Спайсова залежність: ознаки, етапи та наслідки

Лікування наркоманії

Spice – це синтетичний наркотик, призначений для імітації дії рослини марихуани. З цієї причини його часто називають „фальшивим бур’яном” або „синтетичними канабіноїдами”. Однак фактичний хімічний склад препаратів зовсім інший, оскільки Spice забезпечує набагато інтенсивніший ефект, але також неймовірно викликає звикання.

Зазвичай твердий у твердій або масляній формі, препарат може змусити вас почуватись щасливими, розслабленими або ейфорійними, але він також може викликати у вас страшні галюцинації, параною, напади паніки, психози та м’язову слабкість. Це пов’язано з набагато більшою міцністю синтетичного конопель. Саме завдяки цій комбінації ефектів Spice одночасно викликає звикання, але також наносить шкоду вашому життю. Існує цілий ряд варіантів реабілітаційного лікування, які можуть забезпечити вам стабільну основу для виживання від вашої залежності.

Чого очікувати від лікування спайсу

Лікування залежності від Spice передбачає певні ключові кроки, які допоможуть вам рухатися до життя без наркотиків. Першим із цих кроків буде дезінтоксикація, за якою слідуватимуть стаціонарні та амбулаторні процедури, що включають терапію та реабілітаційні заходи.

Лікування буде подібним, але дещо різним для кожної людини, оскільки можуть бути випадки, коли присутній подвійний діагноз, або існують конкретні методи лікування або ефективніші.  У будь-якому випадку, проходження обстеження та оцінки вашої залежності допоможе вам зробити правильні дії, рухаючись вперед, і допоможе вам і тим, хто допомагає значно зменшити ваші страждання.

 • Скринінг та оцінка залежності. Зазвичай скринінг проводиться з використанням критеріїв доказових інструментів скринінгу (таких як анкети), які допомагають вам та професіоналу, який проводить скринінг, зрозуміти природу та тяжкість вашої залежності. Тобто: “До якого наркотику чи наркотиків ви залежні? Як часто ви ними користуєтесь?” та інше.Чесна та відкрита співпраця з скринінгом та оцінкою допоможе вам отримати найбільш точні результати та зменшити ваші страждання в довгостроковій перспективі.
 • Терапія – це один з найважливіших інструментів, яким ви маєте у своєму розпорядженні, коли йдеться про те, щоб перемогти свою залежність від спецій. Разом з терапевтом ви будете працювати над основними проблемами, що оточують вашу залежність, такими як емоції, звички, травматичні спогади та моделі мислення, щоб допомогти вам відновитись. Будь-яка залежність виховується з різних причин, і, працюючи з терапевтом, ви можете почати розуміти унікальні способи, якими ви змушені ставитись до спайсу, а потім навчитися скасовувати або освоювати ці способи, щоб ви могли значно зменшити свої страждання. Терапевт може працювати з вами в режимі один на один, або ви можете відвідувати групові заняття. Терапевт може також представити вам цінні терапевтичні методи, такі як техніка когнітивно-поведінкової поведінки, яка може допомогти вам у довгостроковій перспективі та допоможе вам контролювати своє життя.

Інформація про наркоманію допомагає зрозуміти природу наркоманії так, як це розуміють дослідження. Сюди входить те, як звикання породжується генетичними детермінантами, певним середовищем та складними психологічними причинами – розуміння, яке допомагає зрозуміти, чому деякі люди стають залежними і чому це не обов’язково їх вина. Це також може допомогти вам зрозуміти, як лікування може принести користь вашому життю, і що може запропонувати вам життя без наркотиків.

Розуміння залежності таким чином допомагає вам зрозуміти свою залежність, дізнатися більше про її присутність у вашому житті та допомогти вам зрозуміти, що багато хто страждав від подібних до вас станів – словом, ви не самотні. Це також допомагає вам відмовитися від будь-якого хворобливого судження або сорому, який ви можете відчувати за свою залежність, і замість цього прийти пробачити себе за його роль у вашому житті.

Записатись на консультацію

Подальші спостереження та догляд

Щоб уникнути рецидиву, подальші обстеження та догляд включають довгостроковий план лікування після лікування, який дозволяє рідше спілкуватися з терапевтом, але використовувати певні технічні прийоми або моделі поведінки, щоб допомогти уникнути рецидиву вашої пристрасті до спецій. Це може бути просто уникнення будь-яких тригерних ситуацій, які підштовхнуть вас до повторного вживання препарату, або триматися подалі від середовищ, де є легкий доступ до препарату. Ви також можете відвідувати регулярні групи підтримки з пристрастю, які отримують допомогу та допомагають іншим, хто бореться із подібною до вас залежністю.

