani.com.ua
Ми є в соціальних мережах – приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin