Вступ
Часто рідні залежних беруть на себе відповідальність за життя своєї дитини, ніби оберігаючи її від життєвих складнощів. Очікують, що вживання алкоголю або наркотиків пройде само по собі. Применшують проблему, чим лише насправді її збільшують.
Працівники психо соціального тренінг-центру “На грані” Вінниця висвітлюють проблему залежності у інформаційних блогах, як для дітей, так і для їх батьків. Важливо розуміти вплив хвороби на організм і свідомість людини. Лише після детального вивчення проблеми за допомогою спеціалістів процес можна назвати задіяним. Наші фахівці “На грані” допоможуть вам відчути у собі внутрішній спокій і ясність.
Не варто зволікати, адже смертність серед наркозалежних і “алколюбителів” лише набуває своєї сили. Своєчасне звернення за допомогою створить для вас надійний простір, у якому індивідуально розглядатимуть саме вашу проблему. Не є виходом із ситуації – соромитись і намагатись самому вирішити проблему. Вихід у зваженому рішені змінити на краще своє життя.
Причини складності визнання
Наркоманія – одна з найактуальніших проблем сучасного світу. На жаль, люди, які страждають залежністю, різного віку та соціального статусу. Захворювання може розвинутися у молоді, підлітків, дітей, дорослих, людей похилого віку. Наслідки прийому психоактивних речовин складно передбачити, але на позитивний результат не варто розраховувати.
Спеціалісти психологічної клініки “На грані” зазначають, що дуже важко для залежної людини і ії родини визнати залежність, як хворобу. Психологічні механізми заперечення спростовують ступінь впливу смертельної хвороби. Людина, захищаючись від важких думок про не добрі наслідки хвороби, вибирає думати, що все минеться. І дійсно перший час, при відчутті ілюзорного задоволення – це здається правдою. А правда у тому, що саме в цей час хвороба глибоко починає прогресувати.
Потім наступає етап неприйняття суспільства, як здається родині, де є залежний. Це ж страшне дійство, коли хтось дізнається, що один із члена родини – вживає. І люди, як правило ховають свої страхи у собі ж. Або тримають у секреті між рідними і рік за роком пробують вирішити своїми зусиллями.
Коли людина починає розуміти, що вона залежна, форма заперечення діє у всіх випадках – в словах, думках, діях. Адже каліцтво або смерть не для кого не цікава тема, і завжди здається, що от нас хвороба залежність точно мине стороною. Людина знаходить “однодумців” і поринає ще більше у світ ілюзій, що веде до деградації і смерті.
Ознаки необхідності визнати проблему
Ознаки наркоманії поділяються на загальні, характерні всім наркозалежних, і специфічні симптоми щодо різноманітних видів наркотиків, акцентують вашу увагу професіонали психологічної клініки “На грані”.
Варто відзначити, що різні види наркотиків, по різному проявляють себе, як в організмі людини, так і в поведінці. Часто рідні думають що дитина лише іноді вживає алкоголь, а насправді вже тривалий час знаходиться під впливом “важких” наркотиків. Які з часом призводять до фізичної болі, до чого бажано не доводити.
За спостереженнями психологів нашої спеціалізованої реабілітації “На грані”, емоційний стан людини, що спробувала наркотики або алкоголь відновити часом вкрай важко. І на це іде багато часу. Для близьких, як і для самого хворого, враховувати цей факт важливо. Тому що саме емоційні сплески – дають поштовх до повторного вживання хімічних речовин.
Нажаль поразку від ПАР ( психоактивних речовин ) зазнають не лише внутрішні органи, свідомість, а й соціальні фактори. Колись успішність на роботі, призводить до неспроможності виконувати якісно свою роботу. Коло друзів, різко змінюється на людей, рівень життя яких визначається наступною “дозою”.
Етапи визнання проблеми
Позитивним етапом називають фахівці нашої клініки “На грані” – це визнання проблеми від ПАР. Саме усвідомлення що сама людина не в силах побороти залежність, і є поштовхом для подальшого розвитку особистості. Постійні марні спроби поліпшити життя, через короткочасні паузи без вживання – це не вихід.
Психологічна підтримка наших терапевтів “На грані” у Вінниці допоможе віднайти вам цю тоненьку ниточку між розумінням що таке вживання, і від чого ростуть “корні хвороби” насправді. Саме ця можливість внесе ясність у поведінкові ознаки, і емоційну складову самого залежного.
Іноді батьки дітей, дійсно починають вірити, що можна контролювати кількість вжитого, прокинутись і жити далі здоровим життям. Але, нашими лікарями завжди попереджається хвороба залежність – не може бути контрольованою, і точка. А ось свої внутрішні стани, відношення до навколишнього середовища і до людей можна відмінно навчитись робити.