Цей етап лікування допомагає вам вийти з-під парасолі гострого лікування, яке ви отримуєте на реабілітації, і вжити ключових кроків для подолання вашої залежності в довгостроковій перспективі, надаючи вам повний контроль над своїм життям, що рухається вперед. Щось, що не тільки зменшить ваші страждання від залежності, але і збільшить вашу впевненість і ваше щастя.

Подвійна діагностика при лікуванні та реабілітації наркоманії від Спайсу

Важливо знати, що у деяких випадках ви також можете страждати на основний стан психічного здоров’я. Це важливо визначити, щоб допомогти лікувати свою залежність. Подвійна діагностика основного стану психічного здоров’я може бути складною, оскільки багато симптомів схожі за своєю природою із симптомами наркоманії. Це може ускладнити терапевту гостру діагностику. Однак наразі діагностувати те, чим ви страждаєте, важливо, оскільки це допомагає вам отримати правильне лікування та покращити якість вашого життя.

Одночасне лікування є найефективнішим способом лікування подвійного діагнозу. Це пов’язано з тим, що одна умова може створювати іншу, тому лікування першопричини може допомогти полегшити обидві умови. Однак, якщо ця причинно-наслідкова зв’язок не виявлена, то для успішної реабілітації обидва стани потрібно розглядати окремо. Коли подвійний діагноз лікується окремо, терапевт подбає про те, щоб вони обробляли кожен елемент таким чином, щоб не погіршувати інший . Терапевт буде працювати разом з вами, щоб знайти правильні методи лікування, які підтримують і допомагають вам найбільше.

Детоксикація: перший крок лікування

Детоксикація – це перший крок до позбавлення ваших страждань від пристрасті до Спайсу. Хоча терапія може здатися найкращим варіантом, виведення речовин, що викликають звикання, з організму є важливим першим кроком на шляху до успіху будь-якої терапії. Без цього будь-яке лікування стає набагато складнішим.

Детоксикація – це процес, коли ваше тіло повністю очищається від наркотиків, від яких ви залежні. Як правило, це робиться до того, як ви приймаєте будь-яку терапію.

Детоксикація – це процес , який ви проходите у спеціальному реабілітаційному закладі, де досвідчений персонал може допомогти вам у процесі одужання від вашої залежності. Такий досвід може зробити ваш процес детоксикації набагато плавнішим та значно зменшити рівень страждань.

Нарешті, існує детокс з медичною допомогою. Процес детоксикації з медичною допомогою – це де ви проводите детоксикацію за допомогою певних препаратів та ліків, які зменшують болючі та складні симптоми абстиненції. Оскільки симптоми абстиненції можуть бути надзвичайно складними для тих, хто страждає на наркоманію, це може бути важливою підтримкою.

Ліки, що використовуються для лікування наркоманії від спайсу та реабілітації

Відмова від пристрасті до спайсу може мати кілька складних симптомів. Багато в чому це пов’язано з тим, як синтетична марихуана так міцно зв’язується з рецепторами мозку. Під час відміни у вас можуть спостерігатися такі симптоми, як депресія, тривога та дратівливість. Деякі, як відомо, відчувають сильні галюцинації та думки про самогубство. Таким чином, відмова може стати надзвичайно складним періодом вашої реабілітації, і піддавати вас додатковим стражданням, яких ви хотіли б уникати. Щоб протистояти цьому, іноді можна застосовувати ліки. Існують різні ліки, які можуть допомогти зменшити хворобливі симптоми абстиненції. Вони можуть бути простими, як знеболюючі препарати, до складніших препаратів, які зменшують наслідки вашого максимуму, зменшують тягу або допомагають вам боротися з мінімумами депресії.

Однак ліки слід приймати лише під наглядом, оскільки отримання правильної дози має важливе значення для того, щоб допомогти вам керувати детоксикацією та запобігти простому пристрастю до іншої речовини. Тим не менш, при правильному прийомі, медикаментозне лікування може значно покращити вашу легкість життя через абстиненцію і, як результат, значно збільшить ваші шанси на успішне одужання від страждань вашої залежності.

Лікування ліками може бути величезною допомогою для зменшення хворобливих симптомів абстиненції, а також для того, щоб дати вам більше контролю над вашою тягою та зменшити ваші прискорення. Це все надзвичайно позитивні аспекти лікування, які можуть допомогти вам побачити значні покращення як у процесі детоксикації, так і в загальній реабілітації.

