Пиво не є сильним алкоголем? Насправді, – це міф!
Ліцензія та фактор реклами грають одну із ключових ролей у формуванні пивного алкоголізму. Як результат, підсвідомість підказує, що це нормально, розслабитись за допомогою келиха пива (футбольний матч, бар, зустріч з друзями…)
Таким чином, бокал за бокалом, збільшуючи кількість випитого, у людини формується залежність.
Етап # 1: випадкове зловживання та виникнення пиття
Перша стадія алкоголізму це загальні експерименти з алкоголем. Ці вживання можуть бути новими для різних форм алкоголю і, ймовірно, так люди перевіряють свої межі. Цей експериментальний етап зазвичай спостерігається у підлітків та людей віком до двадцяти років. Доки регулярного вживання немає, споживають відбувається у великій кількості алкоголю одночасно.
Приблизна характеристика:
- для чоловіків, п’ять або більше алкогольних напоїв протягом двох годин;
- для жінок, чотири або більше алкогольних напоїв протягом двох годин.
Багато випиваючих перевищують цю суму. Особливо це стосується підлітків, які відвідують місця та заходи, де пиття алкоголю є основною для дозвілля. Випивання зрідка, також може формувати алкозалежність. Випивання великої кількості алкоголю одночасно – небезпечно, і навіть може призвести до коми або смерті. Крім того, ви можете стати залежними від відчуття ейфорії, яке ви отримуєте під час вживання алкоголю, і навіть не помітите, що ці епізоди збільшуються частотою.
Етап # 2: збільшення пиття
Пивні залежні залишають експериментальний етап, коли їх споживання алкоголю стає частіше. Замість того, щоб просто пити на вечірках раз на деякий час, ви можете виявити, що п’єте кожен вихідний. Підвищення споживання алкоголю також може призвести до залежності з цих причин:
- як виправдання, щоб зібратися разом з друзями;
- полегшити стрес;
- від нудьги;
- боротьба з печаллю або самотність.
Регулярне застосування алкоголю відрізняється від помірного пиття. Зазвичай до нього є вища емоційна прихильність. Помірний п’ючий може з’єднати склянку вина з їжею, а залежний використовує алкоголь, щоб відчувати себе добре в цілому.
Етап # 3: проблема залежності
Часті, неконтрольоване зловживання алкоголем, зрештою, призводить до залежності.
Будь-яка форма зловживання алкоголем є проблематичною!
Ви можете стати більш депресивним, більш тривожним або страждати безсонням. Ви можете почати відчувати себе хворим від зловживання, але насолоджуйтеся своїми ейфорійними ефектами занадто сильно, щоб перейматися недоліками вживання. На цьому етапі втрачається контроль.
Існують також конкретні соціальні зміни, пов’язані з проблемою зловживання. До них відносяться:
- проблеми в відносинах;
- зменшення соціальної активності через нестійку поведінку;
- раптова зміна друзів;
- складність розмовляти з незнайомцями.
Етап # 4: Залежність алкоголю
Алкоголізм має дві грані: залежність та залежність. Можливо, людина яка залежить від алкоголю, ще не залежна. На цьому етапі у вас є прив’язаність до алкоголю. Ви знаєте про несприятливі наслідки, але більше не контролюєте споживання алкоголю.
Залежність від алкоголю також означає, що виникла толерантність до вживання. В результаті, вам, можливо, доведеться пити більші обсяги, щоб отримати задоволення. Збільшення кількості вживання алкоголю має більш шкідливі наслідки на організм.
Як результат, коли залежний тверезий, він відчуває небажані симптоми, такі як:
- нудота, яка не пов’язана з похміллям;
- тремтіння тіла;
- потовиділення;
- важка дратівливість;
- проблеми з серцем;
- проблеми зі сном.
Етап # 5: наркоманія та алкоголізм
Останній етап алкоголізму є повна залежність. На цьому етапі ви більше не хочете пити тільки для задоволення. Алкогольна залежність характеризується фізичною та психологічною потребою вживати ПАР (психоактивна речовина).
Люди з алкогольною залежністю фізично жадають речовину і часто мчаться до заміни. Вони можуть бути залежними від інших наркотиків. Компульсивна поведінка залежного, спонукає його вживати, коли і де б за яких умов вони не були б. Як результат, виникає повна відсутність контролю.
Будь-яка стадія алкоголізму є проблематичною. Помірне пиття є єдиним безпечним способом споживання алкоголю, але пити взагалі не є безпечним для всіх. Визначення проблем з алкоголем на ранніх стадіях може допомогти запобігти залежності. Медичне лікування може бути необхідним для детоксикації тіла спирту та отримання нового початку. Оскільки багато людей з алкоголізмом виникають психологічні проблеми, індивідуальна або групова терапія може допомогти у подоланні залежності.
Чим глибше етапи алкоголізму, тим важче покинути вживання. Довгострокові ризики важкого вживання включають:
- діарея, гастрит;
- цироз печінки;
- порушення в органах зору, слуху;
- хвороба серця;
- пошкодження головного мозку(провали в пам’яті);
- недоїдання;
- постійний головний біль, запаморочення;
- алкоголь гальмування роботу нирок;
- рано старіє шкіра;
- розлади психічного здоров’я, включаючи підвищений ризик самогубства.
Одне з найбільших проблем для залежного, це те, коли вони не думають, що у них є проблема.
Страшная штука этот пивной алкоголизм!!! Нужна длительная реабилитация и плохо что многие не дооценивают эту проблему!!!
Проблема которая несет за собой большие последствия, особенно в молодёжи.
Дякую за корисну інформацію.
Покажу її товаришу, бо мене він не чує
Прочитавши статтю, черговий раз переконався у тому, що саме Пивний алкоголізм поруч із популяризацією інших слабоалкогольних напоїв становить основну загрозу у формуванні Залежності. Лякає те, що навіть для деяких власних знайомих, 6 пляшок пива за вечір – це “норма”.
Сама зіткнулась з цією проблемою…( Дякую Вам за все.