Волонтерство як частина терапії: чому допомога іншим важлива для одужання

волонтерство Блог

Вступ – волонтерство допомагає чи ні?

Доброго дня, шановні читачі. Тема, яку я з радістю опишу у статті дуже актуальна на сьогоднішній день як для мене, і моєї улюбленої команди психо соціального тренінг-центру ” На грані “, так і для суспільства загалом. Команда нашої психологічної реабілітації ” На грані ” відверто вдячна кожному волонтеру, за турботу і любов у служінні людям навіть у самих скрутних обставинах. Волонтерство як частина терапії, це важливо зрозуміти у процесі одужання. Саме так починає запускатись якісний лікувальний процес у людини, коли після проходження певних методів у нашому центрі ” На грані” у Вінниці залежний починає своїм досвідом і прикладом допомагати іншим. Адже допомагаючи іншим, людина має можливість підкріплювати і звикати до своїх нових здорових упереджень.

волонтерство

Допомога іншим, в нашому випадку алкоголізму, наркоманіі, ігроманії – позитивно впливає на психічне і фізичне здоров’я. Також під час фізичної активності наш організм виробляє хімічні речовини — ендорфіни та серотонін, які ще називають ” гормонами щастя “. Вони відіграють ключову роль у поліпшенні настрою, зменшенні больових відчуттів та стресу, а також підтримують загальний психічний стан. Для залежних від ПАР ( психо-активних речовин ) людей, що багато часу перебували у стресових ситуаціях по життю, саме відновлення фізичної сфери здоров’я доповнює психологічний стан особистості, що дає якісний плід здорового майбутнього.

Підвищення самооцінки та самоповаги

Волонтерство у тренінг-центрі ” На грані ” – справа від серця. Не кожен приймає рішення допомагати людям, після того як сам врятувався. Тому, спеціалісти нашої клініки рекомендують зважувати і приймати рішення відповідально. В результаті зазвичай відбувається підвищення рівня самопізнання, самоприйняття, самореалізації та самооцінки. Тому, шлях волонтерства несе за собою приємний розвиток як особистості і просто щасливої людини.

волонтерство

Підвищення самооцінки через волонтерство з часом дозволяє бачити залежним людям іншу сторону медалі, і звичайно для себе. Коли впевненість має внутрішній баланс – відповідно людина відчуває спокій і рівновагу.

Приклад з реального життя

Юлія, з самого дитинства відчувала критику і вимогу від батька, що пішов з родини на 15 річчя доньки, і залишилась з мамою, хворою на алкоголізм, спостерігаючи за постійними її стражданнями у алкогольному сп’яніні. У Юлії почала формуватись низька самооцінка, відчуття самотності, провина, що не втримала родину, і залежність від алкоголю, а потім і наркотиків.
До центру Юлія потрапила з відчуттям огиди на себе і батьків, і небажанням жити…

Сьогодні Юлія, відчуває себе впевнено і не соромиться своєї діяльності у психо соціальному тренінг -центрі ” На грані “, в соціумі, мережах. Налагоджені стосунки з батьками, свою значимість і любов до себе, щира допомога ближньому – це те, що не дає Юлії повернутися до минулого життя і відчувати сьогодні своє покликання і свободу.

” Я получила колосальний досвід і підтримку від волонтерів у свій час, і саме їх приклад підштовхнув мене до подальшого розвитку у сфері допомоги людям ” – коментує Юлія.

Соціальна взаємодія

Самотність є поширеним станом, який виникає, коли людина відчуває дефіцит у соціальній взаємодії або не задовольняє свої потреби у спілкуванні, зазначають наші психотерапевти ” На грані” у Вінниці. Соціальна взаємодія через волонтерство – допомагає волонтерам ( залежним ) відчути себе дійсно корисним і потрібним, для себе в першу чергу, а потім і взагалі для суспільства.

В сьогоденні часто панує між людьми думка, що якщо ти вживаєш наркотичні засоби, у тебе все втрачено.
Волонтери, це ті люди, які своїм досвідом показують протилежне. Лише ті, хто пройшов певні страждання, пов’язані з вживанням ПАР, створив себе нового, і допоміг іншим, таким самим людям – є особистістю з сильним внутрішнім стержнем.

волонтерство

Емоційна стабільність і благополуччя – результат волонтерської соціальної взаємодії один з одним. Тому в програмі психо соціального тренінг-центру ” На грані ” всюди зазначається слово ” Ми “. Разом – ми сила ! Ми – впораємось разом ! Свобода у єдності ! Допомагаючи іншому – допомагаєш собі !

Відволікання від власних проблем

Колись втомлена від комплексів і внутрішніх чинників залежна від алкоголю або наркотиків людина, була зосереджена лише на вживанні, і пошуку засобів для наступної дози. Сьогодні ця сама людина, завдяки волонтерській справі здобула свою ланку у житті суспільства, і фокусується на добрих справах.