Однак важливо знати, що будь-які ліки, незважаючи на те, наскільки позитивними вони можуть виглядати, також мають безліч побічних ефектів, які можуть мати негативний вплив та збільшити ваші страждання. Поряд з цим багато ліків можуть перетворитися на милицю, якщо надмірно на них покладатися, а якщо приймати їх без належного нагляду, може перерости в іншу залежність. Разом взяті, це найяскравіші плюси і мінуси ліків, однак є ще один елемент розглянути. Хоча ліки можуть полегшити хворобливі симптоми, вони не лікують основні проблеми, пов’язані з мотивацією вашої залежності. З огляду на це, важливо, щоб ви лікували як частину більш широкого процесу лікування – такого, що стимулює терапію, щоб допомогти вам зрозуміти основні причини вашої залежності.

12-ступінчаста програма лікування

Одним з наріжних методів терапії наркоманії є така програма, яку називають програмою 12 кроків. Модель 12 кроків була прийнята для різних програм, але має загальну структуру, як це було викладено в оригінальній Великій книзі анонімних алкоголіків. Він слідує таким принципам, як визнання відсутності контролю, визнання вищої сили, прощення, навчання, прийняття та допомога іншим.

Програма 12 кроків – це терапія, яку багато хто вважає неймовірно корисною. Однак існують і інші терапевтичні методи, які також слід враховувати.

Записатись на консультацію

Терапія при лікуванні наркоманії від спайсу

Коли ви лікуєте свою залежність від спайсу, вам доступні різні варіанти терапії. Це дуже важливо, коли мова йде про навчання розуміти та керувати своєю залежністю, – це те, що не тільки допомагає вам у короткостроковій перспективі, але й те, що ви можете носити з собою та покладатись на все своє життя.

Доступні кілька різних варіантів, включаючи, але не обмежуючись, когнітивно-поведінкову терапію, розважальні заходи та консультування.

Когнітивно-поведінкова терапія

Когнітивно-поведінкова терапія для лікування та реабілітації до наркоманії – це метод терапії, який працює разом з вами для розвитку вашого самоконтролю шляхом змінення звичок поведінки та думок. Це може призвести до того, що ви отримаєте більше контролю над вашими потягами та моделями поведінки або ситуаціями, коли ви можете бути більш схильні до ризику вживання спайсу.

Було показано, що когнітивна поведінкова терапія вчить вас технікам, які залишаються з вами протягом усього життя, ще довго після закінчення самої терапії. Ось чому багато людей, які проходять терапію, вважають це неймовірно корисним та розширеним, оскільки це повертає їм фундаментальний контроль над своїм життям, якого вони бажають.

Лікувально-оздоровчі заходи

Ще однією доступною для вас терапією є терапевтичний відпочинок. Це процес терапії, який використовує різні методи відпочинку, такі як ігри, танці та спорт, щоб забезпечити вам ключові психологічні потреби, що підвищують ваше самопочуття.

Такі заходи не тільки приносять задоволення, але й дуже соціальні. Ці активні акти можуть призвести до значного зменшення депресії, стресу та тривоги, і все це є складним досвідом, який може виникнути під час реабілітації. Залежність також іноді є самотнім станом, тому спілкування з іншими людьми може бути величезним у вашому житті та допоможе полегшити хворобливі відчуття ізоляції.

Роль консультування в лікуванні та реабілітації до наркоманії

Можливо, найчистішою формою терапії є взаємодія з консультантом на індивідуальній основі. Поряд із терапією, перерахованою вище, консультування може допомогти вам лікувати свою залежність від спецій та зменшити страждання, які вона викликає у вашому житті.

Коли ви перебуваєте в консультації, консультант разом із вами допомагає вам зрозуміти наявність залежності у вашому житті, а також допоможе вам змінити хворобливі переконання, думки та поведінку, які завдають вам стільки болю. Це величезна користь для вашого благополуччя та допомагає підтримувати вас під час реабілітації.

Консультант намагатиметься зрозуміти вашу особисту історію та те, як вона пов’язана з вашою залежністю, щоб вони могли найкраще розташуватись, щоб допомогти вам рухатися вперед. Вся інформація, якою ви ділитесь з ними, є конфіденційною та допомагає їм найкраще лікувати вашу залежність протягом усього процесу реабілітації. Хоча це зазвичай робиться в режимі один на один, це також можна зробити як групову терапію.

Основна мета консультанта – допомогти вам подолати пристрасть до спайсу, підтримати реабілітацію та допомогти вам залишатися в процесі реабілітації. Вибудовуючи стосунки з вами, вони забезпечують вам безпечне середовище для лікування вашої залежності та покращення вашого життя.

