Сіль та альфа пвп – нові види наркотиків та що з цим робити?

Лікування наркоманії - сольові наркомани - допомога. Лікування наркоманії

Наркоситуація в країні являє собою стан стиснутої пружини. Альфа пвп, куріння, ефекти і що це взагалі таке – синтетика?

Лікування наркоманії - сольові наркомани - допомога.
Лікування наркоманії – сольові наркомани – допомога.

Соціологи зафіксували появу в суспільстві наркотиків “вихідного дня” і нової схеми їх “контрольованого” споживання. Ці дані наводять вчені сектору соціології девіантної поведінки соціологічного центру. У результаті дії нової схеми у людей розтягується період набуття залежності. Є ризик, що через десятиліття ми можемо отримати населення, залучене до споживання наркотиків. Це всі вікові групи, кажуть соціологи. Результати дослідження соціологів підтверджує офіційна статистика МВС. Експерти МОЗ нагадують, що “контрольоване” споживання наркотиків – це міф.

Дешевий кайф

Згідно з відповіддю МВС на запит ГО “На Грані”, останніми роками відзначається трансформація нелегального нарко ринку в бік витіснення наркотиків рослинного походження синтетичними. Це пов’язано з їхньою відносною дешевизною, доступністю та можливістю виготовлення в умовах підпільних нарколабораторій.

В Україні дослідження поширеності вживання наркотичних речовин серед населення у віковій категорії 15-64 років не проводяться (!!!). Саме тому на сьогодні Україна не має повного обсягу зведеної інформації з цього питання. Однак деякі кроки для вивчення поширеності вживання наркотиків серед певних категорій громадян здійснюються. Так, в Україні з 1995 року на регулярній основі здійснюється опитування учнівської молоді в рамках міжнародного проекту «Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та інших наркотичних речовин ESPAD». Останні дані про споживання різних речовин (алкоголю, тютюну, наркотиків) серед 15-17-річних учнів були отримані в 2019 році в рамках міжнародного проекту ESPAD.

Вживання речовин серед 15-17 річної учнівської молоді

Деякі фахівці стали говорити про стабілізацію наркоситуації, інші ж відмовлялися визнати позитивні зміни, спостерігаючи за новою схемою “контрольованого” споживання наркотиків, що поступово розгортається. Це означає, що споживачі не стають залежними за тижні та місяці. Вони можуть роками використовувати наркотик у вихідні дні. Однак, за словами фахівців, таке споживання тільки розтягує період залучення в сильну залежність.

Малюнок1. Доля синтетики в загальному обсязі вилучених наркотиків

Аптечна наркоманія і ставка на синтетику

Лікування наркоманії - сольові наркомани - допомога.
Лікування наркоманії – сольові наркомани – допомога.

В старших вікових групах (після 50 років) виявлено незначну частку жінок-споживачок, для яких характерна “аптечна наркоманія”. За словами старшого наукового співробітника науково-дослідного соціологічного центру , це пов’язано зі звичкою у літніх людей до щоденного вживання ліків.

– Нерідко все починається з того, що літня жінка з молодості звикла знімати головний біль ліками. Поступово вона збільшує їхню дозу, а потім починає використовувати для цього канабіноїди, – каже експерт.

Головна проблема сучасної наркотизації полягає в тому, що ринок заполонили нові – синтетичні наркотики. Ці наркотики, часто звані “легкими” або “тихими”, породжують ідеологію “безпечного наркоспоживання”.

Асортимент хімічних стимуляторів розширюється, і деякі нарковмісні препарати, які ще не потрапили в заборонені списки, продаються під виглядом лікарських. Також великого поширення набули так звані дизайнерські наркотики, формула речовини яких змінюється для того, щоб уникнути виявлення розробленими методами. Зараз можна говорити вже про чотири покоління “дизайнерських” наркотиків, які доступні в Україні. Особливу небезпеку становить спільне вживання “нових” наркотичних речовин з “традиційними” наркотиками, а також з алкоголем.