Відволікання від власних проблем через волонтерство. Що це значить? Це значить що людина зцілює свою внутрішню тривогу, відчуття страху і стресу, віч у вічі зустрівшись з важкими долями людей, що дає їй змогу переоцінити свої цінності. Приємно спостерігати за нашими волонтерами, що починають мислити масштабніше, находять для себе перспективи і рухаються вперед.

Розвиток нових навичок

На протязі програми оздоровлення, консультанти психо соціального тренінг-центру ” На грані “, допомагають волонтерам у особистому розвитку. Акцентують увагу на зміні мислення, надбанні інших навичок, здобутті нових знань і опрацюванні психологічної сфери здоров’я. Розвиток навичок через волонтерство – дає змогу людині подивитись на своє відношення до життя з іншого боку. Критику змінити на співчуття, контроль на грамотне володіння собою, недовіру на прийняття, низьку самооцінку на любов до себе. Також, будучи волонтером кожен має змогу підвищити кваліфікацію. Психо соціальний тренінг-центр ” На грані ” надає можливість розвитку у сфері психологічної допомоги. Після отримання сертифіката волонтер має змогу на подальше навчання і підвищення кваліфікації.

Приклади навичок, які можна здобути :

Олена 34 роки. Стаж вживання алкоголю 6 років. Після тривалої багаторічної депресії і безробіття, після проходження програми реабілітації здобула освіту воєнного психолога, що у наш час не менш актуально. Сумлінно виконує свою справу, з розумінням і любов’ю.

Константин 41 рік. На протязі 15 років вживав ін’єкційні наркотики. Втратив сім’ю, роботу, сенс життя. Після певних психотерапевтичних методів по індивідуальній терапії і груповій, відновив відношення у родині. Сьогодні Константин очолює групи по сімейній взаємодопомозі співзалежним, що зіткнулися з хворобами залежності.

Олена 26 років. Після 4- річного вживання стимулюючих наркотиків ( амфетамін ) набула хворобу параної. Останні роки перебувала у самотності, і недовірі до людей.

волонтерство

Сьогодні Олена Василівна є активним громадським діячем у допомозі підліткам з неблагополучних сімей.

Відчуття мети

Відчуття мети через волонтерство відбувається наступним чином – людина, допомагаючи ближньому, поступово змінює своє відношення до життя. Тобто минулі упередження, які формувались у вживанні алкоголю або наркотиків ( лінь, недовіра, невпевненість і т.д. ) починають набувати здорового глузду. Волонтер починає бачити нові грані свого існування, змінюючи відношення до себе, і відповідно до людей.

Людям, які переживають кризу, пов’язану з вживанням ПАР залишатись один на один з хворобою дуже небезпечно.
Тому турботливий волонтер поряд – це людина, що виконує не просто допоміжну функцію, а може стати мотивом для зневіреного наркомана ( алкоголіка ). Коли у людини з’являється мета – сенс життя набуває зовсім нових кольорів.

Фізичне здоров’я

Поняття ” волонтер ” і ” волонтерство “походять від французького Volontair – добровільний. Колись кожен залежний добровільно прийняв рішення ” присісти ” на наркотики. Тепер, у наш скрутний час, займатись волонтерською справою – є доброзичливою якістю характеру, і це теж вибір.

Фізичне здоров’я через волонтерство у нашому психо соціальному тренінг-центрі ” На грані ” здійснюється через залучення людей до спортивних ігор, проходженні різних квестів, похід разом у гори, поїздки до спортивних лагерів.

волонтерство

Дозвілля, яке підкріплене фізичними вправами додасть енергії і бадьорості для розвитку у психологічній сфері.

Психологічна підтримка

Для кожного волонтера з команди тренінг -центру ” На грані ” проводиться психологічна підтримка. Тому що навіть самий досвідчений психолог потребує особистого психолога. Раз у неділю, у складі всієї команди працівників нашої психологічної реабілітаційної клініки ” На грані ” проводяться поглибленні психотерапевтичні сеанси. Кожен має змогу звільнитись емоційно, пройти певні тести, для більш детального аналізу, щоб надалі професійно допомагати залежним.

Лише психологічно-стійка людина, що не боїться дивитись у вічі своїй хворобі, що прикладає зусилля і змінює себе на краще – має змогу допомогти іншій. Тому, основою у профілактиці лікування – є саме робота зі своїм внутрішнім станом. Після чого як пацієнт, так і волонтер укріплює свою позицію, і відноситься до себе з повагою. Не завжди пацієнт нашої клініки має змогу сплатити собі індивідуальні курси психологіі, тому одним із постійних ланок у розвитку волонтерів, є саме вивчення психологіі, у різних її напрямках. Це дозволяє волонтеру, у скрутні моменти бути опорою і підтримкою для людини, яка цього потребує у нашій клініці ” На грані “. Психологічна підтримка через волонтерство – це в першу чергу враховування індивідуальних особливостей організму людини і розуміння спеціаліста, як саме проходив психологічний розвиток даної особи. Перед тим, як допомогти людині, важливо її обстежити.

