Програма реабілітації «12 кроків»

Лікування алкоголізму

Боротьба з залежністю — досить складний процес, який вимагає використання самих різних методів і підходів. Звичайно ж, людини, який знаходиться в небезпечному для життя фізичному стані, просто необхідно помістити в спеціальну установу, де він буде під наглядом фахівців. Коли він пройде необхідні етапи детоксикації, реабілітації та адаптації, можна поговорити з ним про Програму 12 Кроків, яка протягом десятиліть не втрачає свою актуальність і ефективність.

Історія появи 12 крокової програми

Програма була створена самими залежними, тому проста і зрозуміла. Ідея народилася в 1935 році в Акроні (штат Огайо), в результаті зустрічі відомого хірурга і бізнесмена з Нью-Йорка, які були безнадійними алкоголіками. Однак їм судилося стати засновниками Співдружності АА і допомогти мільйонам залежних знайти шанс на одужання і дати надію на спокійне і розмірене життя без вживання.

Ця Програма розроблена для допомоги людям з абсолютно різними видами залежностей, а також для їхніх родичів і близьких, яким не менше необхідно навчитися жити поруч із залежним, приймати його і по-новому вчитися вибудовувати відносини.

Багато людей, у яких немає хімічної залежності, кажуть, що практикуючи цю Програму, зуміли вирішити свої життєві труднощі і навчилися по-новому сприймати себе і навколишній світ. Дійсно, Програма орієнтована на придбання вічних загальнолюдських цінностей, таких як любов до оточуючих, взаємодопомога, самовдосконалення.

Записатись на консультацію

Основні аспекти роботи «Програми 12 Кроків» виражені в наступному:

 • визнати своє безсилля перед залежністю (багато випробували різноманітні види лікування, але це не втримало від повторного вживання);
 • передоручити своє життя Силі, більш могутньої (кожен має право вибрати для себе цю Силу, грунтуючись на свою життєву позицію, релігійні переконання);
 • очистити свою душу (провести так звану генеральне прибирання, моральну інвентаризацію, за допомогою якої виявити у себе ті дефекти характеру, які штовхають в вживання і заважають спокійному життю і взаєминам з оточуючими);
 • відшкодувати збиток (чесне бажання виправити наслідки свого минулого приносить неймовірне полегшення і допомагає рухатися по життю сміливо, не боячись дивитися людям в очі);
 • допомагати іншим (в цьому і полягає головна терапевтична цінність Програми 12 Кроків, так як залежний, який позбувся хвороби, може ділитися своїм досвідом одужання з іншим залежним, оскільки краще за інших може зрозуміти і допомогти).

Дивна особливість залежності — це повна неможливість відмовитися від вживання. Навіть якщо залежна людина ясно усвідомлює, що життя його стала некерована, взаємини з друзями і близькими абсолютно зіпсовані, він не може відмовитися від вживання, як би йому цього не хотілося. Це свідчить про те, що будь-яка залежність тісно пов’язана з емоційним станом людини. У будь-якого залежного неадекватне і досить суперечливе мислення, часто він не може впоратися сам з собою.

Програма 12 Кроків спрямована, в першу чергу, на прийняття себе, глибокий аналіз свого життя, можливість відпустити негатив, пробачити і отримати прощення, а далі отримати в своє розпорядження набір простих, але дуже дієвих інструментів для повноцінного життя без вживання.

Дотримуючись простих, але дуже цінним рекомендацій Програми 12 Кроків, спілкуючись з іншими залежними, які знаходяться на шляху одужання і, найголовніше, маючи неухильне бажання не просто перестати вживати, але і змінити своє життя, людина по-новому знайомиться з собою, знаходить однодумців , налагоджує, здавалося б, абсолютно зіпсовані відносини з рідними і близькими. З’являється мета в житті, прийняття себе та інших, можливість зрозуміти і проаналізувати свій емоційний стан. Радість вже не потрібно шукати в вживанні, відбувається зміна моральних цінностей, йде духовне зростання.

Звичайно, це не відбудеться, як за помахом чарівної палички. Для відновлення залежного, як особистості — необхідно чимало часу. Але скільки часу було витрачено на вживання! Який непоправної шкоди було завдано всім сферам життя залежного. Бажання і терпіння творять чудеса. Досвід людей, які не тільки пройшли, але і використовують принципи, викладені в Програмі 12 Кроків, у всіх своїх справах, каже сам за себе.

Програма 12 Кроків це програма дій. Не розпочавши діяти, людина в будь-якому випадку зазнає невдачі. Дія породжує впевненість і сміливість. Немає безвихідних ситуацій. Якщо це вийшло у інших, вийде і у вас. Шлях до мети може бути дуже болючим і трудомістким, але якщо уявити його як череду маленьких кроків, то виявиться, що кожен крок щодо простий.

Трансформація особистості залежного — це процес, а не подія.

Це, в першу чергу, повинні розуміти рідні і близькі, так як багато хто з них побачивши, що залежний перестав вживати, вимагають негайного фізичного, матеріального і морального відшкодування збитку. Поспішати треба повільно. Не варто вимагати занадто багато. Потрібно підтримати починання, самому проявити інтерес до Програми, так як вона підходить абсолютно всім бажаючим жити в мирі з самим собою і оточуючими, спробувати зробити це своїм способом життя.

Результат буде приголомшливим — злість, сварки, критика і нерозуміння, які роками панували в будинках залежних, заміняться спокоєм, прийняттям, радістю і любов’ю.

Записатись на консультацію

Оцените автора
Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Добавить комментарий

 1. Руслан

  Интересная статья!!! Работа над мышлением да ещё й с помощью 12 шагов даёт очень хороший эффект!!!

  Ответить
 2. Альона

  Цікаво

  Ответить