Нові реалії синтетичних наркотиків

Причини поширеності наркотиків нової хвилі науковці вбачають у встановленні тісніших зв’язків між країнами, нових можливостях приготування наркотиків з аптечних засобів, розширенні ринку психоактивних засобів у зв’язку з поширеністю даркнету та зростанні “сірого поля” споживачів. У цій групі перебувають ті люди, які не потрапляють у поле зору ні правоохоронних органів, ні медиків і мають інші особистісні характеристики та ціннісні орієнтації, ніж споживачі наркотиків кінця ХХ століття.

Лікування наркоманії - сольові наркомани - допомога.
Лікування наркоманії – сольові наркомани – допомога.

PVP, мефедрон, а також інші т.з. «солі» – завозяться з Китаю поштовимивідправленнями. Водночас спостерігається тенденція до збільшення обсягів виготовлення вказаних речовин в підпільних лабораторіях на території України з 50 прекурсорів, що завозяться з Китаю. Фіксуються факти контрабанди вказаних речовин з України в суміжні країни.

Проблема хворих і лікарів

Нині нарко ситуація вимагає особливих форм соціального контролю та обов’язкової участі фахівців різних галузей знання.

– Дослідження засвідчило, що, на жаль, у науковому співтоваристві та ЗМІ проблему наркотиків досі презентують насамперед як проблему “хворих” і “лікарів”. За такого підходу знімається відповідальність зі споживача наркотиків: індивід не несе відповідальності за свою хворобу внаслідок того, що він перебуває в рабській залежності від психоактивної речовини. Тобто сам факт залежності і робить його хворим. Такий підхід відіграє як позитивну, так і негативну роль, проте він не бере до уваги особистість споживача як суб’єкта власної волі, відмовляючи йому в здатності самостійно ухвалювати рішення, керувати своїм життям і відповідно контролювати вживання, – підкреслює експерт.

Медики також фіксують зміну структури споживання наркотиків і пов’язано це насамперед із виходом на ринок нових наркотиків – солей і спайсів.

– Ми не спостерігаємо активного споживання наркотиків особами похилого віку. Основними споживачами залишаються все ж таки молодь і люди середнього віку, – підкреслює експерт.

Недооцінена небезпека

Усі ці дані свідчать про те, що соціологи правильно “вхопили” саму суть змін у схемі споживання наркотичних засобів. На їхню думку, суспільство недооцінює небезпеку, пов’язану із залученням до вживання наркотиків усіх груп населення.

У наркологічному центрі “”На Грані” в Вінниці впевнені, що для зміни ситуації, що склалася, потрібно детально розробити методи профілактики для кожної вікової групи окремо. Також вони сподіваються на підвищення наукової обґрунтованості пропозицій, які будуть внесені в новий документ Стратегії державної антинаркотичної політики. За даними МОН у 2020/2021 навчальному році було проведено більше 461 357 різноманітних заходів з питань профілактики та зниження рівня вживання ПАР, соціальні працівники реабілітаційного центру “На Грані” приймають активну участь у профілактичних заходах які проводятся в місті Вінниця

 

Деяка інформація з статті люб’язно надана – © Державна установа «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров’я України»

Якщо ви помітили, що ваша близька людина потребує нашої професійної допомоги – не втрачайте час.

Звертайтесь за допомогою за цими контактами:

Безкоштовна консультація
+380686604046

Сайт: nagrani.com.ua

Ми є в соціальних мережах – приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin

 

Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

 1. Віталій

  Страшний вид наркотиків. Дуже погані наслідки від вживання їх.

  Відповіcти
 2. Альона

  Дякую за корисну інформацію.

  Відповіcти
 3. Максим

  Цікаво

  Відповіcти
 4. Олександр Євгенович

  Дуже обширна інформація

  Відповіcти
 5. Олександр Євгенович

  Дякую за статтю, спеціалісти знають свою справу

  Відповіcти
 6. Юлія Олексіївна

  Велика подяка за ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ!

  Відповіcти
 7. Юлія Олексіївна

  Дуже дякуємо ВАМ!

  Відповіcти
 8. Олександр Євгенович

  Сіль – це страшно, дякую за якісне лікування наркоманії

  Відповіcти
 9. Антон

  Дякую за Корисну інформацію

  Відповіcти
 10. Олексій

  Особливо небезпечні речовини: дешеві, а отже доступні

  Відповіcти