Приклади волонтерської діяльності

Окрім спеціалізованого напрямку волонтерської діяльності у сфері допомоги людям, наші фахівці приймають активну участь у різних проектах, організаціях, де може бути корисним наша допомога. Волонтери психо соціального тренінг-центру ” На грані ” допомагають у притулках для дітей, а також літнім людям.Разом з благодійними організаціями щомісяця проводяться акції щодо забезпечення молоді інформацією про вплив наркотиків. З

волонтерство

дійснюються екологічні проекти – чистота понад усе. Також волонтери допомагають в притулках для без хатніх тварин. Прикладом волонтерської діяльності є кожна справа і кожна допомога. Тому як завдяки таким напрямкам допомоги, люди можуть бачити інший бік хвороби залежність.

Висновок

Наша волонтерська спільнота ” На грані” у Вінниці розширюється та стає рушійною силою суспільних змін. Саме тому для нас неабияк важливо бути міцною підтримкою для залежних людей для запобігання розвитку хвороби залежність.

Волонтерство для одужання. Що це означає? А значить це, що народжується людина, не лише для себе і своїх потреб, як власне це розвивається у вживанні наркотиків і алкоголю. Людина варта відчути справжню природу любові, від свого існування і своїх близьких. Людина варта щирої радості. Людина варта підтримки і співчуття.

Саме волонтерство у процесі одужання – є певним поштовхом для покращення особистого благополуччя. Підсумовуючи вплив волонтерської діяльності, людина лише набуває користь і почуття відповідальності. Це у подальшому формуванні самої особистості дає змогу людині розуміти свої істині потреби.

Часті питання

” Чи потрібно мати спеціальні навички для волонтерства ? “

Один із головних духовних принципів нашої реабілітаційної допомоги – єдність і довіра один до одного. У процесі лікування спеціальними навичками вважається змирення, розсудливість, любов. Це те, що кожен має шанс примножити. Колективний досвід – є прикладом для людей, що мають хворобу залежність.

” Скільки часу потрібно приділяти волонтерству ? ”

Все життя. Бути волонтером – це не професія. Бути волонтером – це поклик зсередини. Щире бажання керуватись повагою і розумінням до людини, яка цього потребує. Кожен може бути волонтером, у центрі, і поступово перейняти досвід до родинних відносин, до взаємодії у суспільстві, у вихованні дітей, до діяльності якою займається.

СВІТ ОБІЙМАЮТЬ ВІРНІ ОБІЙМИ ДОБРОВОЛЬЦІВ…

Якщо сьогодні ви зустрілись з проблемою залежності, вам варто розуміти що вихід є. Безкоштовні консультації з терапевтами нашого тренінг – центру ” На грані ” допоможуть вам знайти відповіді навіть на самі незрозумілі питання. Команда фахівців ” На грані ” у Вінниці допоможе вам знайти метод якісного одужання, який індивідуально підходить саме для вас. Наша команда професіоналів завжди готова допомогти. Зверніться сьогодні, записуйтесь на консультацію прямо зараз, ми знайдемо шлях до позитивних змін та змінимо життя разом.

  • Індивідуальне консультування (очно та онлайн)
  • Групова терапія
  • Інформаційно-мотиваційні заняття
  • Комплексна програма реабілітації
  • Допомога співзалежним

Література

Посібник із профілактики наркоманії серед дітей та підлітків” Т.І. Петракова

Програма 12 кроків

Данілін А., Даніліна І. Як врятувати дітей від наркотиків

Безкоштовна консультація
+380686604046

Сайт: nagrani.com.ua

Ми є в соціальних мережах – приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin

Заповніть форму і ми зателефонуємо Вам

Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

  1. Игорь

    Хороший центр робочая схема главное желание цели и мотивация

    Відповіcти
  2. Ілля

    Служіння людям це важкий труд
    Але водночас самий прекрасний

    Відповіcти
  3. Богдан

    Звертайся , тобі тут допоможуть так як допомогли мені !

    Відповіcти
  4. Олексій

    Щиро дякую Вашим спеціалістам. Моя донька особисто пройшла шлях волонтера, і зараз живе гарним життям, допомагаючи людям.

    Відповіcти
  5. Артем

    До сих пір перебуваю в центрі в образі волонтера,ставлю цілі і йду до них!!! Рекомендую👍🏻👍🏻

    Відповіcти
UK