Як гра перетворюється на хворобу?

ігроманія Лікування ігроманії

Визначення поняття лудоманії та ігроманії

Лудома́нія (гра́льна зале́жність, ігрома́нія) — розлад поведінки, що полягає в патологічній пристрасті до азартних ігор.

Для людей, які страждають нервовими, психічними захворюваннями, властиво всіляко заперечувати проблему. «Так, я роблю ставки багато років, постійно в пристойному мінусі, але мені просто не щастить, скоро все зміниться», – вважає всякий ігроман. Але, на жаль, залежність – це те, від чого людина не може взяти і просто відмовитися, яким би простим йому це не здавалося.

Стадії ігроманії

За допомогою, як правило, звертаються або їх приводять, вже люди, які зазнали серйозних втрат через ігроманії. Це, можна сказати, основний «симптом» – втрати. Втрати фінансові, соціального статусу, особистих відносин – найчастіше через борги. Через це втрачаються друзі, близькі. Можуть виникати проблеми з законом на тлі невиплачених кредитів, люди можуть звертатися навіть до кримінальних структур в пошуках грошей. Всі це розуміють і бачать, але зупинитися не можуть. Це і є ознака залежності від ігор – вони не в змозі припинити без сторонньої допомоги.

Заперечення проблеми

У кожної людини своє дно, досягаючи якого, він може самостійно прийти у клініку. Хтось усвідомлює, наскільки опустився, крадучи у близьких. А хтось і опинившись на самоті під парканом, при смерті, шукає способи грати. Зазвичай залежна людина до останнього заперечує свою проблему, наявність ігроманії. Адже якщо він її визнає, то повинен буде припинити грати. А заперечення дозволяє йому продовжувати, пояснюючи це різними мотивами – у мене просто була чорна смуга, ось-ось мені пощастить, я просто не набрався досвіду.

Здебільшого, таких пацієнтів найчастіше призводять до психотерапевта близькі або ж вони приходять під тиском своїх рідних. Самі ігромани теж приходять просити допомоги, і це не рідкість.

Приходять, якщо знають, куди йти.

Справитися з залежністю самому неможливо, для цього потрібна кваліфікована медична допомога, спеціальні умови, багато сил і часу.

Для поетапного переформатування ігромана необхідно:

  • індивідуальна консультація психолога;
  • відновлювальна психотерапія;
  • психологічна підтримка;
  • формування цілей і принципів;
  • розробка плану для придушення бажання грати.

Записатись на консультацію

Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Веталь

    Останнім часом випадків звернення ігроманів у реабілітацію стало більше, але, все ж, такі клієнти досі – виключення. Адже визнати в себе таку залежність набагато важче ніж алкогольну чи наркотичну. В той же час методи боротьби з ігровою залежністю такі ж як і з іншими і, відповідно, дають результат. Буду радий допомогти: 0983133878

    Відповіcти
  2. Жора

    Непогано було би зробити, щоб гру online та ставки заборонили на державному рівні!

    Відповіcти
  3. Альона

    Дякую за інформацію.

    Відповіcти
  4. Максим

    Дякую Вам за вашу справу , Ви молодці.

    Відповіcти
UK