 • Вибір лікувального центру для лікування та реабілітації від наркоманії

Вибір правильного лікувального центру для пристрасті до спайсу може бути складним, але є способи полегшити його. Розуміння вартості лікувального центру є важливим, оскільки фінансові обмеження лікування – це те, що вам потрібно врахувати. Поряд з цим, вибір терапевтичного центру із перевіреним досвідом роботи з людьми, які страждають на подібний стан, може значно збільшити ваші шанси на успішну реабілітацію.

Корисно зрозуміти різні типи пропонованого лікування. Такі як довгострокові та короткострокові, різні вікові групи та стать, а також місце лікування.

 • Гендерні та змішані гендерні програми

Існує безліч причин, чому ви обираєте гендерні програми порівняно зі змішаними гендерними програмами (і навпаки). Безпосередньою причиною може бути те, чи боротьба з вашою залежністю в присутності протилежної статі розпалить будь-яке почуття сорому чи спричинить будь-які інші труднощі у боротьбі з вашою залежністю. Якщо це так, то для вас може бути кращою гендерна програма.

Подібно до підлітків та дорослих, також існують відмінності, коли йдеться про досвід залежності між чоловіками та жінками. Жіночий організм сильно відрізняється від чоловіків як у гормональному, так і у фізичному плані, і це може спричинити великі розбіжності в тому, як вони переживають та одужують від залежності. Наприклад, хоча чоловіки частіше стають наркоманами, жінки набагато швидше переходять від вживання тієї чи іншої речовини до залежності від неї.

Важливо врахувати, чи буде вам корисний різний досвід залежності від подібного, а також наявність протилежної статі, оскільки вони матимуть сильний вплив на досвід вашого лікування.

 • Лікування біля дому, в іншому місті чи області

Ще одним важливим вибором може бути рішення про те, де відвідувати реабілітаційний центр. Іноді поїздка в інше місто чи країну може бути надзвичайно корисною, оскільки інші країни чи міста можуть мати набагато кращі методи лікування наркоманії, з якою ви боретеся. Це також може замислити вас про те, що ви буквально вирушаєте в дорогу до одужання від своєї залежності.

З іншого боку, через обмеження у вашому житті, може бути більш вигідним і практичним знайти лікування, яке знаходиться поблизу вашого будинку, оскільки це дозволить вам збалансувати різні обов’язки з необхідним лікуванням, а також підтримувати важливі стосунки . Місцеві терапії також знайомі з місцевістю, в якій ви живете, що може зробити їх більш вправними у розробці плану догляду за вами. Крім того, відвідування місцевого лікування, як правило, економить ваші гроші в порівнянні з поїздками.

 • Стаціонарна програма лікування наркоманії від спайсу

Проживання в житловому закладі називається стаціонарною програмою. Це може тривати від 90 днів а іноді більше. Взаємодія з типом лікування означає залишити свій будинок і повсякденне життя позаду, але це приносить багато переваг, коли справа стосується наркоманії.

Програма стаціонарного лікування набагато більш цілеспрямована, ніж інші програми, ваш процес детоксикації ретельно контролюється, і ви регулярно отримуєте терапію від терапевта. Цей цілеспрямований підхід дає вам набагато більше контролю над вашою залежністю і може значно зменшити ваші страждання.

Переваги стаціонарних центрів лікування залежності від спайсу та реабілітаційних центрів

Стаціонарне лікування наркоманії має багато переваг, що може зробити його кращим варіантом лікування наркоманії. Серед них є те, що ви не матимете доступу до речовини, яка викликає звикання, що є надзвичайно важливим під час вашої реабілітації; Ви отримуєте постійну підтримку, яка допомагає Вам керувати симптомами абстиненції; і ви забезпечені структурою, яка дає вам чіткий шлях до полегшення ваших страждань та подолання вашої залежності.

Тривалість реабілітації наркоманії від спайсу

Тривалість реабілітації для пристрасті до спайсу залежить від людини, оскільки тривалість допомоги, яка вам потрібна, є найважливішою. Деякі люди, які страждають від залежності від спайсу, відчувають рівень токсичності, через який вони відчувають тривалі наслідки, що вимагають більш тривалого рівня догляду. Це може бути саме для вас.

Внаслідок цього тривалість реабілітації буде різною, але багато програм відбуваються з кроком до 240 днів і, можливо, більше. Незалежно від тривалості, залежно від того, яка тривалість лікування вам підходить, і допомагає вам відновити контроль над своїм життям, є правильною.

Записатись на консультацію

Реабілітаційний центр "На грані" Вінниця
Додати коментар

 1. Олег

  Дякую за надану інформацію. Але, якби було ще більше інформації про шкоду, яку завдають наркотики, то можливо зменшилась бы кількість людей, які їх вживають

  Відповіcти
 2. Альона

  Корисна інформація, дякую.

  Відповіcти