Переваги визнання
Відкриттям шляху до одужання – є звернення за допомогою. Психо соціальний тренінг-центр “На грані” відкриває у вашій свідомості безліч можливостей для створення себе нового. Результатом своєї ж праці зі спеціалістами – є відновлення сімейного затишку і спокою, соціального статусу і взагалі внутрішньої рівноваги.
Після допомоги наші фахівці після реабілітації залишаються з вами на зв’язку протягом всього періоду. Регулярні терапевтичні збори для батьків і дітей, що проводяться окремо – є підтримуючим стимулом для подальшого розвитку особистості і злагодженого життя.
Усвідомлення всієї серйозності захворювання, призводить до єдино правильного вирішення ситуації, що склалася – звернутися до лікаря психіатра-нарколога “На грані” Вінниця, в силі якого допомогти позбавитися від наркотичної ( алкогольної ) залежності. Після чого в роботу вступають інші спеціалісти, і волонтери. Головним завданням кожного із працівників тренінг-центру “На грані” – є підтримка.
Подолання страху визнання
Найчастіше вживання наркотиків або алкоголю пояснюється бажанням випробувати нові відчуття, втекти від реальності, сповненої труднощів, або уникнути самотності та накопичених проблем. Реабілітація в тренінг-центрі “На грані” дає змогу пацієнтам не просто усвідомити свою залежність, а й зрозуміти її справжні причини. У процесі відновлення людина вчиться аналізувати свої дії, контролювати свої вчинки, будувати здорові стосунки з оточуючими, вчитися і продуктивно працювати.
Поступове налагодження відносин у сім’ї позбавляє залежну людину від страху, даючи надію і відчуття безпеки. З’являється мотивація і чітке бачення подальших дій.
На протязі всього періоду лікування, і після колектив ” На грані” Вінниця несе відповідальність, і наголошує на тому, що весь процес конфіденційний. Кожен пацієнт – це нова життєва історія, і для спеціаліста “На грані” це насамперед повага і захист. Психотерапевтами створюється комфортний внутрішній спокій, де людина не відчуває небезпеку, а відкриває у собі нові грані.
Наступні кроки після визнання
Психо соціальний тренінг-центр “На грані” у Вінниці – це ваш надійний партнер у боротьбі із залежністю. Ми готові підтримати вас на шляху до здорового і вільного від залежності життя.
Після звернення до фахівців у вас буде можливість особисто вибрати метод лікування і вирішити з лікарем “На грані” ефективність його діі. Повне обстеження організму, виявлення причини постійних зривів, назначеня лікарем індивідуального підходу, налагодить ваш стан.
Після очищення організму і проходження важливих терапевтичних процесів наші фахівці “На грані” відмічають, такі вміння, як :
- Самодисципліна
- Уміння аналізувати
- Надбання нових звичок
- Постановка короткострокових і довгострокових планувань
- Впевненість і довіра
- Особисті кордони
- Налагодження сімейних відносин
Поради для близьких
Першим кроком до нового тверезого життя у нашій психологічній клініці “На грані” – є поштовх психотерапевтів до усвідомлення людини, про особисте піклування. Саме з любові до себе, питання вжити наркотик або алкоголь просто не виникає ані в голові, ані в діях. Тому весь процес від початку і до кінця базується на любові до себе.
У період відновлення, підтримка рідних просто необхідна і має теж терапевтичний ефект, як для самого залежного, так і для члена родини. Хвороба залежність сувора і підступна. Відносини у сім’ї виграють у боротьбі, коли кожен з членів родини, бере на себе відповідальність і разом з досвідченими майстрами своєї справи “На грані” прийняттям, грамотною турботою, і правильно виставленими кордонами – разом перемагають.
Не варто з’єднувати хворобу і саму людину. Це різні речі. І якщо людина, яка потрапила у залежність, різко змінила своє ставлення до вас не у кращий бік – саме так хвороба роз’єднує сім’ї. Тому, у залежності також присвоюються такі види впливу, як маніпулювання, ігнорування, агресія. Порада для близьких, не реагувати, а дати можливість спеціалістам окремо опрацьовувати дані стани, для відновлення пацієнта і поліпшення.
У любих життєвих обставинах, при любій стадії розвитку хвороби є вихід, наголошують спеціалісти психологічної реабілітації “На грані” у Вінниці. Початок може здатися вам важким і болісним. Але ми разом з вами ідемо на результат, і він того вартий. Успіхів вам. Ми поряд.
Особисто пройшла свій шлях у тренінг-центрі ” На грані “. І хочу щиро подякувати за зрілий погляд на життя. Стаття супер. Окрема подяка Руслану Олександровичу Крот. Разом – ми сила.